SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Karol Małecki - Dziennik Treningowy

temat działu:

FITMAX

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 184719

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Sly-tech FitMax
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3583 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 16407
To jest kwas glutaminowy i jest prekursorem l-glutaminy, a dawki są zupełnie inne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Sly-tech FitMax
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3583 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 16407
bargbi
Wiecie tam ktoś napisał, że trzeba brać sprawdzone odżywki typu kreta i białko. A przecież w białku jest glutamina czy nie ? Więc trochę sam sobie zaprzecza... osobiście kiedyś brałem glutaminę i czuć lepszą regenerację... ale droga jest... to jest ten problem

Zmieniony przez - bargbi w dniu 2013-07-20 13:55:50


Także jesteś w tzw. mniejszości poza wynikami badań
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 173 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7087
Nie rozumiem ?
W sumie nie ma co zaśmiecać dziennika...

Zmieniony przez - bargbi w dniu 2013-07-20 22:10:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Sly-tech FitMax
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3583 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 16407
Miałem na myśli to że odczułeś lepszą regenerację po L-glutamine i dalej nie zaśmiecamy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12079 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234839
osobiscie stosowalem 30g dziennie gluty zamiast eaa przed i bcca po treningowo, regeneracja sporo na minus.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2187 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9227
Pt 30 minut steper.

przysiad 2x20
syzyfki 2x15
wyprosty 6x12
wyprosty jednonóż 6x12
wspięcia na palce stojąc 4x25

Sb 30 minut steper

Nd 30 minut steper

Dzisiaj 30 minut steper

wyciskanie sztangielek na ławce skośnej 4x15-6
wyciskanie sztangi na ławce skośnej 4x6,8
wyciskanie sztangielek na ławce płaskiej 2x8

uginanie przedramion ze sztangielkami na ławce skośnej 3x13-8
uginanie młotkowe 2x10
uginanie przedramion na modlitewniku 2x10

Get fit...
Be fit...
Stay fit!

www.zostanfit.pl
www.my-gym.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2187 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9227
Dzięki chłopaki
Jak Wasza forma?

Get fit...
Be fit...
Stay fit!

www.zostanfit.pl
www.my-gym.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 369 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3111
Witaj Karolu a forma jak to z rana... zaspana :)

Z tym że chciałem się odnieść do wypowiedzi TomQ-MAG co do glutaminy mam nadzieję że nie będziesz miał nic przeciwko Naturalnie nie chcę tutaj ani faworyzować ani też wychwalać glutaminy jednak miałbym drobną propozycję co do wyciągnięcia z niej więcej Otóż w moim przekonaniu dla założonego celu (czyli lepsze wyniki treningowe oraz/lub regeneracja) przyjęta została trochę zła strategia co do jej stosowania przez Ciebie TomQ-MAG gdyż przyjęcie glutaminy przed treningiem z moich obserwacji się nie sprawdza Utrzymuje się pogląd że dość szybko może być zamieniana w energię a tym samym nie będzie pełniła innych przeznaczonych jej funkcji Szczególnie tyczy się to treningów bez dostarczenia węglowodanów przedtreningowo oraz okołotreningowo co obecnie zaczyna być coraz bardziej popularne nie tylko na redukcji Dodatkowo istnieją doniesienia że glutamina może kolidować z argininą lub cytruliną przy wchłanianiu a tym samym będzie utrudniała wytworzenie pompy która dla niektórych jest wymiernikiem udanego treningu
Glutamina natomiast dobrze sprawdza się potreningowo Wspomaga m.in. alkalizację organizmu oraz zmniejsza ilość infekcji które towarzyszą osobą ciężko trenującym Dodatkowo jest budulcem
Jeżeli chodzi o efekt antykataboliczny czy anaboliczny to antykataboliczny jak najbardziej się pojawia ale w dość mocno eksploatowanym organizmie (czyli z pewnością w takim jaki posiada Karol) Bezpośrednich anabolicznych właściwości jak na chwile obecną chyba za bardzo nie dowiedziono a przynajmniej ja do takowych nie dotarłem Zatem efekt anaboliczny będzie pośredni a tym samym zależny od innych rzeczy Zatem jeżeli ktoś oczekuje typowego anabolika to raczej na glutaminie się zawiedzie Jednak zawsze powtarzam że regeneracja to nie tylko dostarczanie typowych anabolików gdyż do ich funkcjonowania potrzebna jest organizacja odpowiedniego środowiska którego tworzenie może wspomóc glutamina

