SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Won z sadłem - Dziennik Lume /Film str.29

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 35005

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Lume
Dobra ostatnie pytanie na dziś odnośnie tych przeklętych przysiadów zauważyłem, że, kiedy robię przysiad w taki sposób, że dotykam brzuchem ud, tzn jestem bardziej zgięty lub pochylony w sumie sam nie wiem to łatwiej mi zachować równowagę, czy to błąd?



Bez urazy, ale masz problem z rozumieniem słowa pisanego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 417 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4543
Dobra to może skończmy temat przysiadów w ten sposób, że będę się starał dojść do takiej postawy



A co z drugim pytaniem? Ps Pandarek przepraszam, że piszę takie rzeczy, ale przynajmniej 4 osoby mi już pisały różne rzeczy co do przysiadów, oglądałem masę filmów i już mam mętlik w głowie plus pisałem to na pół śpiąco i, gdy rano to przeczytałem, to straciło to cały sens i chyba zaczynam wierzyć, że jest to chyba najtrudniejsze technicznie ćwiczenie, więc boję się, jak dojdzie do martwych ciągów...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
No tak, ale Karquaz nie ma pojęcia o czym pisze i nadal twierdzi "Chłopie ale problem nie tkwi w rozciągnięciu tylko technice," Z automatu polecam wszelkie rady tego typu wsadzać w głowie do folderu kosz.

Na drugim filmiku zaczęło to wyglądać dobrze, ale nie wiedzieć czemu zacząłeś trzymać kij przed sobą i kłaść się na brzuchu, puszczając grzbiet i twierdząc, że "tak jest najlepiej" mimo że tego nie sposób nawet nazwać przysiadem...
Co do pytania- przestań zachowywać się jak 12 letnie dziecko i pójdź na siłownię, rób normalne przysiady a nie baw się kijem od szczotki.

To jest tylko przysiad, nie rób z tego wyprawy na księżyc. Dasz radę.

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2013-09-14 13:46:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 417 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4543
Tu masz racje muszę wziąć się w garść jak przestanie padać to pójdę się zapisać i wrzucę tu plan fbw. I tak ostatecznie do przysiadów, po czym poznam, że robię źle będą mnie bolały kolna albo plecy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
No między innymi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 417 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4543
Witam, wczoraj byłem się zapisać, lecz niestety urzekła mnie karteczka pt "14 września zamknięte przepraszamy" no cóż może się pochorowali... W takim razie pójdę w poniedziałek się zapisać i zrobić od razu trening wybrałem taki plan FBW:

Nogi: Przysiady z Sztangą na barkach 3s/10 powt (sam gryf)
Plecy: Ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki (siedząc) 3s/10 powt
Klatka: Wyciskanie Sztangi na ławce poziomej 3s/10 powt (sam gryf)
Barki: Wyciskanie Sztangi z klatki 3s/10 powt (sam gryf)
Triceps: Prostowanie ramion na wyciągu stojąc 2s/10 powt
Biceps: Uginanie ramion z sztangą stojąc 2s/10 powt (sam gryf)

Wiem, że są tam 2 ćwiczenia izolowane, ale, kiedy nabiorę siły to zmienię je na podciągnie się na drążku oraz pompki na poręczach. Coś zmienić czy jest okej? Ćwiczyć będę w poniedziałki, środy i piątki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Plan jest ok, ćwiczenia izolowane niczemu nie "szkodzą", wręcz przeciwnie.

Nie bój się ciężaru na przysiadach. Oczywiście nie zachęcam Cię do maksowania w drugim tygodniu ćwiczeń, ale nie powinieneś spędzać kilku tygodni na pustej sztandze.

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2013-09-15 12:20:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 417 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4543
Mam zamiar dodawać ok 2kg tygodniowo do wszystkich ćwiczeń plus jak będzie to zmienię gryf prosty na łamany, jeżeli chodzi o bicpes. A i w atlasie ćwiczeń przeczytałem, że wyciskanie sztangi z klatki na barki jest kontuzjogenne, więc może lepiej będzie je zastąpić sztangielkami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Nie z obojczyka, a z kapturów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 828 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6015
ja w swoim przypadku nie lubie sztywno zakładać, że w tym tygodniu będzie np większy ciężar +2kg ale pod tym względem się dostosowuje do treningu- jeśli widzę, że mam jeszcze dużo siły - robię np więcej powtórzeń albo zwiększam ciężar w natępnej serii, i odwrotnie- jeśli widzę, że w danym dniu nie idzie mi z ciężarem któy ostatnio wchodził bez problemu to nie dokładam kg do następnych serii wiec jesli stwierdzisz ze wczesniej mozesz zwiekszyc ciezar - zrób to

Zmieniony przez - blocked w dniu 2013-09-15 15:52:19

Obecny cel: wytrzymałość + redukcja
zapraszam do dziennika:
http://www.sfd.pl/[BLOG]_czas_odmłodzić_ciało!_-t1094862.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy do oceny

Następny temat

Trening EMS ?

WHEY premium