SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

### FAQ : WYCISKANIE LEZAC ###

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 39904

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
1: opanuj sztange i nabierz powietrza.
2: Opusc srednim tempem do klaty lub nawet zeber.
3: zatrzymaj na 0,5 - 1 sekunde
4: wycisnij do konca nieco szybciej niz opuszczales i na koncu wypusc powietrze.
5: opanuj sztange i nabierz powietrza przed nastepnym powtorzeniem.

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1312 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 20446
A co myslicie o takim czyms zeby podnosci sztange tak 10-20cm na klate nie zywej bez blokowania lokci

.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
Po co? Wytlumacz to troche lepiej, bo nie wiem czy dobrze zrozumialem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Wyciskanie w dolnym zakresie w porownaniu do pelnego wyciskania na tym samym ciezarze i ilosci powtorzen powoduje:

1: mniejsze zaangazowanie tricepsow

2: mniejsze lub wieksze zaangazowanie barkow -zalezy od budowy ciala oraz techniki/ulozenia ciala/rozstawu rak .. ale raczej wieksze.

3: mniejsze zaangazowanie gornych mostkowych oraz obojczykowych partii m. piersiowych .

4: wieksze zaangazowanie czesci dolnych mostkowych i czesci brzusznej m. piersiowych.

5: potencjalnie wieksze napompowanie , szczegolnie czesci z pktu4


ZASTOSOWANIE:
1: STOSOWAC DO POPRAWY DOLNEJ FAZY WYCISKANIA
2: STOSOWAC DO POPRAWY DOLNEJ KLATKI (ROZWIEZ DO POPRAWY SZEROKOSCI NA DOLE)
3: STOSOWAC JAKO "DOPOMPOWANIE" PO WLASCIWYM TRENINGU, NIE WALCZYC Z DLUGO TRZY SZYBKIE SERIE BEZ UPADKU MIESNIOWEGO PO 15 POWT ZROBIA SWOJE.

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 12202 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 152586
Elo. Ja mam zastój w klatce. Ćwicze od maja. Mój rekord nie zaduzy bo tylko 72kg ale to było we wrześniu a do dziś jest coraz gorzej pewnie z 67-68 dam rade. Plan zmieniam od czasu do czasu, obecny jest taki (sama klatka):

*Wyciskanie sztangi na płaskiej ławce 12/10/8/8 - ostatnio zmniejszam cały czas obciążenia a itak nie mam siły ko0ńczyc czasami serii
*Wyciskanie sztangielek na ławce skośnej głową w góre 12/10/8/8 - tu jest juz lepiej
*Rozpiętki na ławce płaskiej 12/10/8/8 - kiedys lubiłem ale ostatnio tez musiałem zmnijszac
*Przenoszenie sztangielki 12/10/8/8 - to mi sie podoba i nieźle działa

Co byście zmienili zeby w końcu cos ruszyło bo stałem tyle czasu w miejscu a od pewnego czasu idzie w dół, natomiast inne partie przeciwnie. Pomóżcie.
Pozdr

Zmieniony przez - Adrian1310 w dniu 2006-12-19 19:21:53

Podaj że piwo mie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Za bardzo Ci zalezy wiec stres hamuje postepy BARDZO LATWO.

Zgaduje ze:
- nie miales tygodnia bez klaty od dlugiego czasu
-zawze dochodzisz do ostatniego mozliwego powtorzenia w kilku seriach na klate, a nawet robisz wymuszane
-po zmianie treningu wyciskanie na plaskiej nadal stoi na pierwszym miejscu bo sie boisz "strat" w tym cwiczeniu
-jak juz zwiekszasz ciezar to dodajesz po 10 kg zamiast np po 2,5.


Prosze, ustosunkuj sie do kazdego z podpunktow a podam rozwiazanie.

Zmieniony przez - WODYN w dniu 2006-12-19 19:32:06

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 12202 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 152586
"1. Za bardzo Ci zalezy wiec stres hamuje postepy BARDZO LATWO.

