SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowy spam tutaj będzie!

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 186008

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
mmmateusz
Po pierwsze zależy jakie karate. Kojarzysz takiego typa, co był mistrzem w karate - nazywał się Machida? Po drugie, głównym zawodem Chucka było karate, a głównym Bruca było aktorstwo. Z jednej strony masz typa co X razy w tygodniu się sparruje, a wiesz ile Bruce razy się sparrował w tygodniu? (tutaj sam nie znam odpowiedzi na to pytanie, ale zgaduję, że nie tak często). Na podstawie samego tego pytania można powiedzieć, że Lee nie miał podejścia do chucka.



No to jak sam nie znasz odpowiedzi na tamto pytanie, to, delikatnie mówiąc - nie opowiadaj bzdur.
Lee przez 6 dni w tygodniu ciężko zapjerdalał. Treningi z obciążeniem, interwały, setki ciosów zwieńczających jakieś ćwiczenia, no i sparingi. Był MANIAKIEM jeśli chodzi o doskonalenie ciała do walki



Stąd te jego tysiące książek o sztukach walki, dietach, itp
Poczytaj "Sztukę kształtowania ciała" tam jest ze szczegółami opisane, jakie Lee miał plany treningowe

Masz jakieś konkretne info nt Bruce'a? Bo dla mnie czarny pasek bjj znaczy, że klient trenował regularnie te 5-6 lat parter. A Bruce parę razy spotkał się z Lebellem, opracował swój styl, ale to nie są konkrety. Dla mnie czarne pasy w stójce + sukcesy na zawodach na międzynarodowym szczeblu = lata regularnych treningów, a to jest konkret.

Jeśli chodzi o realne walki, to wiele z nich Bruce zakończył pojedynczym bocznym kopnięciem. Jedną z utytułowanych, full kontaktowo trenujących ofiar jego kopnięcia, był pewien dobry bokser (jakieś mistrzostwo miał) z Tajlandii, zbliżony do Bruce'a wagą. Kopniak połamał mu żebra i po walce. Kurde nie mogę teraz tego znaleźć na youtube.
Warto też odnotować że w wieku 18 lat Bruce wygrał amatorski turniej bokserski... posługując się wtedy jeszcze wing chun. Taka ciekawostka.
Co do chwytów. Podejrzewam że Bruce nie był Ricksonem w parterze, ale obronę przed obaleniami wiadomo że posiadał. Nie dał się obalić olimpijskiemu mistrzowi o imieniu Hayward Nishioka. Nie mówię że na pewno by nikt go nie obalił, ale na pewno miał pojęcie co robić w razie gdyby ktoś go próbował obalić.
Podejrzewam jednak że dobrze by było dla Bruce'a gdyby mocno podrasował agresywne zapasy. Chyba. No umarł za szybko :/
W każdym bądź razie co innego obalać jak zapałki gości w stylu lat 90' z ufc, którzy jeśli umieli uderzać to prawie zawsze nie byli gotowi na grapplerski wysiłek, a co innego gościa który już choćby brał to wszystko pod uwagę i był w ch** silny fizycznie.

Prawdą jednak jest że Bruce nigdy nie bił się z kimś na poziomie np takiego Aldo (trenował z bardzo dobrymi: Norrisem czy Lewisem - ale nie tłukli się w formie normalnych pojedynków), ale z tego co o nim wiadomo i co o nim mówią, można wywnioskować że miał potencjał żeby móc z takimi walczyć. Na tej samej zasadzie na jakiej można było twierdzić przed walką Juniora z Huntem, że ten pierwszy wygra pomimo tego, że nie walczył w K-1 - bo widać u niego potencjał. No i stało się.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 117 Napisanych postów 1981 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 36558
Jeśli chodzi o realne walki, to wiele z nich Bruce zakończył pojedynczym bocznym kopnięciem. Jedną z utytułowanych, full kontaktowo trenujących ofiar jego kopnięcia, był pewien dobry bokser (jakieś mistrzostwo miał) z Tajlandii, zbliżony do Bruce'a wagą. Kopniak połamał mu żebra i po walce. Kurde nie mogę teraz tego znaleźć na youtube.

Różnica pomiędzy prawdziwym zawodowym fighterem, a aktorem o którym krążą niedorzeczne miejskie legendy jest taka, że w przypadku fightera wchodzisz na boxrec lub sherdog i znajdujesz listę konkretnych udokumentowanych nazwisk, a nie " jakiegoś pewnego dobrego boksera z jakimś mistrzostwem".

