SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ASARIAH/Dziennik - Your life is yours alone - etap II s. 86

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 86566

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 217 Napisanych postów 36673 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 115952
zewsząd bombardowani jesteśmy przez reklamy pożywienia, które mają wpływ na pobudzanie naszego apatytu powodując, że po prostu chcemy jeść więcej.

można takich produktów nie jeść

wpajane bzdury nt. zdrowego odżywiania, błędne piramidy żywieniowe, błędne nauczanie w szkole,

tu też, kto mądry ten wiek jak jeść, czyt. MY na SFD

mała świadomość swojego organizmu

FAKT

aktualne kanony piękna...

niestety....choć mnie one nie interesowały nigdy. NIGDY
zawsze szedłem własną ścieżką, choć pewnie dlatego wiele rzeczy w życiu mnie ominęło...

HST PUSH & PULL - mój autorski "system" treningowy:http://www.sfd.pl/-t589381.html
Dieta LOW-CARB, art dla początkujących: http://www.sfd.pl/-t655403.html
Redukcja od A do Z - wszystko o redukcji:http://www.sfd.pl/-t654560.html
Tabata - co to jest i za co ją lubię?: http://www.sfd.pl/-t963145.html
Takie wielkie, takie niewinne. A same niosą na grzbiecie skrzydlatą kostuchę. Polską śmierć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Nie jest kwesta brania przykladu, czy lubienia cejrowskiego (ktorego nota bene jako czlowieka tez nie lubie) ale kwesta wyciagniecia wnioskow. Niskie kalorie nie sa dla naszego organizmu niczym dziwnym a wrecz normalnym. to duza ilosc kalorii jest nienormalna. I w tym swietle trzeba teraz oceniac nasze mozliwosci odchudzania. To urealnia oczekiwania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No to jedziemy dalej.

Z dniem jutrzejszym zmieniam dietę i trening i w ogóle, postaram się już nie być leniwa
Trening i dietę ustaliła mi nasza Szefowa Obliques za co bardzo dziękuję i mam nadzieję, że sprostam temu wszystkiemu, a przynajmniej będę się bardzo starała

Nie podaje wymiarów, ponieważ są one na stronie nr 1, a niewiele się zmieniły z pewnością chociaż nawet nie wiem, bo nie sprawdzałam

Zgodnie z zaleceniami wyliczyłam BMR, liczyłam je dla osoby ważącej 70 kg.

BMR = (9,99x70)+(6,25x170)-4,92x25)-161
BMR = 699,3 + 1062,5 - 123 - 161
BMR = 1477,8

1477,8 x 1.6 = 2364,48

Dieta będzie polegała na rotacji węglami i podzielona będzie na dni z wysoką ilością węgli, ze średnią i z niską. Będzie to wynikało z rodzaju treningu. W dni z treningiem siłowym będą wysokie węgle (2 x w tyg), z treningiem obwodowym średnie węgle (2 x tyg), reszta zaś dni będzie na niskich węglach bez względu na to czy wpadnie wtedy cardio czy też nie.




W ten dzień kaloryczność będzie wynosiła 2200 kcal, a w tym
- 3,1 g białka na kg masy ciała (219 g);
- 1,1 g tłuszczu na kg mc. (75g);
- 2,2 g ww na kg mc. (156g)





W dzień obwodowy kaloryczność będzie wynosiła 1900 kcal, a w tym:
- 2,4 g białka na kg masy ciała (169 g);
- 1,1 g tłuszczu na kg mc. (75g);
- 1,7 g ww na kg mc. (121g)





tutaj kaloryczność wynosi 1600 kcal:
- 2,2 g białka (155g);
- 1,2 g tłuszczu (87 g);
- 0,8 g ww. (56g).

-------------------------------

Trening będzie wyglądał następująco:





w poniedziałki wypadać będzie trening klatka+plecy, a w czwartki nogi
w te dni, po treningu siłowym będą również ciężkie interwały, a w miarę wzrostu kondycji będzie ich coraz więcej






ten trening będzie wypadał we wtorki i w piątki, a od razu po nich conajmniej 20 minut cardio

W pozostałe dni jak tylko czas i siła na to pozwolą będę dawała aeroby. Na razie będzie to spinning, a później rower w plenerze. Bieganie na razie odpada ze względu na moją dużą wagę oraz fakt, że i tak jedno kolano mam trochę zniszczone przez bieganie uprawiane 2 lata temu.

