SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT kalik

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 147324

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Shadow, nie kombinuje, wychodzę z założenia, ze warto wiedzieć mniej niż więcej. Poza tym robię co mam robić, tzn to co mogę robić ;)

Wczoraj rower i pływanie.
Rower z przyczyn logistycznych o 5 rano, zaraz po przebudzeniu. Trochę się obawiałem, czy organizm się rozbudzi, bo trening miał być dosyć ciężki. Zrobiłem 3x (2 min vo2 120 proc ftp na 2 min luzu) . Między seriami dałem 5 min przerwy (miało być 6). O ile mocowo było naprawdę ok, wg założeń, to tętno mocno w dół (pewnie organizm nie rozbudzony) . W zasadzie dopiero pod koniec treningu wyszedłem ponad tzw próg.

Wieczorem basen. Miałem do dyspozycji 25 min w wodzie, więc uznałem, że najlepsze będzie ciągle płynięcie. Plywalen przez 17 min, później nie mogłem opanować skurczy uda. Wyszedłem, rozciaganie się w miarę przeszło. Mój błąd był, bo nie uzupelnialem magnezu po rowerze. A trening rowerowy dość mocno mnie wypocil i zmeczyl.

Skoro poranny rower wypalił, to zastanawiam się czy nie dac go na stałe tak. Logistycznie dużo lepiej mi wychodzi. Jak wracam po robicie to już jestem po treningu i nie muszę się motywować, żeby zacząć . Dodatkowo jeszcze po zrobieniu mocnych treningów rowerowych miewalem problem ze snem (kilka razy się zdarzyło ; nawet melatonina nie pomagała) . Więc to by zła opcja nie była.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Rano wg mnie zawsze lepiej, tak jak piszesz - jest z głowy. Swoją drogą - jak trener zobaczył kiedyś u mnie trenażer o 22:00, dostałem solidny OPR - że lepiej odpuścić, niż trenować o tej porze.

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Dziś tylko basen w godzinach nazwijmy to zatłoczonych. Ale było w miarę ok. W zasadzie to bardzo dobrze jak na tą porę.

Dziś było tak: 300m z osemką na początek jako rozgrzewka. Tu wyszło 2:05/100m między ludźmi, więc jak dla mnie bardzo fajnie. Później przyszła jakaś sekcja, ludzie z innych torów przyszli na mój. Momentalnie zrobiło się 8 osób :)

Ale wypatrzylem, że na innym są 2 osoby (czyżby tabliczka "pływanie rekreacyjne" tak odpychala, a "sportowe" przyciągała? ). Tu plynalem ciągiem, aż na moim torze nie pojawiła się rezerwacja, ale co naplywalem to moje. Zegarek pokazał naplywanego 1250m (ale nie dam sobie ręki uciąć ze tyle było dokładnie , bo przy wyprzedzania różnie liczy). Czas ok 30 min (za wcześnie zlapowalem zegarek, mogła być minuta mniej). Po zakończeniu pływania, miałem wrażenie, że błędnik zwariował :)

Na koniec jeszcze 250m z ósemka. Powiem tak: plynąc z ósemką miałem wrażenie, że jestem na latający dywanie ;) Niesamowita lekkość w stosunku do klasycznego pływania. Czułem jakbym płynął z górki. Także wiadomo w czym u mnie problem ;)


Zmieniony przez - kalikstat w dniu 2017-03-09 21:02:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
Na jednym z moich basenów zdarza się że jest tabliczka tor szybkiego pływania i zawsze ale to zawsze wszyscy się tam pchają i są to oczywiście żabkarze to znaczy pływają coś podobnego do tego a nawet są osoby które wcale nie umieją pływać tylko robią pralkę przez jedną długość po czym muszą odpoczywać 10 minut często się próbują ze mną ścigać niekiedy przyśpieszam żeby na drugi raz nie próbowali ale na ogół płynę swoje i często wygrywają ze mną -) chyba moje czepki z zawodów działają jak płachta na byka i podnoszą ego. Nigdy nawet mi przez głowę nie przechodzi żeby się pchać na tor szybki bo szybko dla amatorów takich nie klubowych jak np ja to jak dla mnie poniżej 1,40. Czasem zdarzyło mi się pływać na takim torze bo nie było wyjścia ale na ogół unikam bo przyjdzie jakieś dziecko zacznie mnie wyprzedzać 2x/100m i tylko się zdołuje -). W moim przypadku znów mam na odwrót jeśli chodzi o ósemkę tzn. pływam w niej wolniej przez to używam jej niezmiernie rzadko do zwyklego stylu jedynie jak jestem bardzo zmęczony lub/i chcę odpocząć za to używam często gęsto przy ćwiczeniach technicznych żeby skupić się konkretnie na jakimś elemencie. Ósemki używam częściej do łapek ale pływam w takim zestawie tempowo niemal to samo co w samych łapkach jedynie jest łatwiej tlenowo. Druga kwestia z ósemką w moim przypadku jest taka że nie lubię w niej pływać jakoś nie mam w niej swobody czuje się jeszcze bardziej kłodą gdy z nią płynę.



Zmieniony przez - pirlo2122 w dniu 2017-03-09 21:51:10

Zmieniony przez - pirlo2122 w dniu 2017-03-09 21:54:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Ja z kolei jak widzę jakiś czepek startowy to unikam danego toru bez względu na poziom pływacki użytkownika czepka :) U mnie bójka daje dużo, w zasadzie najszybciej płynne z ósemka praktycznie nie używając nóg.

Wczoraj rower 60 min w tym 4x8min z ftp 102 proc na przerwie 4 min.

Mam wrażenie, że już po niecałych 2 tygodniach korzystania z trainerroad są efekty i jakbym zrobił test 20 min to byłby progres.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Dziś basen i rower.

Basen chciałem zrobić przed południem. Trafiłem akurat na największy tłum. Jak już musiałem wychodzić to był luz :) Także dziś robiłem to co mogłem. Trochę pływania z ósemka, same nogi etc. Na koniec zrobiłem 2x100m, przerwa co prawda była 1:15, ale udało mi się popłynąć po 1:50 - jak dla mnie kosmos.

Wieczorem rower przez 45 min w tym 30 min w przedziale 85-95 ftp. Pierwsza tercja na 80 proc, druga 97, a trzecia 93. Średnio 90 proc, czyli akurat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Dziś tylko basen, w tym:
3x100 plus 2x50 (niezgralem się z rekreacyjną panią zabkarką) na przerwie 45s
5x200 z osemką na przerwie 1 min

Setki poniżej 2 min, więc jak dla mnie super.

Łącznie 1900m
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Panowie, jest sens montować odwroconą sztycę w szosie? Kilka cm do przodu do mnie przemawia, kilka stówek do tyłu już mniej ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Rower
4x12 min z przerwą 5 min (po treningu sprawdziłem, że miało być 6, ale pal licho) tuż pod progiem.

Pierwsze interwaly ciężko, kolejne coraz lepiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
kalikstat
Panowie, jest sens montować odwroconą sztycę w szosie? Kilka cm do przodu do mnie przemawia, kilka stówek do tyłu już mniej ;)


To zależy jaką masz pozycję i jak się w niej czujesz.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konkurs wrześniowy As w Rękawie wg fansa

Następny temat

Muzzy17 - Wyciskanie leżąc , cel: 150kg

WHEY premium