Gdy wpisujesz nazwisko realnego fightera na yt, znajdujesz dziesiątki albo i setki filmów z realnych walk.

Jak tak dalej pójdzie, Puar, uwierzysz, że półbóg brusli grał w ping ponga za pomocą nunczako, a Panna Młoda z Kill Billa to największa wymiataczka z samurajskim mieczem

"It's faster than f***ing shit" (c) Bruce Buffer

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ale z was placki ... Brus Li nikogo konkretnego nie pokonał ?
a niego ? dwa razy !!!

( filmiki z podp******ki w krzakach siedziałem i kamerowałem ... także ful real !!! )








a co do Chucka ... fsio je na filmu ... więc gadka zbędna




( ten kot wszystko filmował )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 117 Napisanych postów 1981 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 36558
Nie zapomnijmy o najbardziej epickim pojedynku w dziejach:



Obraz trochę dziwny, bo wtedy były takie kamery. Szkoda, że Goku nie wróci z zaświatów, aby walczyć w UFC...

Zmieniony przez - enediktal w dniu 2014-04-08 08:53:48

"It's faster than f***ing shit" (c) Bruce Buffer

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no my tu o mma i mma a w necie triumfy święci nowy sport kontaktowy ... wpisac cza tylko hasło... NIGGA FIGHT
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Uwielbiam takie dyskusje. Z jednej strony mmamateusz, który opiera swoje tezy na faktach- najpierw kogoś cytuję, a potem na dowód prawdziwości wkleja filmik z tego wywiadu. Z drugiej strony grind, który piszę "a widzisz, ja czytałem że mówił że Lee był lepszy" i nic nie wkleja

Generalnie, wywiad z Chuck Norrisem jest najbardziej rzetelnym źródłem jeśli chodzi o umiejętnośći Lee. Jak go interpretujecie to Wasza sprawa.

No, ale Puar tak czy siak zaneguje to pisząc "ego Chucka nie pozwala mu powiedzieć prawdy". CZyli typowy argument z dvpy, za którym nic nie idzie i którego nie da się zweryfikować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22
Pewnien były komandos pokazywał mi po paru drinach uderzenia śmiertelne czyli jeden cios i giniesz na miejscu, których nauczył się w latach 60 tych służąc zawodowo. Nie jest to wiedza powszechnie znana. Podobno Bruce'a Lee zamordowali jego mistrzowie bo perfidnie rozpowszechniał zakazane techniki , więc to będzie taka nasza tajemnica, dla mojego i waszego bezpieczeństwa. Dwa sposoby są na serio, trzeci dla jaj. Kantem otwartej dłoni uderzasz od dołu w grdyke i kaput. Druga metoda to uderzenie również kantem w skroń, a dokładnie punkt pomiędzy okiem a uchem. Trzeci patent to kop w jaja bo można zginąc nie dosłownie tylko z bólu.
I jeszcze te zapewnienia o zabójczej skuteczności jednego uderzenia w splot. Bzdura! Są znacznie mniej skuteczne bo trudniej wycelowac albo jeszcze ktoś ma na sobie grubą kurtkę i cały plan leży i pachnie. Jest to jeden z wielu mitów jakie wywołał sam Bruce dla promocji swoich dzieł. Jednak znał równie dobrze te techniki o których mówił mi komandos, co oznacza że w realnej walce miał argumenty.
Pytanie: Kto widzial Brusliego kiedy dawał z siebie 100%? Nie 10 czy 20% na potrzeby filmu tylko pełne 100% ten wie na co go było stac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 117 Napisanych postów 1981 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 36558
No, a w ostatnim DBZ ten zły koleś uderzył Bulmę i Vegeta dał z siebie 100% i też już wiemy na co go stać.

"It's faster than f***ing shit" (c) Bruce Buffer

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
Dremorze,mam pojechac do polski po ksiazke wyrwac kartke i wkleic tu strone??
wiecie,ze kiedys nie bylo internetu i nie mozna wszystkiego o kazdym znalezc? czcza dyskusja

"CHO NO TU" - Seba

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

KSW 27 w Ergo Arenie 17 maja!

Następny temat

Fight Analiza – zapowiedź

WHEY premium