SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

walka z tłuszczem /uwaga! blog!!!/

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 32187

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2510 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10258
jogger, dzięki za odpowiedź, spróbuję sprawdzić jutro [chociaż siłka jutro na górne partie].
Tylko jeszcze jedno: jak już będę potem powoli zwiększać prędkość, to potem do końca biec na tej zwiększonej, czy mam robić takie kilkuminutowe cykle?
Czy jest coś, co powinno być wskazówką "teraz marsz", "teraz przyspiesz"? Zadyszka na przykład?

rozex: co do masła orzechowego, to chyba z jakichś przyczyn jest uznane za lepsze od masła zwykłego, ale nie jestem pewna. Masło orzechowe w mojej lodówce nijak się nie wiąże z moją redukcją [no chyba, że mówimy o kryzysach w motywacji ].

Pozdr,

"Go ahead, make my day..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 776 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3259
a używasz tego słodkiego czy niesłodkiego???

Psychika jest jak haszysz, wydaje sie byc twarda i nieplastyczna ale po dostarczeniu odpowiedniej porcji energii łatwo daje się modelowac.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 4520 Wiek 46 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18018


Polecam Maslo orzechowe ORGANICZNE- ktore mozna wykorzystac troche w diecie, nie ma zadnych dodatkow tylko zmiazdzone orzeszki


Uka przepraszam za zasmiecanie ale mam pytanko do "rozex"- i co z kolanem??

Your body cannot go where the mind has not gone first.

><((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸¸><((((º>.·´¯`·..><((((º>`
·.¸¸.·´¯`·.¸¸><((((º>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2510 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10258
Prawde mowiac nie wiem, czy ono jest slodzone, czy nie. Jakos specjalnie slodkie nie jest, a na etykiecie ma napisane, ze jest solone. Skladu nie pamietam.
W tych linkach, ktore dalam wyzej gdzies bylo takie maslo bez dodakow, tylko z miazdzonych orzechow. Chyba w sklepie Naturo.

Pozdr,

"Go ahead, make my day..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
"Czy jest coś, co powinno być wskazówką "teraz marsz", "teraz przyspiesz"? Zadyszka na przykład? "
Oczywiście, zadyszka -> beztlenowe zużycie glukozy -> kwas mlekowy -> zero spalania tł. Generalnie staraj się utrzymać 'komfort tlenowy', w praktyce oznacza to, że w trakcie wysiłku można jeszcze prowadzić rozmowę (musi to być na skraju możliwości, ale bez przekraczania).

Zmieniony przez - jogger w dniu 2005-05-19 15:10:28

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2510 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10258
No to mi to wyglada na jednoznaczne z utrzymywaniem tetna w zakresie 65-75% HRMax. To nie mogles od razu napisac, ze o to Ci chodzi?

Dzieki, pozdr.

"Go ahead, make my day..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Tak wygląda, ale te % jednego dnia są niższe, drugiego wyższe bo tętno jest tylko przybliżeniem; próg tlenowy to 50%VO2max co ŚREDNIO daje się odwzorować przez 80%HRmax, a to VO2max raz jest niższe, raz wyższe, choćby w funkcji cyklu miesięcznego

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2510 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10258
RAPORT

Przyszła kolejna sobota i kolejne mierzenie i ważenie.

Suche fakty wyglądają tak:
Total Weight: 56kg [bez zmian od ubiegłego tygodnia]
Body Fat Level: 25.22% [-0.55 od ub. tygodnia. nice]
Śmiesznie wygląda jeszcze zestawienie zmian tych dwóch wyników:
Lean Body Mass .... +0.310000000000002
Fat Mass .............. -0.310000000000001
-> no nie da się ukryć, że szybciej "pakuję" mięso niż spalam tłuszcz!

Jeśli chodzi o obwody, zwłaszcza te najbardziej satysfakcjonujące, to od początku wycinki spadło mi 6cm z talii, 5cm z bioder, 3.50 z abdomeny, 3.50 z uda i 2 z bicepsa. W ogóle nic mi nie spadło z biustu i nie wiem, czy się z tego cieszyć, czy nie.
Co do diety: mimo dodania 300 kcal w dni treningowe, notuję rozluźnienie dyscypliny [podejrzewam, że może być spowodowane zbliżającym się nieuchronnie końcem miesiąca]. Wieczorem pojawiają się np. małe ilości orzechów, kilka łyżek jogurtu naturalnego albo mężowskiej galaretki malinowej. Masło orzechowe na szczęście "się" skończyło
Chyba zbliżam się do przerwy w redukcji, bo jednak czuję się wymęczona i dokucza mi głód psychiczny, mimo że jestem wypełniona herbatą po dziurki w nosie i nie ma mowy o ssaniu.
Ale jeszcze się nie zdecydowałam, czy zrobić przerwę i jak długą. Jednak dieta ma też swoje uroki. Poczucie kontroli nad tym, co się dzieje z moim organizmem, głębokie poczucie sensu tego, co robię, nagle pojawiająca się świadomość własnego ciała i zrozumienie jego reakcji - to wszystko bardzo przyjemne odczucia.

Trening w międzyczasie trochę pozmieniałam, wywaliłam ćwiczenia, które z jakichś przyczyn mi nie pasowały, zastąpiłam takimi, które bardziej mi "leżą". Ale ogólne założenia i rozkład ćwiczeń w tygodniu się nie zmienił.

Pytań nie mam. Wiem, że dobrze robię [grunt to właściwe nastawienie ]


Zmieniony przez - Uka P. w dniu 2005-05-22 11:21:50

"Go ahead, make my day..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 444 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3950
> Lean Body Mass .... +0.310000000000002
> Fat Mass .............. -0.310000000000001

Jestem pewien, że to przez ten okruszek twarogu, który wrzuciłaś do dziobka, zamiast odłożyć na później.

'Mój środek się cofa, prawe skrzydło w odwrocie, sytuacja
jest doskonała. Będę atakował.' - Marszałek Francji Ferdynand Foch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2510 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10258
No co Ty?! To na pewno przez to, że jak robię, np. wyciskanie poziome w siadzie, to pierwszego wyciśnięcia - tego do ustawienia się w pozycji wyjściowej - nie liczę, więc de facto robię o jedno powtórzenie więcej i dlatego tak mi masa idzie!

Huuuu, ale będę pakerka...!

"Go ahead, make my day..."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

próba ckd

Następny temat

pasy wyszczuplajace

WHEY premium