SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Amidoman redukcja + czysta masa zarazem

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 103311

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1778 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23820
kabo9
Fajnie micha wygląda jeżeli chodzi o urozmaicenie posiłków . A tak z ciekawości ile kosztuje kilogram piersi z kury, kilogram wołowiny np udziec i takiego stejka jak na zdjęciu?


Kilo piersi ok 10 euro, chyba, że na promocji. Gdybym w pracy brał (i chyba będę) to 4.30Euro.
Wołowina pieczeniowa ok 9-12 euro, chyba, że znów jakaś promocja. Udało mi się fajne chude mięso rib steak dostać (niby coś z żeber, o dziwo chude) co znakomicie nadało się na super gulasz z początku dziennika. 7.14 euro za kg pół ceny bodajże. Czasem kupowałem za 6.99 za kilo steki rib. Czasem jak podeszwa, czasem naprawdę mięciutkie, trzeba umieć trafić.
Stek ze zdjęcia 11.50 lub jakoś tak za kg. Niedawno w tym samym markecie kosztował 11.99 bez promocji, teraz 15.99!!!
Ceny w Irlandii skoczyły do chorych poziomów i trzeba sobie radzić.
Jak napisałem w poście Ronina - jem ile mogę w pracy, 3 na 5 lub 3 na 6 posiłków wchodzi czasem tam.
Dobra wołowina pieczeniowa w pracy 6.70, udało mi się z niej super steki wykroić również, więc jakaś opcja.
Często kupuję mielone wołowe chude 3-7% tłuszczu zależnie od sklepu. Rzadko organiczne z Lidla 13% tłuszczu. Te chude suche po usmażeniu (burgery domowe sobie robię, takie bez buły, sama sałatka albo klopsy bez bułki, z ryżem zamiast).
Jest tu tyle opcji, że trudno się połapać. Masa świeżych ryb, owoce morza, tylko kasę mieć... :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1778 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23820
MaGor

A spróbuj tak



Całe cztery minuty jakoś wygospodarujesz Na początku i tak nie uda Ci się wycisnąć z siebie maksa i możesz zrobić trzy takie treningi.
Powiem tak: przy ćwiczeniach bez żadnego obciążenia, nosiłem ze sobą magnetofon na siłownię i nastawiałem go na full, żeby przy 6-7 serii nie było słychać mojego wycia. Bo, że będę wył to było pewne. Robiłem przysiady z wyrzutem ramion do przodu, czasem z klaśnięciem ("narciarz"). 20 sekund ile wlezie - 10 odpoczynek. Można też liczyć: 25 przysiadów z maksymalną prędkością i 10 sekund odpoczynku. Ale na czas jest fajniej. "Fajniej" Niedobre słowo w odniesieniu do tego treningu.


Dzięki MaGor.
Tabatę robiłem kilka tygodni wzorując się na wideo PePoNeNt.
Ale w tej chwili jest nadal ból ze strony stawu krzyżowo-biodrowego i chyba już za długo. Boję się, że takie gwałtowne ruchy nie pomogłyby. O dziwo bieg nie pogarsza sytuacji, ale martwy ciąg czy przysiady z obciążeniem to robiły.
Wydaje mi się, że to od długich planków albo od side planka, bo po 3 minuty już potrafiłem robić. Albo brzuszki - skłony, sam nie wiem. Wiem tylko, że przez kilka tyg robiłem pompki, planki i skłony a ten odcinek bolał coraz bardziej. Teraz jest stabilnie i tylko czasem pobolewa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 109 Napisanych postów 3897 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 76176
Ja dalej proszę o te przepisy redukcyjne :). Jak efekty od momentu założenia dziennika na SFD? Ubytki na wadze/obwodach?

Podsumowanie I fazy redukcji: http://www.sfd.pl/Redukcja_ze_105kg__podsumowanie_str._170-t966196-s170.html
Rekordy osobiste w Tri:
1/8 IM: 1h23’30’’: Pszczyna 2014 // 1/4 IM: 2h28’59’’: Radłów 17/07/2016 // 1/2 IM: 4h59'40'Lisbon 2018: IM Kopenhagen 2017: 11h48'
Dystans Olimpijski: 2h32'04’’: 5150 Warszawa 11/06/2017

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1778 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23820
Kolejny przepis był na poprzedniej stronie. Mało kto tu zagląda, więc albo idę dobrą drogą, albo dziennik mało ciekawy... :)
Trochę mało czasu miałem, bo sporo roboty i inwentura, ale będę wrzucał. Być może przepisy polecą w temacie kulinaria, bo tu umkną uwadze niestety.
Co do efektów, to jeszcze tydzień i pomierzę się, bo wagowo różnice narazie niewielkie. Nie mam Tanity, żeby sprawdzić jak.zmienia się skład ciała, więc pozostają obwody.
Subiektywnie wydaje mi się, że powoli coś się rzeźbi i coraz lepiej, ale przy moim bf (którego i tak nie znam) daleka droga jeszcze. Siła powoli idzie, chociaż brakuje mi w domu obciążenia do kilku ćwiczeń. Bieg powoli coraz lepiej.
Obiecywałeś dodać zdjęcia i to zrobiłeś. Teraz ja obiecuję za tydzień wrzucić pomiary i jakieś kontrolne fotki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1180542
Amidoman
[
Kilo piersi ok 10 euro, chyba, że na promocji. Gdybym w pracy brał (i chyba będę) to 4.30Euro.
Wołowina pieczeniowa ok 9-12 euro, chyba, że znów jakaś promocja. Udało mi się fajne chude mięso rib steak dostać (niby coś z żeber, o dziwo chude) co znakomicie nadało się na super gulasz z początku dziennika. 7.14 euro za kg pół ceny bodajże. Czasem kupowałem za 6.99 za kilo steki rib. Czasem jak podeszwa, czasem naprawdę mięciutkie, trzeba umieć trafić.
Stek ze zdjęcia 11.50 lub jakoś tak za kg. Niedawno w tym samym markecie kosztował 11.99 bez promocji, teraz 15.99!!!
Ceny w Irlandii skoczyły do chorych poziomów i trzeba sobie radzić.
Jak napisałem w poście Ronina - jem ile mogę w pracy, 3 na 5 lub 3 na 6 posiłków wchodzi czasem tam.



