SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Boksero - Masa ~ "sam wyznaczaj sobie cele"

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 116040

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001




Autopsy. pytanko, mówisz żeby nie odbijać i odkładać(tak robie)

czemu Wendler tego nie robi? na paru filmikach już to zauwazyłem, pewnie wiesz bo duzo o nim czytasz i jego artykułów/wypowiedzi etc a mnie to ciekawi:)

trzymaj się:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
jak go znam,to powiedziałby coś w stylu "jak przejmujesz się takimi rzeczami to wybrałeś zły sport.Idź podźwigać duże ciężary" :P

Ale spytam go zaraz o to :P

mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
heehe dobre, to czekam tez na odpowiedz:)

tak na oko jak bd kończył czwarty cykl, chciałbym sprawdzić maxy, a szczególnie SQ
co ty na to? miło by było wkońcu strzelić te 150% wagi ciała xD

lece spać, próbowałem na t-nation czytac arty. Jima, ale cieżko z tym moim angielskim:D ale jakiś zmotywowany jestem do uczenia się go przez to ;P

dobranoc, wyśpij się
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
hahaha :D
oczywiście,że odpisał :P
aa teraz mała lekcja angielskiego :

Ja do Jima Wendlera
Jim,please forgive me,but I'm like an ambassador of 5/3/1 in Poland and a lot of guys here have a lot of questions :)

So... could you explain why You use touch'n'go in deadlifitng?
"momentum and bouncing can add some reps,but it's really dangerous for backs and spine,and have nothing or little to increasing maximal deadlift,because it's concentric-only lift"- that's why we are learned to stop after every rep...


tłumaczenie:
Wybacz Jim ale jestem jakby "ambasadorem" 5/3/1 w Polsce i wielu kolesi tutaj ma do Ciebie wiele pytań.
Więc... mógłbyś wytłumaczyć dlaczego stosujesz "touch'n'go"(odbijanie od podłogi) w martwym ciągu?
"pęd i odbijanie może dodać kilka powtórzeń,ale jest na prawdę niebezpieczne dla pleców i kręgosłupa, i nie ma nic,lub niewiele do zwiększania maksa w martwym ciągu,bo jest to ćwiczenie wyłącznie koncentryczne" to dlatego jesteśmy uczeni by zatrzymywać po każdym powtórzeniu...


Wendler do mnie
It made my deadlift go up - that's why I do it. Stop and go deadlifting gives you AIDS. it's a fact.

tłumaczenie:
To zwiększyło mój martwy ciąg-dlatego tak to robię. Martwy ciąg z zatrzymaniem daje ci AIDS. to jest fakt.

L O L-Wendler i jego humor xD
prawda jest taka,że jak ćwiczenie z dobrą techniką zawodzi to i odbijanie od klaty czy łydek(w SQ) się stosuje ;) aczkolwiek ja bym się nie odważył odbijać 270kg na 5p jak Wendler xD

mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
martwy ciąg z zatrzymaniem daje ci AIDS
hehehe, wariat:D

ja to bym chciał raz 270kg wyciągągnąc:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
Ja do Wendlera
The same goes with bouncing off the chest in bench press and bouncing off the calves in "ass to grass" squat ?

I mean-is it usefull "technique" in training? And then I will drop off some weight and work on my technique before meet ?


tłumaczenie:
Tak samo jest z odbijaniem od klatki w WL i odbijanie od łydek w przysiadzie ATG(dupą do ziemi) ?
Mam na myśli-czy to jest przydatna "technika" treningowa? A później zmniejszyłbym obciążenia i popracował nad techniką przed zawodami ?


Wendler do mnie
Bouncing off chest - no.
Bouncing out of bottom of squat - that's what you are supposed to do. If you weren't taught that way, you were taught wrong.


tłumaczenie:
Odbijanie od klaty-nie.
Obijanie na dole przysiadu- tak powinieneś robić. Jeśli nie byłeś nauczony robić to w ten sposób,to byłeś nauczony źle.




Zmieniony przez - Autopsy w dniu 2011-08-11 11:36:57

mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
o ciekawe

i co, będziesz teraz się uczył odbijać?:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
jego zdanie uważam jako ciekawostkę ;)
od łydek-czasem odbiję,ale coraz rzadziej
martwego nie zamierzam w ogóle

mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1101 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2537
Shitman widzę idzie w odstawkę bądź na emeryture skoro tego jeszcze nie wychaczył : "dziewczyna była dzisiaj na wyrywaniu zęba i może jeść tylko lody xDD no i tak się składa że mnie namówiła:D" - chyba też muszę zaproponować dziewczynie wizytę u dentysty na wyrywanie zęba . Mi by chyba coś chrupnęło w plecach gdybym robił tak jak Pan na filmiku . Jak waga ''średni'' ?

Zmieniony przez - Esbe w dniu 2011-08-11 13:51:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
elo, nie wiem:) pewnie coś koło 83:P
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy dla 15 latka

Następny temat

Rzeżba, pytanie kwesti technicznej

WHEY premium