SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szajba - In Comfort Zone

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 126687

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
_Szajba_
W zasadzie, kupując zegarek czy cokolwiek innego liczę na to że będzie działało bez zastrzeżeń


też na to liczyłem zarówno kupując jak później root'ując swojego chińczyka, ale tak to już jest z elektroniką upakowaną w małej obudowie że różne rzeczy się dzieją
ja np mam w swoim zegarku teraz problem że wyświetlacz załącza się albo nie załącza się, normalnie działa, jest widoczny przez USB ale nic nie widać, boję się go zrebootować jak działa,
normalnie bym go reklamował, ale że to chińczyk i to z customowym ROMem to chyba muszę go najpierw dobić, bo jeszcze gotowi mi nie uwzględnić gwarancji


Zmieniony przez - kabo9 w dniu 16/05/2020 21:00:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
No to jak już Turoń zakup przyklepał to chyba nie mam innego wyjścia jak kupić i używać
Kabo, nigdy nie zaryzykowałem kupna chińskiej elektroniki nie podpartej jakimś godnym zaufania szyldem lub choćby pozytywną opinią zaufanego użytkownika.
Jak Ci się wykrzaczy ten chińczyk do końca, mogę Ci Ambita3 Peak Black z pasem Hr dobrze ożenić

Trening
Podjadłem, podjadłem, jeszcze raz czy dwa podjadłem i od razu inny człowiek
Wpadła godzina na trenażerze. Cel - 300 na godzinę Początek luźniej rozgrzewkowo, później pocisnąłem i zrobiłem odrobinę zapasu by na koniec trochę spuścić z mocy.




3

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Miska z przedwczoraj u góry i u dołu miska z wczorajszego ładowania.
Dziś znów wszystko wraca do normy, czyli okolice 2500kcal





1

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
wykrzaczenie mojego chińskiego wynalazku już chyba coraz bliżej
a tak ostatnie pytanie w kwestii garminów, po cholerę mapa w zegarku? jedyna funkcja dla której znajduję zastosowanie to że klikasz że chcesz 10km i ustawia trasę żeby wrócić po 10km z powrotem do punktu wyjścia
Turoń, Bzyku - macie wersję z mapami? użyliście tego do czegokolwiek?


Zmieniony przez - kabo9 w dniu 17/05/2020 09:26:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12975 Napisanych postów 20734 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607841
Kabo możesz sobie zaplanować wcześniej trasę w zegarku, szczególnie jak się wybierasz w jakiś nowy teren, czy chcesz odkryć nowe ścieżki. Podobnie jeśli chcesz wrócić do punktu wyjścia (np. jak się zgubisz) albo chcesz dotrzeć do jakiegoś miejsca. To taka nawigacja. W moim Garminie mapy nie ma, nawigację mam, ale widzę jedynie czarną tarczę zegarka i biały ślad trasy. Przez brak map, trasa do danego punktu jest prowadzona w lini prostej i nie uwzględnia przeszkód typu rzeka, skały, przepaść
Moim zdaniem mapy się przydają jak ktoś robi dłuższe trasy, szczególnie w lasach czy górach, albo lubi odkrywać nowe tereny. Dla mnie nawigacja w zegarku musi być, niekoniecznie z mapami.

Tu możesz poczytać do czego się przydaje mapa w Feniksach:
http://fenixworld.pl/mapa-w-zegarku-garmin-fenix-5-plus/


Zmieniony przez - Viki w dniu 2020-05-17 09:48:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
W Suunto jest funkcja powrotu po trasie, ale ja to mam tak że nawet w trupa zalany do łóżka, swoje łóżka trafię
W liczniku kolarskim Wahoo mam mapy, ale nigdy z nich nie korzystałem mimo iż robiłem ponad 100 kilometrowe trasy w rejony wcześniej mi nieznane.
Myślę, że gdybym jechał z Warmii w Karkonosze, użyłbym map by bocznymi drogami dojechać na miejsce i mniej więcej orientować się w pozycji, ale na dobrą sprawę wystarczyłoby mi słońce i znaki drogowe w ostateczności bardziej funkcjonalny smartfon gdyż na każdy wyjazd takowy zabieram ze sobą w razie "W".

Podsumowując, nie mam pojęcia w jakim celu są owe mapy w zegarkach i jak można je wykorzystać.
3

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12975 Napisanych postów 20734 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607841
Z tego co czytałam to biegacze korzystają, przydają się przy biegach na orientację i w biegach ultra, oprócz tego przy długich wybieganiach w górach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Z tego co się orientuję to w biegach na orientacje korzystanie z map innych niż dostarczone przez organizatora jest oszustwem
No, ale pewnie niektórzy korzystają

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12975 Napisanych postów 20734 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607841
Szajba możliwe, nie wnikam w temat. Natomiast ultrasi często wgrywają do zegarka mapy od organizatorów, żeby się nie zgubić. I to nie jest głupi pomysł, bo mi się zdarzyło pomylić trasę biegu nie raz. Kiedyś zamiast 5km wyszło ponad 10 czasem żałuję że mój zegarek nie obsługuje map, tylko ma prostą nawigację.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 562 Napisanych postów 901 Wiek 2 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 13242
Swojego czasu korzystałem Garmin Edge 1000- rowerowy komputerek z mapami. Jako że Garmin Fenix w zasadzie spełnia te same funkcje-łącznie z nawigacją -Edga się pozbyłem. Zdarza mi się korzystać z map- szczegónie w Norwegii. Jak brak pomysłu gdzie pojechać, wgrywam jakiś szlak gpx ze strony Garmina czy innej i heja:)


Zmieniony przez - Turoń Polarny w dniu 2020-05-17 11:00:17
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

CrossFit wady i zalety

Następny temat

Plan treningowy kalistenika

WHEY premium