No to fajne ceny wg mnie są na wołowinkę nawet przeliczając na PLN. A biorąc pod uwagę, że średnia pensja w Irlandii wynosi w € tyle co w PL w zł to u nas mięso jest mega drogo .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Zaglądamy, zaglądamy. Licznik nie kłamie Każdy wpis przeczytany. Nie każdy przepis trafia w mój gust, ale ciekawe są. Próbowałem pieczonej ciecierzycy. Smaczne, ale - moim zdaniem - zbyt łatwo przyjmuje się sporo kcal.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1778 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23820
MaGor - ta wersja ma połowę kalorii orzechów więc w sam raz jako spokojny czit, żeby nie przesadzić. Może również posłużyć jako podbicie węgli i błonnika w diecie wraz z dobrym białkiem. Jak wyliczyłem jest tam ok 16g na 100. Tłuszczu mało i nawet odrobina oliwy niewiele zmienia. W sam raz na przekąskę i zastępstwo np słonych orzeszków jeśli ktoś ma tendencje...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1778 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23820
Środa 02.10.2013 DNT

Aeroby ok 35min, ok 300kcal wg Polara

Miska:






Czwartek 03.10.2013 DT

Trening siłowy:

Rozgrzewka + rotatory barków 15min
Pompki na hantlach jako uchwytach z nogami wysoko 15x, 15x, 13x
Wyciskanie hantli płasko 27.5kg 3x11
Rozpiętki płasko 22.5kg 3x11
Wyciskanie hantli na stojąco 22.5kg 9x, 7x, 8x
Podciąganie 2 hantli wzdłuż tułowia 17.5kg 3x8
W serii łączonej z unoszeniem ramion na boki w opadzie 17.5kg 3x8
(nieco oszukane ze względu na brak możliwości zmiany ciężaru wystarczająco szybko)
Pompki odwrotne 4x25
Trening ok 300kcal

Aeroby 2km marsz, 2km szybki bieg, ok 300kcal

Miska:




Zmieniony przez - Amidoman w dniu 2013-10-04 12:51:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1778 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23820
Piątek 04.10.2013 DT

Rozgrzewka 10min
Inversted rows z wykorzystaniem stołu 4x8
Wiosłowanie hantlem w opadzie jednorącz 31.5kg 4x14
Uginanie przedramion z supinacją 17.5kg 2x11
Uginanie przedramienia z oparciem o kolano 17.5kg 2x8
Szrugsy 27.5kg 4x35

Aeroby ok 200kcal, trening ok 200kcal

Miska:





Sobota 05.10.2013 DNT

Spacer/marsz z żoną 5km 200kcal
Bieg 3.9km 370kcal







Miska sobotnia:






Dzisiaj miska będzie nieco uboga, ponieważ w weekendy jest sporo czasu poza domem, jak np odwiedziny, zakupy itp. Praca w kuchni powoduje, że miskę jest o wiele łatwiej utrzymać w pracy niż poza nią...
Dzisiaj pieczeń z dzika!
Żona kupiła ostatnio w Lidlu kilka ciekawych opcji do spróbowania: steki z jelenia, pieczeń z dzika oraz stek z kangura...
Będziemy pewnie co weekend wrzucać w menu jedno z tych mięs. Dzisiaj dzik. Szukam właśnie ciekawego przepisu, żeby przyrządzić to jeszcze lepiej niż w przypadku innych mięs.

Zmieniony przez - Amidoman w dniu 2013-10-06 17:26:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 7987 Wiek 47 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 99207
Dobrze zrobiony kangur zamiata wszystko, mialem przyjemnosc probowac tylko raz gdy pracowalem w NZ i pamietam do dzis - jadlem, jadlem, az mi uszami wychodzilo, a ja nadal jadlem ;) Podobno to jednak jak z baranina, zrobione dobrze - kosmos, nieporadnie - niejadalne. Powodzenia i smacznego zatem :)

Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/_DT_Xzaar._Triathlon,_cel_Double_IronMan_2017_-t1018057-s340.html

Cele 2016:

1. Sieraków Triathlon dystans 1/4 IM - http://triathlonsierakow.pl - 28.05.2016 - 02:34:12
2. Challenge Venice dystans IM - http://www.challenge-family.com/challenge-venice/ - 05.06.2016 11:47:48
3. Challenge Poznań ME dystans IM - http://challenge-poznan.pl - 24.07.2016 11:35:22
4. Ironman 70.3 Gdynia - http://ironmangdynia.pl/pl/ - 07.08.2016

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna

Następny temat

Dawid Damasik - przygotowania do Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy 2014

Wiecej