SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Won z sadłem - Dziennik Lume /Film str.29

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 35010

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 417 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4543
Dziś minął 2 tydzień mojej diety, więc cieszę się, że wytrzymałem tyle jak na razie idę na rekord Rozpoczęcie roku szkolnego wiąże się ze zmianą kolejności posiłków oraz zabieraniem papu do szkoły, ale to nie takie złe będzie chyba. Dzisiejsza dieta spełniona, ale trening nie do końca chyba przesadziłem ze skakanką i naciągnąłem lewą łydkę boli jak ją spinam i chodzę normalnie, czyli zginając nogę w kolanie (robię zimne okłady, smaruję maśćmi przeciwbólowo-zapalnymi i biorę ibuprom) dlatego nie robiłem nóg i łydek samą górę oraz jestem wyłączony z jakichkolwiek aerobów na kilka dni :/
Jak co tydzień mierzyłem i oto efekty (będę je podawał z tym co było na początku tak dla ułatwienia)

Początek:
Barki: 112cm
Klatka piersiowa: 96cm
Pas: 105cm
Biodra: 108cm
Udo lewe: 68cm

Po 2 tygodniach:
Barki: 110cm
Klatka piersiowa: 95cm
Pas: 103
Biodra: 105cm
Udo lewe: 66cm

Mogło być lepiej gdybym robił więcej aerobów, bo w tym tyg mało ich robiłem ogólnie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 417 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4543
Dziś był dzień nie treningowy, lecz kardio nie robiłem, bo jak w/w boli mnie łydka... Dieta trzymana, pojemniczek do szkoły wzięty makaron i schab był trochę zimny, ale i tak było dobre :) Jak myślicie, skoro zacząłem teraz 3 tydzień to czy nie powinienem zacząć myśleć np o zmniejszeniu węgli albo kcl? I jeszcze trochę inne pytanie, czy to normalne, że przy wyciskaniu jak opuszczam lewą rękę ze sztangielką to chrupie mi w barku, tzn jest to bezboleśne tylko słychać chrupnięcie i to wszystko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2169 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 26676
kcal zmiejszaj jak zaczną się zastoje w Twoim przypadku jeszcze jakiś czas powinno lecieć bez problemów. Bark nie powinien "chrupać". Na przyszłość po każdym treningu się porządnie rozciągaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 77 Napisanych postów 2107 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 140244
Staw niedogrzany lub jakas fizyczna wada ciala;p Jak masz kapuche to do lekarza sportowego na badania, zrobia Ci usg i zobacza co tam jest, aczkolwiek znajac zycie musisz zalatwic sobie preparat na stawy bo mozliwe jest to, ze malo masz mazi stawowej i dlatego tak sie dzieje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Ta, i niech od razu weźmie sobie deca durabolin. Slawod- proszę, ogranicz swoje "rady" w dziennikach, bo prawie każdy Twój post dostarcza dawki nieprawdziwych informacji.

Lume- nagraj filmik, bo na 101 % źle wykonujesz to ćwiczenie technicznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 77 Napisanych postów 2107 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 140244
Pandarek
Ta, i niech od razu weźmie sobie deca durabolin. Slawod- proszę, ogranicz swoje "rady" w dziennikach, bo prawie każdy Twój post dostarcza dawki nieprawdziwych informacji.

Lume- nagraj filmik, bo na 101 % źle wykonujesz to ćwiczenie technicznie.


Jasne, a Twoje rady sa zbawienne i najlepsze. Pisze tylko to co wiem, ktos moze wciac to do siebie a ktos odrzucic, od tego jest forum, nie ma ludzi alfa i omega. Od pouczania mnie nie jestes i tyle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
.

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2013-09-04 10:56:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 4464 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84798
Oho, to sie wpisuje dla powiadomek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 417 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4543
Tutaj jest filmik z wyciskania. Teraz nie chrupało Może dlatego, żę dobrze stawy barkowe rozgrzałem nie wiem. Obciążenie może nie jest duże 6kg każdy hantel, ale i tak pozwala zmęczyć klatkę w 3 seriach. W następnym tygodniu mam zamiar dodać jeszcze po 2kg do każdej sztangielki. Muszę chyba także usztywnić nadgarstki tak mi się wydaję.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Techniki nie będę oceniał, bo:
1. Każde powtórzenie wygląda inaczej
2. Lewa strona ciała robi zupełnie co innego jak prawa
3. To są bardziej rozpiętki, niż wyciskanie.

A tak bardziej serio, dwie uwagi:
Stań sobie prze lustrem, bokiem, i maksymalnie zgarb się, czyli wysuń barki do przodu, a potem zrób pełną retrakcję łopatek, tak jakbyś coś chciał nimi ścisnąć i wyprostuj się. Zobacz co się dzieje na linii barki/klatka. Jak leżysz plackiem, to barki masz wyżej od klatki i to one pracują- dlatego też powinno się je "chować" za klatką przez robienie lekkiego mostka czy retrakcji łopatek i odgięcia się. Pomijając inne punkty podparcia i tego typu zmiany, zdejmujesz gros pracy z barków. To wymaga nauki, także nie stresuj się jak Ci nie będzie początkowo wychodziło.
Druga rzecz, to to, że wydajesz się robić z tego bardziej rozpiętki, niż wyciskanie. Prowadzisz łokcie bardzo szeroko, kąt prosty od tułowia i właściwie cały czas masz ugięte łokcie. ( Z tego tytułu czujesz klatę na 6 kg, bo na stricte wyciskaniu byś nie czuł).

Na Twoim miejscu na razie dałbym sobie większe hantle i robił wyciskanie, to jest włączył do tego bardziej tricepsy (czyli prostował i uginał ramiona) plus prowadził nieco węziej (czyli nie kąt 90 stopni, tylko 60-70). Przy tak szerokim prowadzeniu właśnie pojawić się mogą chrupania, a wyciskanie będzie ruchem dużo mniej kontuzjogennym. (Rozpiętki same w sobie nie są kontuzjogenne, ale powiedzmy sobie, że "nie wszystko od razu", tak jak np wyciskanie zza karku).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy do oceny

Następny temat

Trening EMS ?

WHEY premium