SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ODCHUDZANIE POJEDYNCZE PYTANIA. vol11

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 206325

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 270 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1917
OK dzięki za szybką odp. ;) Zadałem takie pytanie, bo mam trochę mętlik w głowie po sporej ilości przeczytanych postów i artykułów. Odkąd wyrzuciłem jogurt owocowy do płatków na śniadanie zauważyłem na sobie pozytywną zmianę sylwetki mimo, że jem obecnie chleb zwykły i bułki. Od dwóch dni na kolacje chleb żytni pełnoziarnisty, więc będę stosował się do tego i obserwował na sobie efekty ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 1353 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 105808
Witam , jestem w trakcie redukcji. Przeważnie do obiadów używam tylko ryżu/kaszy. Czy mogę na redukcji uzywać jakiegoś makaronu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349847
ewentualnie z semoliny, orkiszowy.

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2013-03-07 15:44:01

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Mam takie dość złożone pytanie.
Otóż przyjmuje się, że dieta low carb jest bardzo efektywna przy odchudzaniu i często polecana, ponieważ przede wszystkim węglowodany odpowiadają za odkładanie się tkanki tłuszczowej. Dlatego na diecie low carb można sobie nawet pozwolić na wyższą kaloryczność niż przy diecie zbilansowanej i pomimo tego osiągać dobre rezultaty.
Jednak wiadomo, że węglowodany odpowiadają za przyspieszenie metabolizmu.
W związku z tym wiążę się z następującym pytaniem:
czy przy takiej samej kaloryczności obu diet skuteczniejsza będzie dieta low carb, czy dieta z duża ilością węgli (białko na stałym poziomie)?
Przykładowo z białek dostarczam 600kcal, i 2000kcal z węgli/tłuszczy.
I od czego to zależy (poza poziomem bf i aktywnością fizyczną?

Z logicznego punktu widzenia, że skuteczniejsza powinna być dieta z wysokimi węglami, bo przyspieszą nam metabolizm, dlatego ciekawy jestem odpowiedzi.

Z góry dziękuję, jeśli ktoś będzie to potrafił wytłumaczyć.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349847
ktoś coś kiedyś powiedział w uproszczeniu a wy łykacie jak pelikany z tymi węglami i metabolizmem.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 1353 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 105808
SięNiePoddawaj
Witam , jestem w trakcie redukcji. Przeważnie do obiadów używam tylko ryżu/kaszy. Czy mogę na redukcji uzywać jakiegoś makaronu?


ponawiam, można jakiś makaron na redukcji jeść?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349847
dostałeś odpowiedź

Koniu151
ewentualnie z semoliny, orkiszowy.

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2013-03-07 15:44:01

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 1353 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 105808
a dzięki dzięki, myślałem że chodzi o chleb orkiszowy do wcześniejszego pytania a o semolinie to pierwszy raz słyszę, dzięki jeszcze raz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 186
- Witam, od tygodnia przeglądam wszystkie fora i tematy;
mam już przepisy, które mi pasują i proporcje, ale!!! ;>

Jak sądzicie, jakie BTW ustawić sobie na redukcji ???
- Mam z tym straszny problem, nie wiem czy 0,1g mniej
czy może więcej... Dlatego, wolę dopytać - więc tak:

Forumowe prawidła, to białka 2,5 gr na Kg;
30% zapotrzebowania z tłuszczy, reszta ww.

Waga 68,5 kg ~TDEE: ~2374 kcal...
- Zaczynam od 2100kcal, pasuje ?

Jak z proporcjami, specjaliści ? ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349847
o btw jest pisane w zasadzie w każdym poście w tym dziale, proponuję przejrzeć.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Sprawdzenie diety.

Następny temat

Aktualne spalacze i wybór z oferty rynkowej.

WHEY premium