Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni.

...
Pasowało by odświeżyć

Operacja prawego ramienia golkipera Juventusu Gianluigiego Buffona udała się. Trwała około godzinę a przeprowadzili ją profesorowie Flavio Quaglia, Riccardo Minola i Roberto Ravera. Według ich prognoz Buffon nie pojawi się na bosiku przez około 3 miesiące, czyli tak jak wskazywały pierwsze diagnozy lekarzy.

W towarzyskim meczu w Villar Persosa młodzież Bianconerich pokonała drużynę złożoną z kadry A i Primavery 1:0. Jedynego gola strzelił w 71 minucie Zammuto.

Juventus A - Juventus B 0:1
70' Zammuto

Juventus A : Chimenti (66’ Bonnefoi), Pessotto, Giannichedda, Criscito, Rossi, De Ceglie (85’ Chiazzolino), Blasi, Olivera, Del Prete (75’ Di Cuonzo), Paolucci, Volpe.

Juventus B : Juventus B: Zattin (61’ Scarzanella), Pisani, Rizza, Marchisio, Lagnese (66’ Zammuto) , Balagna, Bianco (85’ Lazzarino), Venitucci, Giovinco, Maniero, Lanzafame (63’ Arata).

Oprócz Christiana Abbiatiego, Juventusowi udało się pozyskać młodego obrońcę Torino, Federico Balzarettiego. 23 - latek przeszedł na zasadzie wolnego transferu. Balzaretti ma na koncie kilka występów w młodzieżówce Włoch, interesowały się nim także rzymskie kluby: Lazio, Roma oraz genueńska Sampdoria. Fabio Capello zdążył już wypowiedzieć się na temat nowego nabytku. W wywiadzie powiedział, że cieszy go pozyskanie Balzarettiego, który był jednym z celów Starej Damy w tegorocznym mercato.

Fabrizio Miccoli jest łączony z angielską Aston Villą - poinformowały włoskie media.

O reprezentanta Włoch walczy podobno także lizbońska Benfica. Juventus próbuje sprzedać Miccoliego, by chociaż w części pokryć niedawny transfer Patricka Vieiry.

Luciano Moggi mówi, że Juve musi sprzedać któregoś z napastników i najprawdopodobniej będzie nim właśnie Miccoli. Jeżeli w następnych dniach oba kluby nie zgłoszą się po piłkarza, to zostanie on w Turynie do stycznia 2006.

...
Włoskie media spekulują, że podobno Juventus wysłał propozycję do AS Romy w sprawie transferu do Bianconerich pomocnika rzymskiego klubu Amantino Manciniego.

Choć wiemy już od dawna, że Fabio Capello chciał ściągnąć na Delle Alpi tego Brazylijczyka, jednak zawsze coś stawało na drodze . Czyżby tym razem miałoby być inaczej ?? Podobno Mancini chce przejść do Juventusu m.in dlatego, że w Romie nie może osiągnać żadnych sukcesów.

Informacja o wysłaniu propozycji do Romy nie została jak na razie potwierdzona przez oficjalne strony obu klubów.

Juventus przegrał mecz o Superpuchar Włoch z Interem Mediolan 0:1. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w pierwszej odsłonie dogrywki Juan Sebastian Veron.

Pierwsze minuty wyraźnie należały do Bianconerich. Najgroźniej było pod bramką Interu, kiedy przy piłce był Ibrahimovic. Jednak już w 6 minucie błąd obrońców i mogło skończyć się 1:0 dla gości. Adriano po uderzeniu z 6 metrów główką skierował piłkę do siatki, jednak przedtem faulował Cannavaro i bramka nie została uznana. Po tym właśnie starciu z opieki medycznej skorzystać musiał snajper Interu. W późniejszych minutach to Nerazzurri coraz częsciej dochodzili do głosu. Podedyńcze akcje Martinsa i Adriano mogły zakończyć się bramką, ale na przeszkodzie stał albo Chimenti albo...niecelność. Końcówka pierwszej połowy należała do Juventusu. W 42 minucie fatalnie wykończył akcje Ibra, a w 44 minucie Trezegeut zdobył gola, ale jak stwierdził sędzia, ze spalonego. Pierwsza połowa tym samym zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa rozpoczęła się dobrze dla Interu. Trzy składne akcje nie pomogły jednak w zmianie rezultatu. W 58 minucie Vieira trafia w słupek ! A kilkanaście sekund później to samo robi Camoranesi ! Toldo mógł mówić o dużym szczęsciu. W 63 minucie z powodu kontuzji boisko opuszcza Materazzi. W jego miejsce Samuel. Po wejściu Alexa Del Piero w 70 minucie gra Bianconerich jakby odżyła, ale tylko do stopnia konstruowania akcji, bowiem ostatnią - strzał nie dawali wykonać obrońcy Interu, którzy w tym meczu prezentowali się bardzo dobrze. Do końca regulamonowych 90 minut nie padły żadne bramki, więc sędzia spotkania pan Massimo De Santis zarządził dogrywkę. Ta przynosi już gola, niestety nie dla Juventusu. Strzelcem jedynego, jak się później okazało, gola w tym meczu był Juan Sebastian Veron. Inter objął prowadzenie na 24 minuty przed końcem dogrywki. W drugiej częsci dogrywki w 109 minucie po pieknej akcji blisko zdobycia gola był Alex, ale świetnie wybronił strzał Toldo. Jednak nawet wprowadzenie Adriana Mutu nic nie pomogło. Juventus przegrał pierwszy oficjalny mecz w sezonie 05/06. Oby nie było to złym prognostykiem przed zbliżajacymi się meczami ligi włoskiej i Pucharu Italii.

Juventus - Inter 0:1 (Veron 96')
Juventus : Chimenti - Zambrotta, Cannavaro, Kovac, Zebina(111' Mutu) - Vieira, Emerson, Camoranesi (70' Del Piero), Nedved - Trezegeut(101'Zalayeta), Ibrahimovic
Inter : Toldo - Cordoba, J.Zanetti, Materazzi(63' Samuel), Favalli - Ze Maria (59' Pizarro), Stankovic, Cambiasso, Veron - Martins(100'Recoba), Adriano

Szacuny 2 Napisanych postów 2649 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10771
Z kim zgode ma JuveCos slyszlaem ze z legia??
jak byscie mogli to napiszcie mi sprzymiezencow Juventusu.
Pozdrawiam.

-=[]------[]=-

...
Z Legią napewno.Na meczu 1/8 LM Juveentus-FCL wisała flaga Legii.Było ją widać w TV.

juve!!!

...
Po co im zgoda z Legią??

...
o ile mi wiadomo to kibice legii zorganozowali jakiś turniej halowy i zaprosili kibiców m.in Ado den Haag i Juve... z tąd tez flaga Legii na jednym z meczów Juve w LM.