Chciałbym sie podzielić moimi efektami po tym treningu.
Niestety robiłem go wtedy gdy miałem jeszcze sezon ligii podwórkowej(piłka nożna), schudłem ok.5 kg i ten trening nic siły mi nie przyniósł,ale przynajmniej utrzymałem to co miałem,ale spróbuje go jeszcze. Po takim spadku-najbardziej widoczny na bickach chciałem im troche siły dodać bo już był lipiec a w lecie masa mi nie idzie. Zmodyfikowałem troche ten trening na bicki
-ćwiczyłem 3 razy w tygodniu, wszystko na siłe,2 razy klate z bicem, raz reszte
-na bica 8 seri po 5 powtórzeń(ciężar dobrałem sobie na oko żeby zrobić tyle powtórzeń ile zamierzałem), przerwy 45s, ćwiczenie- uginanie przedramion ze sztangą stojąc
-na nst. treningu dodawałem 1kg i robiłem 8x4, poźniej znowu dodawałem 1kg i 8x3(jest to poprostu zmodyfikowany pod kątem bica plan,zakres powtórzeń 5,4,3 i dodawanie ciężaru 1kg
-jednak nigdy nie robiłem tylko tyle powtórzeń ile zakładałem- z reguły robiłem więcej, już wyjaśniam:
gdy po 4 seriach czułem że idzie mi łatwo to skracałem 3 ostatnie odpoczynki do 30s i dodawałem po 1 albo 2 powtórzenia i zawsze starałem sie wykonać jeszcze dodatkowe, wymuszone powtórzenia w ostatnich seriach. Oczywiście pierwsze serie jak i "normalne" powtórzenia w ostatnich seriach były bardzo dobrze technicznie wykonywane- w miare szybkie unioszenie i bardzo wolne opuszczanie.
W sumie dodałem 5 kg, czyli na pewno siła mi podstkoczyła, ale, z czego jestem bardzo zadowolony- bicki powróciły do swojej wielkości z przed spadków(a może są troche większe

)mimo iż latem nie moge
nabrać masy.
Napisałem o tym dla tych którzy próbują różnych modyfikacji tego planu na inne partie- u mnie to zadziałało, ale dopiero po miesiącu zauważyłem jakieś zmiany w mięśniu, potrzebna jest cierpliwość i prawidłowa technika, poza powtórzeniami wymuszonymi, trzeba też wtedy pamiętać o korzyści z negatywnych powtórzeń!
POZDRAWIAM