SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ludi_ / Jem/Nie Jem / fotki 1 strona

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 82962

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2485 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 40634
Tak, czytałem już kiedyś Massive Eating, teraz znowu przeczytałem, wszystko fajnie, tylko że w Massive Eating nadal jest wątek liczenia kalorii, TEF, BMR, w chooj kalorii do jedzenia itd. Artykuł jest bardziej pod porządne niedożywienie pisany. Ja raczej aż za bardzo jestem dożywiony
Tylko, że nie o to mi chodzi, albo źle interpretuje te artykuły.

Chodzi mi o te badania, które są w tamtym temacie, które mówią, że insulina sama w sobie odkłada tłuszcz przy większym jej udziale w diecie, nie ważne, czy mamy 1000kcal, czy 5000kcal. Za to odwrotnie jest jak insuliny nie ma, brak insuliny = chudnięcie mimo nadwyżki kalorycznej. To chcę sprawdzić.

Niespodzianka przytrafiła się w drugiej serii badań gdzie wprowadzono dietę:
1000kcal gdzie 90% z węglowodanów, 6% z tłuszczy, 4% białka
1000kcal 90% tłuszczy, 6% białka, 4% ww
1000kcal 90% białek, 8% tłuszczy, 2% ww

Wyniki pokazały że największe straty kg zanotowała grupa gdzie 90% kalorii stanowiły tłuszcze.
W grupie gdzie 90% kalorii stanowiły węglowodany nie dość że były najgorsze wyniki to ponad to niektórzy ludzie z tej grupy przytyli co jest paradoksem teorii kalorii.


Zmieniony przez - Ludi_ w dniu 2011-09-18 22:35:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
no bo tak dziala insulina
nasila lipogeneze
hamuje lipolize

wez osobe - skrajna endo - nawet sucha ale majaca takie geny/sklonnosci
jaki bedzie efekt bo kilku miechach takiego zywienia '90% ww'?!
->masakryczny!

Tyle ze insulina - tak jakby - dziala troche inaczej gdy poziom podnosi glukoza - a gdy poziom podnosza aminokwasy
bilako - glownie leucyna - tez podnosi poziom leucyny
a jakos majac 90% bialka nie przytyjesz zbytnio

bo?
bo nie ma duzo glukozy we krwi!

daj glukozy duzo - i odlozy sie pod postacia fatu

droga glukoza->fat jest prosta
droga aminokwasy ->fat jest juz bardzije skomplikowana i zbytnio nie oplacalna

kalorie jednak bym liczym
nie w sensie do do 1-2kalorii ale mniej wiecej aby miec poglad na sprawy

wiadomo ze teraz masa moze isc na 3000kcal a za rok juz nie bedzie szla na 3000 tylko na 4000 pomimo nawet tej samej wagi

liczyc kalorie dla swojej swiadomosci - ale nie sugerowac sie wzorami!

wzory sa do doopy!

ale sa po to aby miec jakis wyznacznik
policzyc na ~0
pojechac z tydzien czy dwa
i robic zmiany - dodawac/odejmowac
w 99% niky nie trafia w punkt
z reszta nawet jak sie trafi to po miesiacu ten bilans + 300kcal bedzie juz bilansem na 0
i z efektow nici
efekty beda przez te kilka pierwszych tygodni

czynniki zewnetrzne tez,
poziom hormonow (test,kortyzol-choc nie tylko),
insulina (wrazliwosc na nia),
adaptacja organizmu
i nasza indywidualnosc (+wiele zmiennych ktore mieszcza sie w tej kategorii - indywidualnosc) -> wplywaja na nasz progres

zmieni sie jedna skladowa - jedna z wielu -> kolejnym razem juz nie bedzie szlo tak samo!

Zmieniony przez - solaros w dniu 2011-09-19 13:55:30

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja bym próbowal, wydaje się to ciekawe :D
skoro do wakacji w choy czasu to czemu nie, moze sie to okaze jakims fajnym sposobem i w przyszlosci sie komus przyda :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2485 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 40634
Właśnie o taką mi odpowiedź chodziło.

Dobra miesiąc jadę na 3500kcal, a nawet więcej. To jest moja nadwyżka od zerowego +300-500kcal. W chooj jestem ciekawy co będzie się działo.
W zależności, czy będę miał ochotę na więcej białka/tłuszczu, to nie będę sobie żałował żarcia, wedle teorii tej nie ograniczać kompletnie jedzenia białka i fatu. WW ograniczam do 0 i zobaczymy co będzie się działo.

Jak nie zobaczę po miesiącu chociaż delikatnej zmiany wyglądu, pasu, wagą raczej nie będę się sugerował, ale też sprawdzę.
Samo poprawienie wrażliwości, metabolizmu będzie +, nawet jak nie stracę ani grama tłuszczu.

Michę mam fantastyczną wręcz, zaraz na siłownie

Zmieniony przez - Ludi_ w dniu 2011-09-19 15:24:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja tez sie zasatnawiam czy pocztku redukcji nie zrobic np 2 tyg lowcarb a pozniej 4000-4500kcal samo bialko+tluszcz i stopniowo scinac
jak na Cb fajnie zadziala to mozliwe ze tez za pare miechow sprobuje :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2485 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 40634
Ja tam w takie rzeczy nie wierzę. Strasznie sceptyczny jestem. Jeżeli poleci chociaż parę cm w pasie, to przestawiam się na taką redukcję do kości. Jedyny minus, to 0 ww, ale jednak cola zero mnie ratuje, a ostatnio znacznie się poprawiła
Chyba też zrezygnuję kompletnie z cardio/hiit itd. żeby wynik był bardziej wiarygodny, bo pracę za mnie to może zrobić. Miesiąc samej siłowni i 0 ww, białko i fat na wysokim nieograniczonym poziomie.

P.S
Po siłce idę po 4-5 butelek, bo nie wiem, czy ogarnę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 83 Napisanych postów 874 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 104076
Ludi nie chcę Cię martwić ale wg Konia zero ma coś 2g WW na 100ml

Teraz... teraz wasze wargi praktycznie się już stykają...
A potem po prostu jej mówisz, jak bardzo jej nienawidzisz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2485 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 40634
Wiem wiem, czytałem to, ale to nadal za mało, żeby w jakikolwiek mnie sposób wyrzucić z ketozy, zresztą wbijam w nią.

Dziennie leci 2l coli zero, czyli i tak nadal malutko ww. W niczym nie przeszkodzą.

Redukcja już nie pierwsza będzie i poprzednią całą ketozę piłem litrami zerówkę i trzymało konkretnie, wiem już co może mnie czekać.

Spadam pomachać zelastwem

Zmieniony przez - Ludi_ w dniu 2011-09-19 15:56:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to dlatego jak wypilem butelke coli 0 na ckd to mi takie zyly wyyebalo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2485 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 40634
Przy twojej wadze i dobrej zapewne wrażliwości na insulinę taka cola nawet 2-3l nie dałaby rady Cię wyrzucić z ketozy i tak słabej na CKD, więc to na pewno nie to.
Zazwyczaj ~100g ww dopiero zaczyna mieszać.

Zmieniony przez - Ludi_ w dniu 2011-09-19 17:55:50
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementy / plan na mase do oceny

Następny temat

SPLIT - czy jest do zaakceptowania?

WHEY premium