SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Amidoman redukcja + czysta masa zarazem

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 104456

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12150 Napisanych postów 30568 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131215
To ja Cię tak postarzałem!
A Ty jeszcze młodziak jesteś!

Zmieniony przez - ojan w dniu 2014-08-27 18:08:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1778 Wiek 48 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 23820
Do Pippina i MaGora - jestem jak najbardziej za. Dokładnie jak MaGor napisał. Teraz siłownia i krótkie biegi interwałowe. Raz na jakiś czas 10km w weekend a 20 chyba września mam zaproszenie na połówkę w Phoenix Parku w Dublinie, największym parku miejskim w Europie. Podbiegi tam są masakryczne ale będzie to kolejnym wyzwaniem. Zaprosiła mnie koleżanka z nowej pracy, która niestety już odchodzi a na jutro szykuję dla niej tort :). Sama kilka tygodni temu zrobiła pierwszą w źyciu połówkę tuż poniżej 2godz. Ale to kruszyna góra 50kg wagi więc mq nade mną przewagę :).
Ja trochę od dupy strony przygotowania zacząłem bonod maratonu nigdy połówki czy nawet dyszki albo piątki nie biegnąc. Ale nie ma tego złego :). Połówka za jakieś 3tyg to odpoczynek w porównaniu z tym co się działo przez ostatnie miesiące. Wezmę w niej udział ale bez napinki znowu. Nie chciałbym się na tych podbiegach wypalić. Z drugiej strony na maratonie oszczędzając siły na później zrobiłem połówkę w tempie 6.18 czy jakoś tak, jest z czego zbijać jeśli się da.
Kolejna sprawa to półmaraton w Gdańsku 26października. Biegnie Konrad i z tego co rozumiem również Heinz. Chciałbym dołączyć o ile jeszcze są miejsca ale nadal z żoną planu nie ustaliłem. Buty przydałoby się zmienić bo wybiegałem w nich jakieś 1200km. Będą wydatki :).
Ale poza tymi okazjami tylko interwały :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1778 Wiek 48 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 23820
Panie Janie - nic nie szkodzi. Powtórzy Pan tekst za rok :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 551 Wiek 50 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 26561
Zgadza się. Jestem na liście, zapłaciłem za start. O ile nic (odpukać) się nie wydarzy , to wezmę udział w połówce w Gdańsku.
Ta połówka ma mi coś podpowiedzieć na temat "Ja vs maraton" :)

03.05.2016 I KRS Formoza Ultramaraton Kaszubski 46.3 km [5:20:15]
13.08.2016 Gorce Ultra-Trail 43 km [6:36:50]
18.02.2017 Trójmiejski Ultra Track 65 km [8:53:13]
22.04.2017 II KRS Formoza Ultramaraton Kaszubski 46.3 km [5:10:27] "Everyone has a plan until they get punched in the face" M.Tyson

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1778 Wiek 48 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 23820
No więc jeśli żona nie będzie miała żadnych obiekcji co do wyjazdu do Gdańska i miejsca będą - biegniemy razem. Zapewne nie ramię w ramię, bo ja cienias jestem jeśli o tempo idzie, ale zawsze raźniej :)

Edit
Dodam jeszcze co już napisałem na końcu relacji z maratonu - uważam że każda aktywna osoba bez przeciwwskazań może przebiec maraton a pewnie nawet ultra maraton. Nie widzę problemów. Owszem - od pewnej odległości walka zaczyna się w głowie. U mnie był to 33-34 kilometr gdy plecy bolały tak, że chciałem sobie odpuścić prawie. Ale nie mogłem. Musiałem kontynuować. Zawsze był taki ciężki moment podczas biegu i wytrzymałość zmieniała się w miarę wzrostu wytrzymałości i poziomu wytrenowania. Kiedyś problem stanowiło przebiegnięcie 5 czy potem 10 km. Pierwsze 15, 20, 24 itd. Za każdym razem granica wytrzymałości przesuwa się dalej w miarę wytrenowania i wzrostu dystansów.
Tak więc uważam, że to tylko kwestia czasu o ile nie masz problemów ze stawami czy ścięgnami.

Zmieniony przez - Amidoman w dniu 2014-08-27 22:07:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Potrzeba jest cierpliwość, a progres przyjdzie sam. Najpierw 5 km jest wyzwaniem, potem po przebiegnięciu 10 km jesteś niemal królem w swoim mniemaniu, następnie przekraczasz magiczne 15 km, by po kilku miesiącach wybiegania rzędu >20 km nie były czymś nadwyczajnym ;) Potem kolejny cel - maraton ;) A niekiedy i to za mało - biorą się za ultra.

I biorąc się za ultra - pamiętasz jakim wyzwaniem było 5 km na początku?
Normalna kolej rzeczy ;) W sumie pisane trochę z autopsji: do etapu 20 km.

Jak twoje interwały?
Czy jeszcze reset po maratonie?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1778 Wiek 48 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 23820
W poniedziałek była pierwsza rozruchowa siłka, wczoraj rozruchowy bieg 4.54km chyba, tempo 6:11 czy jakos wiec niezlejak na ponad tygodniowa przerwe. W tej chwili znowu na silke ide caly w domsach po poniedzialku, prawie kazdy miesien boli :). Interwaly od jutra mysle, nie chcialem od razu z grubej rury zaczynac. Powoli do przodu. Nigdy nie biiegalem typowych interwalow, bedzie kolejne wyzwanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 100 Napisanych postów 1142 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8681
Jak masz endomondo premium, to możesz utworzyć plan treningowy automatycznie. Nie sprawdzałem innych, ale przy planie półmaraton/maraton proponowane km/interwały itp wyglądają jak żywcem dopasowane z planów treningowych Danielsa pod maraton. Ciekawa zabawa, bo endo analizuje ostatnie wyniki i pod to proponuje tempa, odległości i czas interwałów - sprawdzałem testowo, wymagające na pierwszy rzut oka ale do zrobienia ;)

Mój dziennik:
http://www.sfd.pl/_DT_ajronmen__cel:_Bieg_Ultra_Granią_Tatr_2017_-t1040169.html

"Think of EVERY workout not as a workout but as a recharge." Ja ;)

"I owoc zwycięstwa zjem, i sławę wytarmoszę tak jak psa" ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 276 Napisanych postów 4714 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 69533
Musisz poczuć na interwałach dyskomfort po ich przebiegnięciu a najlepiej jakbyś na koniec rzucił pawika wtedy wiadomo, że poszło ok. Ale na początek spokojnie zrób 5 x 20s sprint powrót nawet pieszo tak żeby tętno zeszło i znowu bieg tak na 90% mocy (pamiętaj że to początek). Rozgrzej się przed.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1778 Wiek 48 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 23820
Dzieki. Zastanowie.sie.nad tym. Przede wszystkim nie mam paska pod Endomondo a to byloby pewne wymaganie w tym przypadku. Z drugiej strony sa plany Polara pod moj zegarek rowniez wiec moge od tej strony sprobowac.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna

Następny temat

Dawid Damasik - przygotowania do Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy 2014

WHEY premium