Zmieniony przez - FitMax_AB w dniu 2013-07-23 08:21:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2187 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9227
Brawo

Wt 30 minut steper.
Śr 30 minut steper
trening w Power Pit Gdańsk
przyciąganie drążka do klatki 3x10
półsztanga 3x12
półsztanga w oparciu 3x10
wiosłowanie maszyna 3x10
wiosłowanie maszyna od dołu 5x15, 1x21
uginanie podudzi jednonóż 4x10
uginanie podudzi leżąc 4x10
uginanie podudzi siedząc 4x10

Dzisiaj aeroby na promenadzie start 8:07 Gdańsk - Sopot Molo - meta 9:21 Gdańsk
CDN...

Get fit...
Be fit...
Stay fit!

www.zostanfit.pl
www.my-gym.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12079 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234839
FitMax_AB
Witaj Karolu a forma jak to z rana... zaspana :)

Z tym że chciałem się odnieść do wypowiedzi TomQ-MAG co do glutaminy mam nadzieję że nie będziesz miał nic przeciwko Naturalnie nie chcę tutaj ani faworyzować ani też wychwalać glutaminy jednak miałbym drobną propozycję co do wyciągnięcia z niej więcej Otóż w moim przekonaniu dla założonego celu (czyli lepsze wyniki treningowe oraz/lub regeneracja) przyjęta została trochę zła strategia co do jej stosowania przez Ciebie TomQ-MAG gdyż przyjęcie glutaminy przed treningiem z moich obserwacji się nie sprawdza Utrzymuje się pogląd że dość szybko może być zamieniana w energię a tym samym nie będzie pełniła innych przeznaczonych jej funkcji Szczególnie tyczy się to treningów bez dostarczenia węglowodanów przedtreningowo oraz okołotreningowo co obecnie zaczyna być coraz bardziej popularne nie tylko na redukcji Dodatkowo istnieją doniesienia że glutamina może kolidować z argininą lub cytruliną przy wchłanianiu a tym samym będzie utrudniała wytworzenie pompy która dla niektórych jest wymiernikiem udanego treningu
Glutamina natomiast dobrze sprawdza się potreningowo Wspomaga m.in. alkalizację organizmu oraz zmniejsza ilość infekcji które towarzyszą osobą ciężko trenującym Dodatkowo jest budulcem
Jeżeli chodzi o efekt antykataboliczny czy anaboliczny to antykataboliczny jak najbardziej się pojawia ale w dość mocno eksploatowanym organizmie (czyli z pewnością w takim jaki posiada Karol) Bezpośrednich anabolicznych właściwości jak na chwile obecną chyba za bardzo nie dowiedziono a przynajmniej ja do takowych nie dotarłem Zatem efekt anaboliczny będzie pośredni a tym samym zależny od innych rzeczy Zatem jeżeli ktoś oczekuje typowego anabolika to raczej na glutaminie się zawiedzie Jednak zawsze powtarzam że regeneracja to nie tylko dostarczanie typowych anabolików gdyż do ich funkcjonowania potrzebna jest organizacja odpowiedniego środowiska którego tworzenie może wspomóc glutamina

Zmieniony przez - FitMax_AB w dniu 2013-07-23 08:21:00




doprecyzuje swoja wypowiedz

TomQ-MAG
osobiscie stosowalem 30g dziennie gluty zamiast eaa przed i bcca po treningowo, regeneracja sporo na minus.


w tym zdaniu nie chodzilo mi, ze cale 30g szlo tylko okolo treningowo, tylko chcialem zaznaczyc, ze nie stosowalem dodatkowo eaa/bcaa okolo treningowo.

glutamine stosowalem natomiast 3 razy dziennie po 10g, rano, po treningu i przed snem

pozdr.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Karol Małecki - Pytania i odpowiedzi

Następny temat

Green L-Carnitine

WHEY premium