SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Boksero - Masa ~ "sam wyznaczaj sobie cele"

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 117011

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
rozumiem:) dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Roznice poczujesz od razu - gwarantuje:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
zobaczymy:p

luzny tydz. mam więc sobie sprawdze jutro;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 321 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2041
@Antos098

czyli by poprawnie zrobić szrugsy to powinno się nie unosić barki, etc lecz 'po prostu' ściągnąć łopatki ? czyli w takim razie te mięśnie przy karku rosną od czego ? od złego wykonywania szrugsów, dobrze rozumiem ?

każdy mówi by mieć duże kaptury - rób szrugsy, w takim razie co robić jak szrugsy na górno-środkową część grzbietu działają ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
dzisiaj waga pokazywała 87,2-6
wczoraj podjadłem troche za dużo(tłuszczy z sera xD)

przycinam troche węgli jeszcze(ale bilans utrzymuje)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
warto omowic sprawe szrugsow, mianowicie: mamy szrugsy (spolszczone od shrug - wzruszac ramionami) i szrugsy retrakcyjne. W przypadku wzruszania ramionami rozwine gorna czesc czworobocznych, natomiast nie tkne nawet gornego-srodkowego grzbietu (a to on jest najwazniejszy!) - czysta kosmetyka, 0 wiekszej wartosci. W przypadku natomiast szrugsow retrakcyjnych sprawa ma sie zupelnie inaczej, najlepiej to zoobrazuje na przykladzie przysiadow : odchodzimy ze sztanga na barkach i robimy retrakcje (sciagamy lopatki,wypinamy klatke w przod) co nazywa sie izometrycznym szrugsem, podobniez dzieje sie to przy wioslach, drazku - wiekszosci cwiczen -absolutnie. Rola izometrycznego szrugsa jest niedopuszczenie do zatracenia pozycji technicznej, zatem wykonujac same wzruszenia ramionami nie przyczynamy sie w zaden sposob do lepszej stabilizacji w przysiadach i innych waznych cwiczeniach, innymi slowy : gorna czesc miesni czworobocznych bedzie rozbudowana i okazała, ale kompletnie bezwartosciowa dla najwazniejszych cwiczen - jest to calkowicie pozbawione sensu i nie widze zadnego praktycznego zastosowania oprocz kosmetycznych, no chyba ze ktos wykonuje zarzuty itp gdzie wzruszenie ramionami wystepuje, wtedy warto wyrobic sobie dobre podloze silowe. Wiekszosc osob wykonuje wzruszenie ramionami a w przysiadach traci pozycje techniczna zupelnie...nie na tym to polega. Szrugsy retrakcyjne to najpotezniejsze cwiczenie silowe dla tego rejonu grzbietu (jest jeszcze jedno znane: No money, lecz w porownaniu do szrugsow retrakcyjnych jest po prostu duzo slabszym bratem), jezeli ktos ma problemy z retrakcja dla najwazniejszych cwiczen to warto robic szrugsy retrakcyjne a nie wzruszanie ramionami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 321 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2041
@Antos098

dzięki wielkie, sog oczywiście :) czyli po prostu się nie opłaca robić wersji kosmetycznej ? czyli takiej która w sumie robią wszyscy :)

a można prosić o przykład szrugsów retrakcyjnych ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Ja robiłem to ćwiczenie w wersji leżącej ze sztangielkami ale jako dodatek na "zapełnienie" środka grzbietu.

Zresztą mój czworoboczny rośnie od samych mc. Nic innego mi nie trzeba obecnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
burakk - nie znajdziesz na internecie, wiekszosc katuje wzruszenie ramionami w dodatku najgorzej jak to tylko mozliwe.

Co do pytania: Nie, nie oplaca sie robic wersji kosmetycznej, czyli tak jak robia wszyscy - 0 wartosci.

Istnieje jeszcze inny sposob, czesc osob robi rowniez odejscia ze sztanga od stojakow, zeby przyzwyczajac sie do ciezaru w siadzie i ma to sens pod warunkiem ze bedziemy trzymali izometrycznego szrugsa, jednakze meczy nieporownywalnie mocniej od szrugsow retrakcyjnych. Kazdy kto jest w stanie zrobic poprawnie 10 szrugsow retrakcyjnych stojac sztange trzymajac nachwytem (lub nachwyt na zamek) na ciezarze 180kg i w gore - ten zawsze bedzie duzymi kg wioslowal oraz duzo ciagnal w mc i duzo przysiadal - pod tym wzgledem to cwiczenie nie ma sobie rownych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 321 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2041
@Hubert81 @Antos098

czyli, jeśli dobrze rozumiem, łapać sztangę nachwytem i podnosić barki maksymalnie zginając łopatki ? to jest poprawne wykonanie, które coś nam da ? (chodzi mi o wersję wartościową :) )
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy dla 15 latka

Następny temat

Rzeżba, pytanie kwesti technicznej

WHEY premium