Ostatni komentarz Arnolda Schwarzeneggera wywołał sporą dyskusję w sieci. Były kulturysta przez wypowiedziane słowa „Pieprzyć twoją wolność” stracił przy tym wielu fanów. Legenda kina akcji głośno mówił o tym, jak ważne jest podjęcie niezbędnych środków ostrożności w tych trudnych czasach. W wysłanym do subskrybentów newsletterze napisał, że ​​to jedyny temat, który może sprawić, iż straci panowanie nad sobą. Przyznał, że to, co powiedział, mogło brzmieć niezbyt dobrze, nawet jeśli jego opinia w tym temacie się nie zmieniła. Twierdzi, że serwisy informacyjne wyrwały zdanie z kontekstu i niektórzy influencerzy fitness postanowili już go nie wspierać.

"W porządku! Mają prawo wybrać clickbait zamiast informować swoich odbiorców. Gdyby posłuchali całego cytatu, zdaliby sobie sprawę, że mówię o tych wszystkich płaczących dzieciakach, które uważają, że proszenie o założenie maski w miejscach publicznych jest idealnym powodem, aby zrobić awanturę. Są to ludzie, którzy krzyczą „WOLNOŚĆ” w swoich czapkach z amerykańską flagą, nie poświęcając czasu na studiowanie historii naszego narodu i tego, jak wolność i obowiązek ZAWSZE szły w parze. Uważają, że bycie Amerykaninem oznacza brak troski o swoich rodaków i przepraszam, nie mogę tego zaakceptować”.

Polecamy również: „Pieprzyć twoją wolność” - Arnold Schwarzenegger mówi, że antymaseczkowcy to palanci i przygłupy

W poprzednim artykule wspomnieliśmy, że CEO marki suplementów REDCON1 Aaron Singerman postanowił nie sponsorować już żadnych wydarzeń związanych z Arnoldem, a czterokrotny mistrz świata Strong Man Brian Shaw zdjął plakat ze ściany w siłowni. Potem Calum Von Moger, który grał Schwarzeneggera w filmie Bigger,  również zdjął plakaty z ikoną fitnessu. Zostało o tym wspomniane w newsletterze.

“Z tym wszystkim, to był szalony tydzień! Jeden z moich ulubionych siłaczy, z którymi kiedykolwiek pracowałem, zdjął mój plakat ze ściany w siłowni, a potem kulturysta, który grał mnie w filmie, skopiował ten ruch, co nie było zbyt kreatywne. Straciliśmy sponsora Arnold Sports Festival, ale od razu dodaliśmy nowych sponsorów”.

Schwarzenegger mówi, że było to dla niego pouczające doświadczenie, a zwłaszcza w odniesieniu do tego, jak media reagują na takie sytuacje. Wskazuje, że wiele ludzi martwi się tylko o swoje uczucia, zamiast być bardziej otwartymi i wspólnie podejmować proste kroki, które mogą pomóc spowolnić rozprzestrzenianie się Covid. 

„Nieustannie wybieramy nasze uczucia zamiast uczenia się i otwartości na inne pomysły. Nie byliśmy w stanie omówić bardzo prostych kroków, które mogą pomóc w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się tej choroby. To sprawia, że ​​martwię się o to, jak zareagowalibyśmy na jeszcze większe wyzwanie. Musimy przestać czynić wszystko politycznie, bo inaczej będziemy mieli duże kłopoty, gdy uderzy w nas kolejny kryzys. Musimy być w stanie się spotkać”.

Arnold mówił również o noszeniu masek i o tym, że nie ma naruszenia wolności, gdy ktoś jest proszony o ich założenie. 

