SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zwichnięty bark

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 495458

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 115
Co to sa cwiczenia izometryczne i na czym polegaja?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
https://www.sfd.pl/ćwiczenia_izometryczne_w_rehabilitacji-t226146.html
Ja spadlem jakies 4-5kg z masy miesniowej jakies 1.5 cm w bicepsie pewnie dlatego ze nosilem gips w najgorsze upaly i pocilem sie strasznie ;/ ale nie to teraz jest najwazniejsze, mam nadzieje ze uda mi sie wrocic do pelnej sprawnosci bez operacji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 152 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 502
amator90 sa tu podane cwiczenia na bark przejedz w tym forum 4 lub 5 stron wtył a zobaczysz chociaz i tak polecam wizyte u rehabilitanta i on ci pokaze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5
Witam wszystkich.
Jestem po lekturze forum i w związku z tym moje pytanie.
Czy ktos z Was słyszał jakieś opinie na temat oddziału ortopedycznego w szpitalu wojskowym we Wrocławiu??
bark zwichnąłem już 5 razy, także potrzebuje artroskopii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 91
a
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 91
Witam
Mam 17 lat, od 10 lat trenuje pilke nozna. Ogolnie prowadze aktywny tryb zycia, na zdrowie nie narzekam lecz... okolo 3 miesiace temu, podczas gry w pilke tak niefortunnie wyskoczylem do glowki, machnolem reka iiii...ogromny bol w prawym barku/obojczyku...natychmiast przerwalem gre i poszedlem do domu, polozylem sie do lozka i zasnolem...w nocy z bolu budzilem sie chyba z 10 razy, z ogromnym trudem przewracalem sie z boku na bok. Nie poszedlem z moim problemem do zadnego specjalisty, poniewaz bol ustapil po 2 dniach. Teraz, 3 miesiace po wypadku stojac przed lustrem(nawet w t-shircie) widze nie rownosci w budowie obu barkow...tzn jeden bardziej odstaje od drugiego... ponadto przy dluzszym siedzeniu na wykladach odczuwam bole szyii i zawroty glowy podczas natychmiastowego wstawania... Bardzo prosze powiedziec Ci, czy poprzez moj wypadek napewno zwichnolem sobie bark...moze to wybicie(hmmm) i czy np plywanie lub cwiczenia na silowni pomoga mi w "naprostowaniu" tego barku, oraz czy noszenie kolnierza ortopedycznego na szyii po kilka godzin dziennie(nie non stop) moze mi cos pomoc z kregami szyjnymii ?

Bardzo dziekuje za wszystkie porady

P.s Przepraszam za ostatniego posta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 152 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 502
daniel idz do lekarza niech zrobi przeswietlenie itp. i stwierdzi raczej na zwichniecie to nie wyglada bo uwierz mi raczej nie dał bys z 3 dni pomeczyc sie z takim bolem kiedy kosc wypada ci z panewki no chyba ze od razu wskczylo ciezko powiedziec , a faktem jest ze forum pomaga ale w wiadomych sprawach zarejestruj sie do lekarza i zobaczymy co on powie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
DAniel z tego co opisujesz mialem podobnie do Ciebie tylko grajac w siatke uderzylem mocno pilke i bardzo bolalo poszedlem do lekarza powiedzial ze mozliwe ze uszkodzilem tkanki miekkie badz wybilem tylko bark wyslal mnie na USG, zaniedlabelem leczenie i za kilka miesiecy zwichnolem bark...
Cwiczenia na pewno pomoga tylko najpierw udaj sie do lekarza niech stwierdzi co Ci sie konkretnie stalo i jakie cwiczenia mozesz wykonywac ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 115
Witam ponownie, odsiedzialem 3 tyg w gipsie i dzis mi go zdjeli...wrazenia? balem sie ruszyc reka i trzymalem caly czas przy ciele, reka brudna ale to oczywiste, chuda i robi wrazenie ciezkiej, bicepsa i tricepsa tez malo widac:/ a i nie moge wyprostowac max reki w lokckiu ale to prewnie ze triceps jest sciagniety, ale teraz sie boje o nia bardziej, nosze na chuscie trojkatnej...nie wiem jak bedzie ze snem, jak przekrece sie nieswiadomie na ten bark? jak to u was bylo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 152 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 502
Amator90 nie nie i nie nic sie nie boj wyprostoj reke a na łokciu masz przykurcz staraj sie prostowac i nie nos przy ciele ruszaj ja stARaj sie pilnowac aby byla wyprostowana a chuste zawiez na szyje i jak najszybciej ruszaj do rehabilitanta i nie boj si eto co spadło to sie odbuduje a na zwichniecie nie wpierd..a sie w gips tylko w orteze nie ma zaniku miesnia i efekt ten sam , nasi lekarze(koniowały) lubia jak barkowicze maja zanik miesnia 3 maj sie i staraj sie powoli ruszac reka z kijeczkiem i prostoj nie ma przyzywczajen ze zgieta reka
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Opinie na temat stuiow tatoo !

Następny temat

Moja pikawa

WHEY premium