Mam nadzieję, że nie wyzionę ducha, bo trening rzeźniczy się zapowiada. Ale kiedyś na BJJ było jeszcze gorzej i czasami ze zmęczenia nawet nie szło wdechu wziąć, więc myślę, że podołam.

Odnośnie długości tego planu i diety, to zobaczymy jak to wyjdzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1885 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11823
Zgadzam się z Tobą że mniej jest lepiej niż więcej, ale trzeba brać pod uwagę także uwarunkowania w jakich żyjemy i również w tym kontekście wybierać co najlepsze...
A nie kierować się samymi uwarunkowaniami/przystosowaniami genetycznymi, które de facto są jednak odmienne na różnych szerokościach geograficznych. Nie wspominając o tym, że z biegiem lat ulegają jakimś tam, może niewielkim, ale jednak zmianom.

Ale my tu pitu-pitu, a ja właśnie jestem w trakcie ciekawej lektury na temat paradoksów współczesnej medycyny;) i chcę to dzisiaj skończyć.

Więc uciekam stąd, życząc naszej autorce miłej niedzieli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2926 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53926
Ciekawy ten Twój nowy trening.
Coś bym chętnie od Ciebie odgapila, ale nie dam rady robić serii lączonych, superserii, ani obwodów, bo zazwyczaj jak ćwiczę to o każdy sprzęt bardzo trudno

Meraviglia!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mera u mnie tez ciężko będzie. Jednak będę jeździć na ta siłkę co Hubert chodzi, mówił, że tam nie ma aż takiego tłoku. Wiesz, spróbować zawsze można A superserie to nic strasznego już kiedyś je robiłam naprawdę dają w kość. Zresztą w te dni sama widzisz, że będę jadła cholernie dużo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2926 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53926
Wiem, że superserie są super.
Ja kiedyś robilam obwodówkę i nawet gigantserie, ale bylo to w czasach, kiedy ćwiczylam rano i mialam praktycznie calą silownię do wlasnej dyspozycji
Teraz, z uwagi na czas wykonywanej pracy, ćwiczę w takim tloku, że trudne jest dopchanie się do wolnych ciężarów a nawet czasem maszyn. Zajęcie natomiast dwóch stanowisk jednocześnie graniczyloby z cudem.
Nie wiem, gdzie w Warszawie szukać mniej obladowanej silowni w centrum - wszędzie tlok

Zmieniony przez - meraviglia w dniu 2010-02-07 16:13:42

Meraviglia!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mera nie mam pojęcia co tam w Wawie się dzieje, ja tylko raz przez nią przejeżdżałam jak do Anina do dziadka jechałam
Wiesz, ja sobie po prostu zgarnę to, co mi potrzeba lecę Ewentualnie jak już nie będzie możliwości, to zmienię jakieś ćwiczenie na inne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
obwody mozna zawsze probowac sobie troche dopasowac tak by miec sztangieli (o te latwo) jakies wyciag, - do tego mozna sie w przerwie dostac i szybko zmienic obciazenie.
fakt ze ze sztanga ciezko, ale np. jak sie zablokuje sztange, obok polozy ciezarki to zaklepane

LU badacze zajmujacy sie dieta czlowieka twierdza, ze nasz uklad trawienny i jego dzialne nie zmienily sie od czasow paleolitu wiec nie ma co liczyc na jakies "uwarunkowania" No a poniewaz zycie nei jest sprawiedliwe to jedni na pewne rzeczy musza ciezko pracowac a inni nie zepsuja, szczegolnie nawet zlym traktowaniem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Obli wiesz co jest najlepsze. Mam młodszego brata, który pożera dosłownie TONY jedzenie. On potrafi 0,5 kg makaronu z sosem zjeść. Wpierdzieli 3 pączki i zapije 1 l coli i wiesz co? Jest chudy jak szczapa. Wysoki i chudy. Zawsze taki był szkieletor, a żarł jak koń. A ja zawsze byłam gruba, od dziecka, jak jadłam jeszcze tylko mleko jako niemowlak, to już mi ładowano do tego mleka łychę masła. A na dodatek miałam zawsze fest apetyt na to co niezdrowe i ciągle coś jadłam. Także ja nawet nie wiem jak to jest być ładną i zgrabną..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan na masę do poprawy.

Następny temat

Split do oceny.

WHEY premium