SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Ghorta ghrrromi fat

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 128399

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 22600 Napisanych postów 11141 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356219
rbn_run - nad butami bez wsparcia myślę cały czas, ale nie jestem w 100% przekonana. Tzn kuszą mnie inov-8 w wersji nieterenowej, ale nie jestem do końca przekonana czy dam sobie radę w nich i nie rozwalę kolan.
I w tej sytuacji but amortyzowany na asfalt wydaje mi się bezpieczniejszą opcją. Niestety muszę wybrać, bo 2 pary na raz odpadają. Nie wykluczam dokupienia czegoś bez wsparcia jak finanse wyjdą bardziej na prostą, bo chętnie bym sobie sprawdziła co mi bardziej pasuje.


Zmieniony przez - Ghorta w dniu 2016-05-04 09:57:02

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 264 Wiek 50 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3944
Do niczego absolutnie nie namawiam :) - tutaj każdy musi dokonać wyboru sam. W butach inov-8 biegam czwarty rok i moim zdaniem - najlepsze jakie mogą się trafić na rynku, tylko ta cena.
Na ekstremalne zimowe warunki mam jeszcze icebug z widiowymi kolcami - do biegania nawet po gładkim lodzie - wszystkie maja drop nie większy niż 4 mm.


Zmieniony przez - rbn_run w dniu 2016-05-04 09:59:57

1) 12 maj 2017 - górski maraton KTM 43 km - 2 miejsce K
1) 18 czerwiec 2017 BDDW, 66 km - 3 miejsce K
2) 7-8 wrzesień 2017 - NIL, 54 km, Beskid Wyspowy - 2 miejsce K
3) 6 październik 2017 - SOG-U, 164 km - Jura Krakowsko-Częstochowska - 1 miejsce K

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 264 Wiek 50 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3944
Jeśli chodzi o inov- to są specjaliści od butów do biegów off-road. Jeśli chodzi o asfalt i nawierzchnie utwardzone - też są dobre, ale już "tylko" dobre. Kwestia jeszcze techniki. Jeśli biegniesz z wysoka kadencją, lekko stawiając stopy - to możesz nawet boso i krzywdy sobie nie zrobisz. Wsparcie w butach (amortyzacja) bardziej przeszkadza niż pomaga. A jak jeszcze dorzucą systemy dla pronatorów/ supinatorów - to but już działa jak proteza, a nie narzędzie.
Ale to moje subiektywne zdanie, tylko i wyłącznie :P


Zmieniony przez - rbn_run w dniu 2016-05-04 10:04:36

1) 12 maj 2017 - górski maraton KTM 43 km - 2 miejsce K
1) 18 czerwiec 2017 BDDW, 66 km - 3 miejsce K
2) 7-8 wrzesień 2017 - NIL, 54 km, Beskid Wyspowy - 2 miejsce K
3) 6 październik 2017 - SOG-U, 164 km - Jura Krakowsko-Częstochowska - 1 miejsce K

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 5856 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 54638
Wydaje mi się, że ten model Asicsa może być dobrym etapem na drodze to butów naturalnych. Najpierw trzeba nauczyć Achillesa i rozciągno podeszwowe pracować. Stopniowo. W końcu tyle lat chodzimy w twardych butach. Potem pomierz coś z serii Nike Free run na podeszwie 5.0.

Gdzieś w sieci krążył nawet taki program wzmocnienia stopy pod bieganie naturalne. Ale tutaj nie chodzi tylko o stopę ale o całość sylwetki.
Prawdą jest, że jeżeli ktoś biegający z pięty wejdzie w buty naturalne to samoczynnie stawia stopę trochę inaczej. Wystarczy, że dwa razy walnie z pięty i już zapamięta. Jednak przy pewnym dystansie i zmęczeniu nie da się uniknąć załamania sylwetki i zubożenia techniki.


Zmieniony przez - Lejjla w dniu 2016-05-04 10:26:46

Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_DT/Lejjla-t988136.html

"Mięśnie są pojętne jak woły robocze.Jeśli ostrożnie,krok po kroku,
zwiększa się obciążenie,uczą się je znosić."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 22600 Napisanych postów 11141 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356219
Lejjla, rbn_run- jeszcze raz dzięki za uwagi i sugestie. Na pewno się przydadzą.

Dziś zmierzyłam w sklepie chyba wszystkie dostępne modele Asicsów, stwierdziłam, że mam dylemat czy brać 43,5 czy 44 - bo w zależności od modelu raz lepiej wypada mniejszy a raz większy. Ale z przewagą dla mniejszych, więc w takie będę celować - najwyżej się wymieni. ;) 44 tylko w startówkach do tri było ok, w pozostałych ciut za duże jednak.
Plus posiadania dużego kopyta jest taki, że męskie buty mają na ogół strawniejszą dla mnie kolorystykę.

Night - obiecane foto medalu:




I fota z serii "mieszkam w mieście, a nawet w centrum miasta":



Taki widok codziennie w parku na trasie praca - dom.




Zmieniony przez - Ghorta w dniu 2016-05-05 00:13:47
2

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 351 Napisanych postów 2013 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 23896
o to u mnie podobnie Ghorta, 10 km do PKN, a dziki i lisy nam po ulicy biegają
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Fajna pamiątka takie medale - a park wygląda jakbyś mieszkał w mojej okolicy - ja mam za oknem las.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 711 Napisanych postów 2487 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 327948
To myslalam ze ja mam pod gore jesli chodzi o rozmiar buta- najlepiej sie czuje w meskim 42, ale widze ze moze byc gorzej :P co do kolorystyki mam podobnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Gratuluję biegu :) Agrykola chyba wszystkim dała się we znaki, a do tego pogoda nie rozpieszczala ;) Też mam asicsy zaraca, też z promocji za 170 zl, tyle że numerek 2. Ale również polecam.


Zmieniony przez - kalikstat w dniu 2016-05-05 12:30:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 22600 Napisanych postów 11141 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356219
Maria - ja tam nie narzekam, to ma swoje plusy. Nie przepadam za damskimi butami - zdecydowana większość mi się nie podoba, na obcasach nie chodzę, a w męskich w rozmiarze 43-44 jest zawsze spory wybór. Chociaż po przejrzeniu promocji w sklepach biegowych mam wrażenie, że najlepiej mieć stopę 46+ - prawie nikt tych kajaków nie kupuje i przeceniane są regularnie i na spore kwoty.

Kalik - dzięki. Widziałam, że i Ty zaliczyłeś imprezę i z fajnym czasem, więc też gratulacje. Słońce faktycznie dawało się we znaki, zwłaszcza w Ujazdowskich, jak się już miało podbieg w nogach. Na Agrykoli to trochę cienia było na szczęście. No i na koniec jeszcze się załapałam na deszcz w drodze na przystanek.

Asicsy już zamówione, pozostaje czekać na kuriera.


Zmieniony przez - Ghorta w dniu 2016-05-05 17:27:53

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konkurs grudniowy As w Rękawie MU wg drazekm

Następny temat

Badassgym dziennik

WHEY premium