SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ODCHUDZANIE POJEDYNCZE PYTANIA. vol11

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 208355

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 345 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11847
Zmień buty, za ciasne masz. Kiedyś grałem w piłkę w małych, objawy jak u Ciebie 2 sine paznokcie :x efekt paznokcie odpadły i odrosły nowe tak samo pewnie będzie u Ciebie jak bardzo je sponiewierałeś

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 837
Redukcja, trening poranny (8.00), posiłek potreningowy ze zwiększoną ilością węglowodanów (ok 40% dziennego zapotrzebowania na WW), w kolejnych trzech posiłkach pozostałe WW rozdzielone po równo (20%). Ostatni posiłek B+T. Takie załóżenia można wyczytać w wielu art., tymczasem aby dobrze przyswoić białko, powinniśmy spożyć węglowodany w określonym czasie w proporcji 1:4. W związku z tym, w ostatnim posiłeku B+T, całe białko zostanie przyswojone? Wytłumaczcie mi, czemu węgli na noc nie stosujemy?

Doświadczenie to wymagający nauczyciel.
Pierw każe zdać egzamin, dopiero potem uczy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 73 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4208
Kiedyś uważano ze to węgle tuczą na noc (a jeszcze wcześniej tłuszcze ;)) Węgle można na noc stosować o niskim IG- poczytaj na forum jest artukuł i dyskusja na ten temat i korzyści z tego wynikające. Na Twoim miejscu zbytni bym się do tego nie przywiązywał, czy białko razem z węglami w proporcji 1:4 lub bez na noc, to kulturyści o wysokim stopniu wytrenowania raczej dbają o takie elementy diety, szczególnie na masie. Aczkolwiek niektórzy wolą redukcję na większej ilości węgli na noc, bo to na nich działa- to sprawa indywidualna. A artykułów jest wiele i wiekszość z nich jest poprawna merytorycznie, ale to co jest w nich napisane, musimy sami przyswoić, przemyśleć i zastosować to, co według nas na nas zadziała. Co do przyswajalności białka to gdzieś wyczytałem, że jednorazowo organizm może przyswoić maksymalnie ok 40g białka- tylko nie wiem jak to ma się w połączeniu z węglami.

"Go Train, or go Home"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 837
PonczekMwo
Co do przyswajalności białka to gdzieś wyczytałem, że jednorazowo organizm może przyswoić maksymalnie ok 40g białka- tylko nie wiem jak to ma się w połączeniu z węglami.

Na chłopski rozum, to taki hardcore man ważący 130kg, jakby podczas jednego posiłku miał max przyjąć 40g B, a spożywał 6 posiłków to w rezultacie przyjąłby załóżmy te 240g białka, a gdzie reszta ?

Mi nie przeszkadza spożywać na noc tylko B+T.
Póki co przez 3 tyg. stosuje się do zaleceń:
posiłek potreningowy - zwiększona ilość WW, następny również, kolejne jeden lub dwa - mała ilość WW, ostani bez WW.
Doczytałem się również, że jeśli w następny dzień, mam siłownie z rana (np. 8.00 - jak w moim przypadku), stosowanie WW na noc jest mile widziane, ponieważ część WW i tak pozostanie w organizmie i można iść z rana na "sucho".

Doświadczenie to wymagający nauczyciel.
Pierw każe zdać egzamin, dopiero potem uczy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23489
Pogląd, że organizm "jednorazowo" (cokolwiek to znaczy) jest w stanie przyswoić tylko 30/40 g białka w posiłkach to mit, który upadł już dawno. Panika przed stosowaniem węgli na noc jest również nieuzasadniona. Radzę poczytać trochę np. na temat carb back-loading.

Zmieniony przez - MisieXL w dniu 2013-05-24 17:13:27

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 837
Suma sumarum - można stosować zarówno zbilansowane posiłki cały dzień (+ zwiększony potreningowo), jak i B+T w ostatnich dwóch posiłkach? Pytanie poza konkursem - przy treningu siłowym z rana, jak i przy treningu z rana + areoby po siłce - "czy" i jakie węgle (proste/złożone) po przebudzeniu stosować? Póki co stosuje tylko wpc jeśli poprzedniego wieczora stosowałem WW do posiłku lub wpc + batonik a'la snickers (z działu kuchnia SFD) lub jakieś WW proste np. garść żurawiny.

Doświadczenie to wymagający nauczyciel.
Pierw każe zdać egzamin, dopiero potem uczy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 76 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1856
Pytanie, po ostrym treningu siłowym + ostrym aerobowym władowałem w siebie 45g białka i 70g węgli.
Czy mogę 1.5h po tym posiłku zjeść 200g łososia, czy za szybko na tłuszcze ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czy w kwestii redukcji jest to mocno istotne jak np. 120 g ww mamy rozłożone na 5 posiłków? czy nie zrobi to różnicy jak te wszystkie węgle zjemy w 1 posiłku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51767 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349884
Chudyyy
Pytanie, po ostrym treningu siłowym + ostrym aerobowym władowałem w siebie 45g białka i 70g węgli.
Czy mogę 1.5h po tym posiłku zjeść 200g łososia, czy za szybko na tłuszcze ?


możesz.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51767 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349884
fitprogress
czy w kwestii redukcji jest to mocno istotne jak np. 120 g ww mamy rozłożone na 5 posiłków? czy nie zrobi to różnicy jak te wszystkie węgle zjemy w 1 posiłku?


sugerowałbym lokować w porze potreningowej.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Sprawdzenie diety.

Następny temat

Aktualne spalacze i wybór z oferty rynkowej.

WHEY premium