SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Raimunda poszukuje Zen

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 137252

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 187 Napisanych postów 2999 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37941
Carmen, dzięki, zajrzałam! Ten kompleks sztangowy to straszna sprawa jest Jakiego typu to jest trening? Wytrzymałościowy? Siłowy?

Bziu, dzięki, tak zrobię. Planuję mieć tak:
Pn DT 1800kcal
Wt DNT redukcja kcal
Śr DT 1800kcal
Czw DNT redukcja
Pt DT 1800kcal
So kardio lub wytzymka 1800 kcal
Nd kardio lub wytrzymka 1800 kcal
Powinno być ok, co?

Hexe, warzywne wyzwanie mi się podoba Celujemy w gramaturę i stopniowo zwiększamy, czy jak?

Joanna, dzięki! Też Cię podglądam może coś zgapię

Cykl 2, tydzień 5, piątek
DNT
Picie: woda, herbata, kawa
Warzywa: sałata, szczypior, papryka
Suple: brak
Aktywność: brak
Miska: czysta, na oko
Samopoczucie: fatalnie, plecy bolą mnie tak, że nie mogę się ruszać. Trochę rolowałam powięzi i pośladkowy - pomogło tylko na chwilę.
Grzeszki: brak
Lifehack na dziś: z programu Jamie Oliviera: sałatę w główce można całą umyć (rozdzielić liście i wrzucić do zlewu z wodą), po osuszeniu zawinąć luźno w ściereczkę i włożyć do szuflady w lodówce. Sałata powinna spokojnie przeżyć dość długi czas, a my nie musimy codziennie powtarzać mycia i suszenia. Wada: taka sałata zajmie całą szufladę. Nie testowane.

Cykl 2, tydzień 5, sobota
DNT
Picie: woda, herbata, kawa
Warzywa: buraczki, marchewka, kapusta pekińska
Suple: brak
Aktywność: brak
Miska: nie jestem w stanie gotować - czysto na ile żywienie w knajpie może być czyste + co chłop zrobi. Dziś jaja sadzone z chlebem żytnim, pstrąg pieczony z pieczonymi ziemniakami, coś na kolację
Samopoczucie: fatalnie, z plecami jest gorzej. Masaż i maść przeciwbólowa pomagają na chwilę. Nie mogę chodzić ani siedzieć. Fizjo w pn, lekarz - jak będzie termin.
Grzeszki: who cares
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
zacznij od jednej wytrzymki,
dzien z wytrzymka traktujesz jako DNT

Jak planujesz kalorycznosc i BWT w dni nizsze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 187 Napisanych postów 2999 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37941
Zaczęłabym od tego, co kiedyś mi podałaś: 120B 50T 150W = ok 1590kcal
Wyższe by było jak dotąd, czyli 120B 70T 175W = ok 1800kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 187 Napisanych postów 2999 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37941
Cykl 2, tydzień 5, niedziela
DNT
Picie: woda, herbata, kawa, krupnik
Warzywa: cukinia, bakłażan, sałata, papryka
Suple: brak
Aktywność: brak
Miska: jaja sadzone, karkówka z grila z pieczonymi ziemniakami, bułka z szynką
Samopoczucie: plecy bolą ciągle, aktywność ograniczona do minimum.
Grzeszki: alk, buła
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 260 Napisanych postów 9148 Wiek 40 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 123840
Rai, współczuję problemu z plecami. U mnie jakiś rok temu było podobnie. Winny okazał się mięsień gruszkowaty. Miejmy nadzieję, że fizjo szybko ogarnie temat. Trzymam kciuki

Co do wyzwania warzywnego, może postawmy na różnorodność - np. 3 różne rodzaje warzyw dziennie? W DT mam dość dużo kcal do przejedzenia, więc nie mogę iść na ilość, bo pęknę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
Raimunda
Zaczęłabym od tego, co kiedyś mi podałaś: 120B 50T 150W = ok 1590kcal
Wyższe by było jak dotąd, czyli 120B 70T 175W = ok 1800kcal


mozesz nawet w dt tluszcze dac 60g, a dobic ww do 1800.
W sumie na poczatek jak wolisz, najzywej zmienimy pozniej.

i raz w tygodniu wytrzymka, typu miekkie nogi etc i dzien ten traktujesz jako miski

mozesz tez trzymac sie okna zywieniowego 10h
Czyli jesz np od 10 do 20. Reszta woda, herbta, kawa, bez mleka i cukru.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 187 Napisanych postów 2999 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37941
Hexe, pamiętam Twoje plecy Wyzwanie jakościowe może być, zaczynamy od 3 dziennie? W kolejnym etapie bym zrobiła, aby było 3 różne dziennie i np 5 różnych tygodniowo, szczególnie że za max miesiąc będą nowalijki.
Ilościowo polecam surowe ogórki (kiszone chyba też dadzą radę) i pomidory - pół ogórka i większy pomidor i już prawie norma wyrobiona
Wliczamy szczypior, natki itp? To takie trochę oszustwo
Ja mogę zaczynać jak tylko odzyskam władzę nad ciałem