„Jeśli jesteś kimś, kto myśli, że maski są naruszeniem twojej wolności, czy mogę zapytać, co się z tobą dzieje, gdy zostaniesz przyłapany na braku maski? Czy to dlatego, że jesteś grzecznie poproszony o założenie jej? A może możesz zostać poproszony o opuszczenie firmy, jeśli odmówisz? W najgorszym razie mogłeś zapłacić grzywnę? Czy naprawdę odebrano ci wolność? Myśl teraz naukowo, a nie emocjonalnie. Nawet w najgorszym przypadku, jeśli zapłaciłeś grzywnę lub zostałeś wyrzucony z linii lotniczej za odmowę noszenia maski, czy straciłeś wolność? Wszędzie wokół nas widać ograniczenia wolności, ponieważ tak działa społeczeństwo. Tak działało każde społeczeństwo od początku cywilizacji, a na szczycie są Stany Zjednoczone ze wszystkimi swoimi wadami”.

Jeśli interesuje Was cała treść, możecie zapisać się do newslettera Arnolda. Co myślicie o jego wyjaśnieniach?

Komentarze (28)
ojan

Podzielam jego wypowiedzi.

8
basmann

Maski to utrata wolności, ale jak dowalają podatki nikt nie protestuje tylko dupe wystawia po więcej, takich walecznych rodaków my też mamy.

7
avo 21

Cóż też mam mieszane uczucia co do tego wszystkiego związanego z covidem, ale nosiłem maskę i zaszczepiłem się głównie z myślą o innych. Ciężko byłoby mi z myślą że przyczyniłem się do choroby innego człowieka.

2
M-ka

Jeśli podpieramy się nauką, uzasadniając konieczność ograniczania wolności, to warto wiedzieć, że ludzie troszkę bardziej znanący się na rzeczy, niż pozbawiony tytułów, osiągnięć i doświadczenia na polu naukowo-medycznym, niż wspomniany pan celebryta - wcale nie mają jednolitego zdania w tej całej sprawie.
W Polsce jest aktywna grupa ludzi związanych z medycyną, którzy podważają oficjalną narrację, nazywa się Ordo Medicus.
To nie jest jeden człowiek, tylko cała grupa specjalistów, w tym np. dr Zbigniew Martyka, specjalista od chorób zakaźnych (!), po Wojskowej Akademii Medycznej.
Przy takich osobach, pan Arnold to jest Pan Nikt.

3
M-ka

Wspomniani ludzie zamieścili w sieci petycję przeciwko szczepieniom dzieci i młodzieży, która pewnie nic nie da, ale jest tam filmik z listą tych osób i wypowiedzi, co myślą na ten temat. Warto się zapoznać, choćby po to, żeby skończyć z promowanym wyobrażeniem, że przeciwko tym konkretnym "szczepionkom" jest tylko grupa nawiedzonych, agresywnych ludzi zwanych "antyszczepionkowcami".
Warto zauważyć, że oni też podpierają się nauką i wiedzą medyczną.

2
Possible

Z tym ściągnięciem plakatów Arniego, to była rzeczywiście b.słaba akcja.

1
M-ka

Na walkę z nieistniejącą pandemią idą m. in. pieniądze z podatków lub z prywatnych kieszeni, jeśli musicie np. płacić za nic-nie-dające testy.
Ktoś płaci lekarzom olbrzymie pieniądze za podtrzymywanie kłamstwa, skądś się biorą pieniądze na niepotrzebne szpitale polowe czy (ostatnio widziałam) budowane izolatoria dla chorych... Plus przetargi na respiratory czy maseczki produkowane w Polsce przez syna Kulczyka (?) ... W biały dzień ktoś was okrada i każe płacić za NIC.
Pewnie dałoby się wymienić milion innych sposobów, na jakie cwaniacy wyciągają państwowe (wspólne) pieniądze, żeby skorzystać na pandemii. Reaguje na to garstka osób, w tym pogardzani "antymaseczkowcy" , a reszta jak sępy bije się o ochłapy.
Przecież wszystko to kosztuje horrendalne pieniądze, a z drugiej strony ktoś zarabia... Myślicie że to wszystko dla waszego zdrowia?

1
kamil2004k

Czyli uważasz, że Kaczyński i Morawiecki ryzykują utratę rządu tylko po to, żeby lekarze i Kulczyk mogli zarobić?

