SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening całego ciała - masa.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 62698

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Wiek

Waga

Wzrost

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
Ok znalazłem coś takiego ma możliwość regulacji oparcia i do tego modlitewnik co może się przydać, rozstaw stojaków to 75cm co o tym myślisz ?

http://allegro.pl/maxim-lawka-pod-sztange-barki-modlit-pod-270kg-i5301826848.html?reco_id=1066be4d-7d94-11e7-8624-02064b87926a&ars_rule_id=201 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Kalisteniczny12
Ok znalazłem coś takiego ma możliwość regulacji oparcia i do tego modlitewnik co może się przydać, rozstaw stojaków to 75cm co o tym myślisz ?

http://allegro.pl/maxim-lawka-pod-sztange-barki-modlit-pod-270kg-i5301826848.html?reco_id=1066be4d-7d94-11e7-8624-02064b87926a&ars_rule_id=201


Ta już jest zdecydowanie lepsza więcej na początek nie potrzeba.
No chyba, że masz kogoś kto by Ci ławkę pospawał ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
Mógłbym pogadać z tatą ale raczej wątpię, już o tym myslalem nawet parę rurek z wujem zespawałem ale nie wychodziło to zbyt dobrze ;/
A wymiary ? Rozstaw stojaków 75cm to nie za mało ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Wiesz w takich uniwersalnych ławkach zawsze jakiś wymiar nie będzie pasował zmierz sobie jak szeroko łapiesz sztangę czy nie wyjdą Ci uchwyty w miejscu gdzie leży sztanga

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
W sumie racja samemu trzeba to sobie dopasować.
Ale jeszcze jedna kwestia chyba najważniejsza, nie jestem jeszcze na to za młody ? Jak mam dobrać ciężar żeby nie zrobić sobie krzywdy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Spokojnie dasz radę, choć oczywiście nie możesz się szarpać z ciężarami ponad swoje siły. Ciężar ma być wymagający ale tak żebyś się z nim nie szarpał na siłę i zachował technikę prawidłową.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
Ok i tak muszę dokupić obciążenia. Poszukam jeszcze w sklepach sportowych ale pewinie kupię tą o której mówiliśmy.

Ale nowe ćwiczenie to zmiana planu treningowego. W którym miejscu mam wprowadzić to ćwiczenie w jakiej objętości które wyrzucić ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Kalisteniczny12
Ok i tak muszę dokupić obciążenia. Poszukam jeszcze w sklepach sportowych ale pewinie kupię tą o której mówiliśmy.

Ale nowe ćwiczenie to zmiana planu treningowego. W którym miejscu mam wprowadzić to ćwiczenie w jakiej objętości które wyrzucić ?


Popraw plan i wrzuć go tutaj to zerknę

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
Mój aktualny plan:
Przysiady ze sztangą 4-5 serii
Pompki z nogami wyżej 4 serie
Podciąganie nachwytem 4 serie
Inverted row 3 serie
Wyciskanie sztangielek na barki stojąc 3 serie
Uginanie ramion z hantelkami na biceps 3 serie
Pompki na poręczach 3 serie
Wspiecia na palce 3 serie

Uginanie nadgarstków ze sztangą 3 serie podchwytem i nachwytem (ale to w inne dni)

Tutaj trzeba dołożyć wyciskanie na ławce i jeśli jest potrzeba jeszcze jakieś ćwiczenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Ja bym w tym planie zamienił te pompki z nogami wyżej na wycikanie leżąc ewentualnie w serię łączoną je umieścił.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybór celu treningowego

Następny temat

Podciaganie - poczatki oraz wyjscie z trudnej sytuacji.

WHEY premium