Bziu, weekendy mam wyższe? Aktywność weekendowa u mnie waha się od "dynamiczne przełączanie kanałów na kanapie" po 160km rowerem w jeden dzień
Wybrałam nowy rozkład makro - jak szaleć to szaleć
O co chodzi z tym oknem żywieniowym? Tzn zrozumiałam zasadę, ale nie rozumiem przyczyny. Trochę poczytałam w necie i jak to w necie... Generalnie pytam, bo takie okno oznacza dla mnie, że albo nie jem śniadania w domu, albo kończę posiłki o 16... Więc, czy tu nie będzie tak, że włożę w to więcej wysiłku niż dostanę efektu



Zmieniony przez - Raimunda w dniu 2016-02-08 13:17:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 260 Napisanych postów 9148 Wiek 40 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 123840
Raimunda
Hexe, pamiętam Twoje plecy Wyzwanie jakościowe może być, zaczynamy od 3 dziennie? W kolejnym etapie bym zrobiła, aby było 3 różne dziennie i np 5 różnych tygodniowo, szczególnie że za max miesiąc będą nowalijki.
Ilościowo polecam surowe ogórki (kiszone chyba też dadzą radę) i pomidory - pół ogórka i większy pomidor i już prawie norma wyrobiona
Wliczamy szczypior, natki itp? To takie trochę oszustwo
Ja mogę zaczynać jak tylko odzyskam władzę nad ciałem


Ok, czyli 3 róźne dziennie, 5 tygodniowo. Może natkę/szczypior będziemy wliczały, jeśli będzie ich naprawdę sporo (cały pęczek)?
U mnie ostatnio straszna faza na paprykę, inne warzywa mnie nie kręcą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 187 Napisanych postów 2999 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37941
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
Raimunda
Hexe, pamiętam Twoje plecy Wyzwanie jakościowe może być, zaczynamy od 3 dziennie? W kolejnym etapie bym zrobiła, aby było 3 różne dziennie i np 5 różnych tygodniowo, szczególnie że za max miesiąc będą nowalijki.
Ilościowo polecam surowe ogórki (kiszone chyba też dadzą radę) i pomidory - pół ogórka i większy pomidor i już prawie norma wyrobiona
Wliczamy szczypior, natki itp? To takie trochę oszustwo
Ja mogę zaczynać jak tylko odzyskam władzę nad ciałem

Bziu, weekendy mam wyższe? Aktywność weekendowa u mnie waha się od "dynamiczne przełączanie kanałów na kanapie" po 160km rowerem w jeden dzień
Wybrałam nowy rozkład makro - jak szaleć to szaleć
O co chodzi z tym oknem żywieniowym? Tzn zrozumiałam zasadę, ale nie rozumiem przyczyny. Trochę poczytałam w necie i jak to w necie... Generalnie pytam, bo takie okno oznacza dla mnie, że albo nie jem śniadania w domu, albo kończę posiłki o 16... Więc, czy tu nie będzie tak, że włożę w to więcej wysiłku niż dostanę efektu




Zmieniony przez - Raimunda w dniu 2016-02-08 13:17:13


nie masz weekendow wyzszych,
Dni bez treningu silowego sa niskie.

Z oknem, mzoesz nie musisz. Tak amoja propozycja.
Najlepiej wlasnie przesunac sniadanie na pozniej. Przedluzajac nocny post. (pod warunkiem, ze nei cwiczysz rano)
Moze to pomoc w redukcji. To taki troche IF ale nie dokonca, po prostu przedluzony post nocny.

Gdy nic nie jemy -
-poziom insuliny jest niski
- wzrasta wrazliwosc insulinowa
-nasilona jest lipoliza
- nasilane jest spalanie tkanki tluszczowej w celu uzyskania energi
- uszczuplane sa zasoby glikogenu


Nie u kazdego da to fajne rezulaty, ale czesto sprawdza sie schemat tylko treningi silowe lub interwalowe, Rotacja dni wyzsze, nizsze w polaczeniu z przedluzonym postem nocnym, przy no cardio.

W razie czego, bedzie mozna dorzucuc w weekend przed sniadaniem spacer, ale to dopiero na pozniej do dodania bym zostawila.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zerwane więzadła kolanowe a FBW

Następny temat

Prośba o sprawdzenie diety i planu treningów, problem z redukcją

WHEY premium