0
M-ka

Nie, oni wiedzą, że wiecznie nie będą kraść i brać pieniędzy od sponsorów, dlatego teraz mają żniwa i korzystają ile się da.
Dlatego polscy lekarze i naukowcy są wyciszani i ignorowani - żeby nie przeszkadzali...

1
kamil2004k

Kulczyk sponsorem PISu. Ciekawe...

1
M-ka

Politycy i wpływowi ludzie zawsze się dogadają, pieniądze nie śmierdzą... Wymyślali dodatkowe nakazy i zakazy (noszenia tylko rzekomo profesjonalnych maseczek albo noszenia ich na dworze, podczas gdy nawet WHO tego nie rekomendowała). Firma Ciech z Bydgoszczy, gdzie on jest większościowym akcjonariuszem. Innymi słowy, w zestawieniu z badaniami że to maseczki nie powstrzymują roznoszenia wirusa, robili interes na zastraszonych ludziach.

1
jarabco

Nic tak nie stymuluje rynku wielikch mocarstw jak wojna. A poniewaz przy obecnej technologi kolejna wojna swiatowa nie byla by nikomu na reke, to moze wojna z Terrorem lub globalna wojna z wirusem grypy ktora pociaga za soba ogromne wydatki i generuje zyski. Pozdrawiam.

1
_Knife_

Tylko covid to nie jest grypa i nie jest sciema. Znam ludzi co dziesiątki miesiące po przechowywaniu covida nie odzyskali węchu. Wymyslili to sobie? A te miliony zgonów? Jasne, że tu jest kasa, ale nie szukajcie wszedzie spisku.

2
M-ka

No, dokładnie :). Jeśli się temu przyjrzeć, to pieniądze są pompowane od biedniejszych ludzi na "dole" do bogatych u "góry" i za chwilę będziemy żyć w 100% na ich dobrobyt i pod ich dyktando. Nawet nie mając prawa do decydowania o własnym zdrowiu i życiu. Obecna wiedza i technologie pozwolą nas odmóżdżyć na tyle, żebyśmy się nie buntowali, tylko żyli jak obecnie zwierzęta hodowlane - pod 100% kontrolą.
Wstrzykiwane obowiązkowo, a nawet pod przymusem preparaty, dadzą im możliwość manipulacji całą ludzkością (oprócz siebie).
Mam nadzieję, że długofalowe skutki uboczne obecnych preparatów są celowo wyolbrzymiane przez nich samych celem ZASTRASZENIA ludzi (od początku strach jest ich narzędziem), ale jeśli damy się ogłupić na tyle, żeby zgodnie z prawem kilka razy do roku dać sobie wstrzykiwać nieznane substancje, to podzielimy los zwierząt... będziemy modyfikowani, segregowani pod względem przydatności, wbrew woli sterylizowani czy kopiowani.
Dlatego tak im zależy by ludzie dali się podporządkować, dlatego próbują ominąć kodeks norymberski.

Pozdrawiam.

2
M-ka

@ _Knife_, niedawno wrzuciłam link do przesłuchania w senacie w Teksasie, gdzie lekarze z prywatnych klinik wypowiadali się na temat skuteczności leczenia przy pomocy dostępnych leków... Jest wielka (!) Zgony z powodu covida raz, że są wyolbrzymione przez zafałszowywanie statystyk, dwa - no nic dziwnego że ludzie umierają, jeśli w początkach choroby każe im się "zostać w domu", a gdy są umierający łaskawie bierze pod respirator albo w najlepszym razie tlen (nadal bez przyczynowego leczenia).

Poza tym choroby grypopodobne od zawsze co kilka lat zmiatały najsłabszych, tylko uważano to za normalne... zawsze bywały ciężkie powikłania. Nie da się całkowicie uniknąć ryzyka.
Przy słabym organizmie nie pomoże ani lek ani szczepionka, ani tym bardziej terroryzowanie reszty świata dezynfekcją, izolacją itp.

