SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Kury

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 41431

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 441 Napisanych postów 908 Wiek 34 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 10898
No z tym ze niepotrzebnie robie za dużo ćwiczeń :D z wyjatkiem ostatniego dnia kazdego tygodnia kiedy robie łapy , tam sie zgadzam ze robie to niepotrzebnie, ale robie to z premedytacją


Zmieniony przez - Kury w dniu 1/25/2023 10:49:22 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 441 Napisanych postów 908 Wiek 34 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 10898
No przykład z dzis co byś wywalił to powiem Ci po co to mam
1.Pompki z gumą oporową 3x15
2.Wiosłowanie kettlem 3x15
3.Split squat z kettlem i hantlem 31kg razem 3x10
4.Kettlebell swing z gumą oporową 3x10
5.Wspięcia na palcach z obciążeniem 3x20 (31kg)
6.Unoszenie nóg leżąc 3x15
7. 2 serie x6 cwiczeń po 30s każde na barki bez przerw hantelki po 2kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 708 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10449
Dla mnie to jest delikatnie pisząc zabawa a nie trening ..co Ci da w walce wiosłowanie Kettlem czy wspięcia z obciążeniem ??

Wiadomo jakieś podstawy siłowe trzeba mieć w boksie ,tak jak pisałem wystarczy proste fbw 2*w tygodniu : dipy/podciąganie/przysiady a nie jakieś pierdy z gumami czy hõj wie czym .

Tak samo machanie ciężarkami 1 kg też się nie przełoży na siłę ciosu , siłę uderzenia ,dynamike szybkość wyrabia się na ciężkim worku . Za dużo niepotrzebnych rzeczy poprostu robisz moim zdaniem , lepiej skupić się na worku,skakance ,sparingach a trening siłowy ograniczyć do prostego fbw 2* w tygodniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 441 Napisanych postów 908 Wiek 34 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 10898
Ale ja nie macham kilówkami dla siły ciosu ani szybkości ani dynamiki tylko dla wytrzymałości mięśniowej.
No i bazuje na tym sprzecie który mam, a mam kettla,hantla i gumy :D Widzisz np siła łydek odpowiada ze spory procent mocy generowanej przy kontakcie z podłożem. a nie tylko biodro czy skośne brzucha przy składaniu się do ciosu, wiosłowanie kettlem to bardziej dla ogólnego rozwoju i zdrowia. Swing to akurat jedno z lepszych ćwiczeń dla zawodników sportów walki a robie z gumą bo jakoś trzeba progresować nie, taniej niż kupic nowego ciezszego kettla



Zmieniony przez - Kury w dniu 1/25/2023 11:06:58 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 441 Napisanych postów 908 Wiek 34 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 10898
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 441 Napisanych postów 908 Wiek 34 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 10898
Trening bokserski dziś bez konkretnych ram czasowych po którejś rundzie nawet wyłączyłem timer i zacząłem nagrywać srednio 1-2 minutowe rundy oglądać całe i zaczynać następne, ogólnie zeszło mi się z tym 1h 40min spaliłem rzekomo 1300 kcal a srednie tętno to 130 bpm
Wnioski robię błędy które zdawało mi się ze kiedyś już wyeliminowałem, wyglądało to średnio a jak mam być szczery to nawet trochę gorzej niż średnio heh, trener jest jednak potrzebny nawet jak myślisz ze wiesz co robisz. Poza tym miałem strasznie ciężkie i drewniane nogi





6 normalnych rund po 3min i 15 powiedzmy interwałów po 1-2 min z przerwami 1 do 2min


Zmieniony przez - Kury w dniu 2023-01-27 23:35:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 441 Napisanych postów 908 Wiek 34 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 10898
Miałem zrobić dziś 2 treningi ale muszę odpuścić, dam sobie dwa dni na regeneracje i ruszam ostro od poniedziałku. Dzis w tv dwie gale czekam na Yarde vs Beterbiev ale i Balskiego na tvp sport chętnie zobaczę


Zmieniony przez - Kury w dniu 1/28/2023 6:31:40 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 441 Napisanych postów 908 Wiek 34 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 10898
Podsumowanie tygodnia nr 5
3 treningów bokserskie 2 treningi siłowe

Waga 100,5kg (-1kg)
Pas 100cm
Klatka 113,5cm (-0,5cm)
Ramię 41,9cm (-0,1cm)
Udo 67,5 cm (-0,5cm)

Sr tętno spoczynkowe 50 bpm (-2)

Waga leci dalej sama bez liczenia kcal, mimo tego ze od początku biorę kreatynę. Limit 100kg już prawie zrobiony. A do gali jeszcze 7 tygodni. Pas bez zmian ale na oko widzę poprawę na brzuchu. dziś dalej mam mega zakwasy na męsniu zębatym przednim, nie szło przez to zrobić wczoraj treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 441 Napisanych postów 908 Wiek 34 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 10898
Bierze mnie trochę przeziębienie, nie wytrzymałem musiałem zrobić chociaż lekki trening sama rozgrzewa i porządne rozciąganie 30min zeszło. Dziś jak zawsze w niedzielę dość mało jadłem ale smacznie :D
1.tost z jajkiem sadzonym,szynka,serem,pomidorem,majonezem i sałata
2.chili con carne około 125g wołowiny 50g fasoli i z 80g ryżu
3.kasza manna na mleku z truskawkami
4.skyr owocowy, ta skyr..... owocowy 4 tosty z serem i szynką :D:D:D:D

Pewnie za mało białka według standardów kulturystycznych ale one są moim zdaniem mocno naciągane











Zmieniony przez - Kury w dniu 1/29/2023 11:42:55 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 708 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10449
Trenuj kuro ile wlezie , jesteś naszą jedyną nadzieją w Hewi łejt dywiżyn.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening FBW - ocena

Następny temat

Trening push pull legs - ocena

WHEY premium