Zgaduje ze:
2. nie miales tygodnia bez klaty od dlugiego czasu
3. zawze dochodzisz do ostatniego mozliwego powtorzenia w kilku seriach na klate, a nawet robisz wymuszane
4. po zmianie treningu wyciskanie na plaskiej nadal stoi na pierwszym miejscu bo sie boisz "strat" w tym cwiczeniu
5. jak juz zwiekszasz ciezar to dodajesz po 10 kg zamiast np po 2,5. "

A więc tak:
1 Zależy mi
2 Tydzień bez kalty miałem jakies 3 tyg temu (przerwa regeneracyjna)
3 No czasami tak robie bo potem żałuje ze jeszcze mogłem zrobic więcej
4 Zgadza sie
5 zwiększam cięzar ale tylko od 1 do 3kg

Podaj że piwo mie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
1. Cwiczysz od maja i walisz 4 cwiczenia na raz jak jakis kox z Mr olympia.
Zmniejsz liczbe cwiczen do 2ch!!

2. Zawsze gy zmieniasz plan najwazniejszy punkt programu to zmiana w cwiczeniu nr 1!!

3. Mozesz zmienic kolejnosc jesli juz musisz dochodzic do ostatnich powtorzen, ale po tygodniu przerwy.


Plan A (dokladasz tylko po 2,5kg i nie wiecej, nawet jesli mozesz)
-plaska 4*6-10powt
-skos 4* 8-12powt

STAGNACJA

TYDZIEN PRZERWY

Plan B (dokladasz tylko po 2,5kg i nie wiecej, nawet jesli mozesz)
-skos 4*6-10powt
-plaska 4*8-12powt

STAGNACJA

TYDZIEN PRZERWY

OD NOWA


4. Mozesz zejsc z wysokiej intensywnosci i z powrotem wchodzic w gore malutkimi kroczkami.

TYDZIEN PRZERWY

bierzesz 60% maxa, od tego zaczynasz cykl!!!

-pierwsze cwiczenie: ROBISZ PLASKA 5*5p STALYM CIEZAREM(BEDZIE SPORY ZAPAS) I DOKLADASZ PO 2,5KG CO TYDZIEN

-drugie cwiczenie to wyciskanie sztangielek chwytem mlotkowym na skosnej 5*8powt, ale ciezar dobieraj tak by byc w stanie zrobic 5*10powt, tyle ze tego zapasu nie wolno Ci wykorzystac.





Pozniej triceps, ale tylko ruchy izolowane, zdnych pompek czy waskiego wyciskania by nie przepalic klaty. Polecam czacholamacze i prostowanie do dolu po 8-12/12-15 powt .. Wybierz JEDNO z nich i zrob 5 serii.

Dobrze jest zrobic barki 2 dni przed klata, masz wtedy bardziej pobudzone nerwy "od wyciskania".





PS: JAKIE ROBISZ PRZERWY MIEDZU SERIAMI W KAZDYM Z CWICZEN Z OSOBNA????

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 12202 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 152586
Przerwy róznie od 1,5min do 3 min nigdy więcej nigdy mniej zawsze w tym przedziale. A o co chodzi z tą stagnacją?? bo troche nie kumaty hehe. Czyli na początku jakbym chciał zastosować ten pierwszy plan ze tylko dwa ćwiczenia najpierw płaska potem skos i po pewnym czasie odwrotnie to ile ma trwać cykl przed zmianą kolejności ćwiczeń?? I po jakim czasie będe mógł dodac do treningów inne ćwiczenia??

Z okazji ze wykupiłem sobie abonamencik to oczywiscie za rady pierwszy sog ode mnie for you hehe ( jak wejdzie )

Zmieniony przez - Adrian1310 w dniu 2006-12-19 20:25:11

Podaj że piwo mie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 12202 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 152586
A sory źle zrozumiełem, zmiana co tydzień oczywiscie

Podaj że piwo mie!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

### FAQ : MARTWY CIAG ###

Następny temat

Plan do oceny

WHEY premium