3
M-ka

Co do tego czy covid jest grypą - może nie zawsze, ale w wielu przypadkach na pewno, ponieważ tak testy, jak i objawowe rozpoznania nie są wiarygodne, a sekcje zwłok nie są rutynowe (wręcz podobno zakazane) i lekarze więcej zarabiają na rozpoznaniu covida niż grypy. Gdyby nagle za grypę płacili więcej, to zobaczylibyśmy nagłą zmianę statystyk w kierunku grypy. Natomiast grypa zawsze była groźną chorobą, obarczoną ryzykiem poważnych powikłań, szczególnie w przypadku zlekceważenia, zaniedbania, PRZEZIĘBIENIA. Część ofiar tzw. covida to są po prostu ofiary nie leczonej grypy. Gdyby propaganda ich nie sparaliżowała strachem (i lekarzy pieniędzmi), to byliby od początku leczeni dostępnymi lekami i byłoby na pewno mniej zgonów i powikłań.

3
M-ka

Tutaj ciekawa wypowiedź na temat sekcji i klasyfikacji zgonów.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=563433485071365&id=111341706947214&m_entstream_source=timeline 

2
lodzianin1

Mka ale ty piszesz bzdury to szok
Dlaczego nie rządzisz w kraju? Znasz się na wszystkim i zawsze.stawiam że twój zawód to nauczycielka bo taki masz ton myślenia że wiesz wszystko i zawsze najlepiej. Covid wymyślony i statyści w szpitalu spisz się z Górniak bo na tych samych falach nadajecie

4
kamil2004k

Na falach 5G

2
Bull

Ja lubię poczytać M-kę, ale biorę poprawkę na CHAD. ( Tak mi się wydaje )

2
M-ka

Nie, to wy żyjecie wyłącznie telewizyjną propagandą i nawet nie widzicie jak ktoś zarabia waszym kosztem.
Zdziwieni, że podnoszą wam podatki... skądś trzeba brać na cały cyrk. I obojętni na to, że na waszych dzieciach i na was samych ktoś testuje nowe technologie...
No comment.

0
pawel39

Ona jest takim teoretykiem spiskowym. Wszędzie dostrzega jak pewne grupy społeczne i podmioty mające władze i będące wysoko w stratyfikacji społecznej spiskują przeciwko społeczeństwu. Musiała sobie znaleźć wroga, wytłumaczyć sobie kto jest winny temu wszystkiemu żeby móc odreagować. To pewna przyjęta forma tłumaczenia sobie rzeczywistości i sposób na odreagowanie pogarszających się nastrojów społecznych, które udzielają się każdemu z nas mniej lub bardziej.

3
lordknaga

nie ogladam tv a podatki i zarabianie naszym kosztem bylo setki lat przed covidem %-) a ten jest poprostu nastepna 'okazja' zeby co niektorzy mogli sie nachapac a jak ktos wierzy w te filmiki na szemranych grupach z fb albo z jutuba, ktore sa notorycznie usuwane - bo sa poprostu sterta klamstw(w wiekszosci)... no ale cukierberg je kasuje -> wiec musza byc prawda %-) rozumiem ze ktos nie musi ogladac tv ale zeby powielac jakies brednie z internetu i nie rozrozniac science-fiction od rzeczywistosci? ja nie jestem zadnym expertem i nie grasuje po internecie i nie sprawdzam co lekarz powiedzial w teksasie, bo tego w wieszosci przypadkow nie idzie zweryfikowac... tez widzialem ostatnio filmik na gdzie jakas stara prukwa mowila, ze szczepionki to czipy 5g i to publicznie przy duzej grupie odbiorcow i pozniej sie czyta o reptylianach i jak to bil gejts chce nami wszystkim sterowac, covida nie ma, to jest grypa i wystarczy zjesc troche wit D. i nie jest sie w grupie ryzyka %-) mialem covid na samym poczatku, lezalem rozwalony, kilka dni wyjete z zyciorysu a z dolegliwosciami po nim, meczylem sie prawie 2 miesiace dluzej. szczepionki nie chcialem brac ale wzialem( tak wiem jestem owca i ogladam telewizje :-D ), ze wzgledu na moje zycie prywatne, prace no i tez nie chcialem tego drugi raz przechodzic, pierwszy szot ok, drugi szot mnie poskladal tak, ze na chorobowym siedzialem, zawroty glowy takie ze w lozku sie meczylem. na serio nie mozna lepiej przeznaczyc wolnego czasu, niz na szukanie spiskow w internecie, gdzie 1/2 wiadomosci jest poprostu zartem a drugiej polowy nawet jak prawdziwej to nie mozna w 100% zweryfikowac i na tym opierac swoje poglady? jak ktos ma na internecie napisane na instagramie ze jest modelem czy tam fitness modelem albo 'osoba publiczna' to tez zawsze w to wierzysz? bo ktos se tak napisal? jak chcesz to ci moge wkleic jak znajde te 'konferencje' jak babka wkleja ludziom, ze szczepiom sie czipami(sam nie wierzylem ze procz krecenia beki w necie, ktos na serio w swiecie rzeczywistym moze pierdzielic takie glupoty :-P )

