SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ODCHUDZANIE POJEDYNCZE PYTANIA. vol11

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 206447

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 900
co powiecie na temat flaczków wołowych? oglądałem je wczoraj, no i w 100 g jest 7 g białka, węglowodany 2g , tłuszcz 1g. Taki pełny talerz, z 400-500 gram ma, więc chyba porządna porcja biłka

stękaj słodko, słodka kotko...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1450 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 21491
faftaq
kubsztix - żółtka to wartościowy element menu a nabiał raczje może sprzyjać redukcji niż ją utrudniać (choć zalżnie jeszcze jaki). Wodą się nie przejmuj, chyba że wychodzisz niebawqem na scene


Do tej pory jadlem tawrog poltlusty na kolacje tylko i 250ml mleka na sniadanie do owsianki i to wszystko. Na scene sie nie szykuje, ale chcialem zobaczyc ile w tym roku maksymalnie wyciac sie da, konkretnie o uda chodzi. Wracajac do tematu, zostawic tak jak bylo?

Zmieniony przez - kubsztix w dniu 2013-02-24 10:54:16

Znowu do przodu.... Chyba:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
b4522sbm - rozkład Ok, ale mógłby być także z powodzeniem inny. co to znaczy masa na 6 dni?

Bilon2011 - jasne, wątróbka (zależy jaka ilość) 2 - 4 razy w mc jak najbardziej OK. Tńczyk raz w tyg też moze być z puszki, a świezy -częściej.

Co do ziemniaków, to zalezy od założeń diety, powiem tak - ziemniaki można spożywać o innych porach jak np ryż.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
emil0122 - jak najbardziej można uwzględnicw diecie.

kubsztix - rezygnacja z nabiału niekiedy może wręcz utrudnić redukcję tłuszczu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1734 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15566
masa na 6 dni oznacza iż w piatek dowiem sie czy bede miec operacje i zaleznie od tego bede wiedziec kiedy zaczne redukcje lub bede ciagnac mase :p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 199 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5161
witam,jeśli będzie taka sytuacja,że często bedziemy przekraczać bilans Kcal o około 100-150 gr ale kcal pochodzącego główne z kurczaka/indyka/makreli.przy odpowiedniej podaży węgli i tłuszczy,to może to wpłynąc negatywnie na odchudzanie mimo przekroczenia kcal głównie miesem a zarazem białkiem pochadzacego z tego zródła?

pyt drugie ile można ząbków czosnku spożywać w ciągu dnia.ostatnio jem po 4-5 ząbków a z tego co wiadomo ma weglowodany w małej ilości,i czy można na noc przed snem z makrelą zjesc,czy unikać ze wzgledu na ilość węgli?

Zmieniony przez - Pakero123 w dniu 2013-02-24 18:00:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848
jedz czosnek śmiało. Nigdy nie zjesz równych porcji co do grama, jak i zawartość białka czy czegokolwiek nigdy nie jest taka sama mimo, że pierś to zawsze pierś, czy banan to banan np, więc jak zjesz te 600g zamiast 500g piersi niewiele się stanie.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 199 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5161
Witam Koniuno właśnie dlatego w kalkulatorze wolę zawsze mimo wszystko wiekszą wartość wpisać,i zobaczyć końcową ilość kcal,zresztą od jakiegoś czasu mam słabość również do tłustych ryb wedzonych i tutaj też zdaza mi się przekroczyć pewne wartośći Kcal,ale ryby to z kolei nie wieprzaki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848
wartości podane dla tłustych ryb i mięs traktuj akurat jedynie poglądowo, na szynce doskonale to widać - kup szynkę wieprzową w markecie i kup na "straganie" na bazarku czy hali targowej, różnica w ilości tłuszczu bardzo duża.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24
Witam.

Ostatnio podjąłem twarde postanowienie, że zmienię coś w swoim wyglądzie, tj. posturze fizycznej. Zacząłem uczęszczać na siłownię, podjąłem pierwsze próby pisania własnego planu odżywiania, nawet począłem coś robić w kierunku aerobów. Tak czy owak zielony jestem w tych dziedzinach, nie ukrywam, zatem jeśli pomyliłem działy/nie doczytałem czegoś (co jest bardzo prawdopodobne, forum to istna skarbnica wiedzy, choć serio nie łatwo to wszystko zsyntezować, zwłaszcza na początku) poproszę o spokojnie upomnienie mnie.

Lat mam 18, wzrostu 184 i wagi okrągłe 85. Zapewne jak większość osób tu zaglądających, przede wszystkim chciałbym zrzucić trochę zbędnego tłuszczu no i w miarę możliwości uwypuklić poszczególne partie mięśni (no jakiś cel trzeba mieć :P). Liznąłem co nieco o diecie, sporządziłem poglądowy plan posiłków na nadchodzący tydzień. Starałem się, żeby nie brakowało białka, a tak to wszystko w miarę zbilansowane, oparte o umiejętności kulinarne mojej mamy. Reasumując i tak nastawiam się na baczną obserwację mojego organizmu i chyba tylko to (tak sądzę) pozwoli mi spisanie odpowiedniej dietki.
Siłka 3-4 razy w tygodniu, zacząłem od FBW, spokojnie, racjonalnie, żeby sobie zbytnim obciążeniem biedy nie narobić. Fakt, w dni nietreningowe czuje niedosyt, ale może zmieni się to wraz z upływem czasu i wzrostem intensywności.
Dorzuciłem też jazdę na rowerku stacjonarnym, 5 razy w tyg, po 1h każdy. Mam tylko pewien problem. siłkę mam zazwyczaj o 17, jak wracam to zjadam sobie jakiś odpowiedni posiłeczek, ostatni w ciągu dnia. Rowerkiem cisnę przed snem i teraz pojawia się pytanie, czy to nie wpływa destrukcyjnie na moje wypociny z siłki? Ograniczenia czasowe nie pozwalają mi robić aerobów od razu po siłce tudzież rano tudzież kiedy indziej, czas mam przed snem :(
Słyszałem, że warto spożyć coś wartościowego w białko przed snem tylko martwi mnie to, czy mi się to potem nie odłoży w oponę podczas snu?
Co moi drodzy poradzilibyście w mojej sytuacji? Szkoda trochę, żeby praca na siłce szła totalnie do piachu, z kolei przede wszystkim chciałbym pozbyć się tego kożuszka z nóg i brzuszka i pozostałych elementów.
Pzdr
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Sprawdzenie diety.

Następny temat

Aktualne spalacze i wybór z oferty rynkowej.

WHEY premium