SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Ghorta ghrrromi fat

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 128988

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 22626 Napisanych postów 11153 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356355
Kokos, same here.
Praca typu doopa przyspawana do fotela a ryj wklejony w monitor. A kregoslup sie dopomina o swoje.

Recenzja bedzie, ino trudno przewidziec kiedy. Nie wiem czy nie szybiej nam sie bedzie gdzies na miescie ustawic na przeglad knigi pod browara, zebys zobaczyla co tam w srodku siedzi.
Tyle, ze teraz taka pora roku, ze z czasem bywa srednio. Ale jak Ci taki pomysl pasuje to daj znac, cos dogadamy.

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 9908 Wiek 51 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 178038
Czasu u mnie teraz niemal zero Machnęłam jednak zamówienie i książka będzie w poniedziałek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 22626 Napisanych postów 11153 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356355


08-19.12.2016r.

I się mi porobiły zaległości.
Treningowo było średnio - z pięciu zaplanowanych biegów udało mi się zrobić "aż" 3. Wyleciało długie bieganie w poprzednią niedzielę i szybszy krótki bieg w ostatni piątek. Oba padły ofiarami połączenia "omatkojakmisięniechce" z "auamojekolano" przyprawionego "ughmamzapier...wpracy".

Poza tym standardowo było spacerowane do i z roboty, wpadła wizyta u fizjo i kilka sesji rolowania i rozciągania - taki standard.

A to co udało się pobiegać wygląda następująco:

W poprzedni piątek też mi się cholernie nie chciało, więc wpadłam na pomysł, że pobiegam krócej i szybciej i w taki oto sposób zrobiłam jeden ze swoich lepszych czasów na 5 km. Co prawda pod koniec 4-go kilometra dopadło mnie kłucie w boku i na końcówkę zwolniłam, ale całość na plus. Trzeba to będzie powtarzać.



Wtorek - 8 km i kilka przebieżek. Bez historii.



Niedziela - długie wybieganie. Wymęczyłam całe 10 km. Przez pierwsze cztery napierdzielał mnie prawy goleń, potem niby mu przeszło, ale nie do końca - co się okazało po biegu. Poza tym było paskudnie ślisko i męczyłam się walcząc o stabilizację i niezaliczenie gleby. Z sukcesem - twardego lądowania nie było. Ale tempo miałam koszmarne.

Za to po biegu - jak się zatrzymałam to przez dłuższą chwilę nie mogłam się ruszyć. Spięło mi prawy piszczelowy tak paskudnie, że ledwo się doczłapałam do domu i dopiero solidne rolowanie jakoś mi pozwoliło w miarę normalnie chodzić. Dziś też się to bydlę jeszcze odzywa.



Poza tym stwierdzam, że ostatnio poległam na froncie dietetycznym i teraz po wycofaniu się na z góry upatrzone pozycje i okopaniu pod sztandarem "eksperymentalny tydzień LC przed świętami" próbuję zaplanować jakąś kontrofensywę. Ale przed piernikiem mojej rodzicielki na pewno skapituluję.


A przy okazji: zapisałam się na bieg noworoczny w Parku Skaryszewskim, więc jakby się ktoś z Warszawiaków wybierał i chciał spotkać, to niech się odezwie.




Zmieniony przez - Ghorta w dniu 2016-12-19 22:35:01

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Bieg Noworoczny 01.01, czy 08.01? Bo są dwa :)
Ja wczoraj zapisałem się na ten 8.01 na 8 km
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 22626 Napisanych postów 11153 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356355
1 stycznia, na 5,4 km. 8-go jest City Trail na Młocinach.

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Spore tętno, jak u Ciebie wygląda podział na strefy tętna ?

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 22626 Napisanych postów 11153 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356355
Shadow - i kto to mówi.
A podział wygląda tak, że jest bardzo... teoretyczny.

Nie wiem jakie mam HR max i pewnie się w najbliższym czasie nie dowiem. Z różnych wzorów i obliczeń wychodziły mi dość zbliżone wartości, więc przyjęłam na razie 188 bpm, chociaż mam podejrzenia, że może być więcej. Na razie najwyższa wartość zmierzona przez suunto to 181, a najniższa to 45. Wszystko pomiędzy jest mocno na oko i wygląda tak:



Generalnie jak przeglądam poprzednie treningi, to zwykle biegi mi wychodzą ze średnim bpm w przedziale 153-160, te szybsze i mocniejsze (czyli u mnie to będą przede wszystkim wyścigi na piątkę) w okolicy 165-170 ew. ciut więcej.

Na razie nie trafił się żaden trening mocno odbiegający od tego schematu, więc spokojnie sobie zbieram dane i obserwuję, ale bez zbytniego drążenia. Zakładam, że z czasem będzie mi to bpm spadać, zobaczymy za kilka miesięcy.

Staram się trzymać tego, co o bieganiu z pulsometrem napisał m.in. Bartek Olszewski: http://warszawskibiegacz.pl/bieganie-pulsometrem-podstawowe-bledy-poczatkujacego-biagacza/



Zmieniony przez - Ghorta w dniu 2016-12-20 18:40:41

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Od jakiegoś czasu na sunnto zacząłem przyglądać się wskaznikowi pte. I muszę przyznać, ze "coś w tym jest" :) Jak to u Ciebie wychodzi, bo nie widzę, albo krzywo patrzę ;)

15 stycznia jest bieg chomiczowki: 5 i/lub 15 km. Wybierasz się?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 22626 Napisanych postów 11153 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356355
Na ogół wklejam skrócone zrzuty, to na nich PTE nie ma.
Zerknęłam na ostatnie treningi i wyszło tak:
- RUNNING 1:15'06.3 (10 km, dość wolne) - PTE 4.0
- RUNNING 1:01'08.5 (8 km wolno + 5 przebieżek) - PTE 3.5
- RUNNING 0:33'20.5 (szybkie 5 km) - PTE 4.8
- RUNNING 0:53'52.9 (7 km + 3 przebieżki po śniegu i lodzie) - PTE 4.1
- TRAIL RUNNING 0:34'22.9 (5 km city trail po śniegu) - PTE 5.0

Nie pamiętam żeby coś było poniżej 3.5, zwykle jest ok. 4.

Na Chomiczówkę raczej nie dotrę.

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Ghorta, radosnych świąt!!!

Ps. Niżej biegaj, ciągle między 4 a 5 PTE to nie dobrze... Mniej dumy, więcej truchtania - znam ból, ale trzeba :)

This is the best deal you can get.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konkurs grudniowy As w Rękawie MU wg drazekm

Następny temat

Badassgym dziennik

WHEY premium