1
lodzianin1

Szczepionki to fakt nowe technologie ,to bez wątpienia najbardziej przebadana szczepionka w historii świata. Masz wolną rękę mozesz się nie szczepić przecież. Jeśli podatki ci się nie podobają wyprowdz się tam gdzie się ich nie płaci ,a sory tam gdzie się ich nie płaci nie mogła byś na ulicę wyjść nawet .

1
lordknaga

z tymi podatkami to zawsze mnie rozbraja %-) walcza o nienoszenie masek - bo to zniewolenie i wjazd na wolnosc ale jak panstwo co miesiac z zusem ¬40% z wyplaty dziabie dla siebie - to o to juz nikt nie walczy i nie widzi w tym zniewolenia hehe

najlepsze jak widzialem ostatnio znanego pro, jak mowil ze nie chce szczepionki bo nie wiadomo co tam siedzi a pfizer to korpo ktore chce sie dorobic na naszym zdrowiu... no ciekawe na czym ma sie dorobic farmacja? oczywiscie ze na zdrowiu, wszystkie leki ibuprofeny i inne gowna skad sa i gdzie sa robione? przez farmacje i oddawane sa za darmo da aptek czy jak? to ci biedni ludzie, ktorzy nabijaja kabze to komu ja nabijaja? aptece, bo firma farmaceutyczna ktory ten lek robi, to robi go za darmoche? :-D a ajfon z ktorego wysylane sa wiadomosci pod tym filmikiem to tez za darmo a apple samsung czy inny gigant oddaje je za darmo? czy chce na nas zarobic? ale sie rozpisalem %-) wracaja do prosa, mowil ze nie bedzie bral szczepionki od pfizera, bo 'nie wie co tam siedzi' a jak spytany zostal jaki hormon bierze, to odpowiedzial, ze undera ale jak ma dostep do apteki to zawsze apeteke i tutaj uwaga - hormon od pfizera %-) tak wiem - hormon i szczepionka 2 rozne rzeczy ale z tej samej firmy - nie wiadomo co tam siedzi ale druga rzecz juz jest tiptop.

1
4mass

Jeśli ktoś poprosi mnie o założenie maski to nie zrobię awantury, a odmówię. Schwarzenegger powołuje się na naukę, ja tez się na nią powołuję mówiąc, że noszenie maski codziennie przez wiele godzin jest szkodliwe i ma znikomy wpływ na rozprzestrzenianie zarazy. Nikt z powodu innych groźnych wirusów jak grypa nie kazał się wszystkim maskować.

1
pawel39

Kto wie czy przez te noszenie masek było mniej przeziębień a przez dezynfekcję rąk mniej sraczki. Jezeli zatrzymywanie się przed przejściem dla pieszych którzy planują przejść przez jezdnię spowoduje o 1% mniej wypadków warto się zatrzymywać.

2
jarabco

Arnold teraz placze i sie tlumaczy bo mu sponsorzy uciekaja a tym samym uciekaja mu pieniazki z porfela. Inaczej by mial wywalone. Przyklad jak lewacka narracja zawsze zjada wlasne dzieci :)

1