SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sąsiadwroc/ Blog / Redukcja: 12 kwietnia 97kg - 31 sierpnia 82kg - pds. strona 27,

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 26323

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1548 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16018
Można powiedzieć, że jestem na półmetku. Takie blogowanie pomoże mi w syntezie tego co robię, zrobiłem. Jak kogoś to zainteresuje to zapraszam do komentowania.


Tak naprawdę to kawał grubasa ze mnie był po zimie. Zimie nie tylko astronomicznej, ale też psychicznej i fizycznej. Totalnie zaniedbałem się. Straciłem motywację do lepszego samopoczucia i wyglądu.
Za mną 29 wiosen, wzrost 178cm i waga w marcu 97kg. Kupa tłuszczu. Zmęczenie przy wejściu po schodach, zadyszka, potem deprechę załapałem... słowem jak stary dziad po przejściach.

We wrześniu 2006r. przyszło opamiętanie.

Do marca zastosowałem trening czysto rozruchowy. Liczyła się dla mnie dokładność ruchów, czystość ćwiczeń i wyczucie na nowo ciężaru. To był mój priorytet.
W cholerę razy miałem ochotę nie iść na siłkę. Zmuszałem się i ... nigdy tego potem nie żałowałem.

Teraz ważę 86kg i czuję się o wiele sprawniejszy. Intensywny trening, dieta 2000kcal i aeroby po treningu 3 razy w tyg.
Połykam z dodatkowych supli tylko chrom, magnez, vitaminy. Wspomagam się ostrowią, żeby bilans był ok.
Piję dużo kawy. Na każdym treningu leje się ze mnie jakbym był pod prysznicem.
Co ciekawe... na jesieni 2006r. gdy piłem jedną kawę dziennie moje ciśnienie tętniczy wynosiło średnio 145/95, teraz gdy schudłem, rozruszałem się i piję 3, 4 kawy dziennie ciśnienie mam ok. 125/75.
Wierzcie lub nie, ale naprawdę czuję się lepiej.
Choć jestem cholernie słaby, to i tak jestem zadowolony.

Ciężary jakie podnoszę są śmieszne. Na klatkę w 4 seriach po 12 powt. z przerwą 60sec. używam 40-42 kg. Śmiech na sali.
Albo przysiady - 40kg. Gó..no nie ciężar.
Ale...w żadnym wypadku nie demotywuje mnie. Podoba mi się już sam fakt pieczenia mięśni, fakt, że czuję jak pracują. Jak pompuje się w nich krew powoli je wyciskając.
Ktoś powiedział kiedyś, że kulturystyka to nie tylko podnoszenie ciężarów góra-dół, ale wykorzystanie ich do tego, żeby obciążyć mięśnie. A jeśli potrafimy zrobić to małym ciężarem i odpowiednią techniką to dlaczego nie. Bodajże Arnold tak powiedział.

Wiem też, że nie będzie już ze mnie m-f***er'a na skalę zawodniczą. W tym wieku nie wiele mogę już zawojować. Ale to też nic. Sam fakt, że nie będę się brzydził spojrzeć w lustro dostatecznie mnie motywuje.

Dzisiaj po ponad 2 mcach redukcji ważę 86kg. Czuję się o wiele lepiej. Mam więcej energii.
Postaram się w najbliżych dniach wrzucić fotki z marca i dzisiaj, a docelowo w sierpniu. Moim celem jest zejść do wagi 76-78kg i jestem przekonany, że mi się to uda.

A teraz idę w kimę ;)

Życie to niej**ajka...

Jestem ON przez cały rok-dietanabol 6 x ed.

Drobny cwaniak !

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1548 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16018
Ojoj, jaki zasadowy no...

Fot nie dam, dopiero jak wrócę z dłuuuugiego weekendu.
Ale siły na nich i tak nie będziesz widział

Życie to niej**ajka...

Jestem ON przez cały rok-dietanabol 6 x ed.

Drobny cwaniak !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
przeczytalem cale i gratuluje wytrwalosci

ale nie widze tego zebys do sierpnia schudl 10kg, jest to praktycznie niewykonalne. chyba ze chodzi Ci o sierpien roku nastepnego

widze ze zdrowie "poszlo" w gore co jest duzym plusem. czekam na fotki. jakim planem cwiczysz ? nie za malo te 2tys kcal ?

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1548 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16018
Szczerze przyznam, że też myślę, że te 10kg będzie trudno. Ale gdybym zszedł jeszcze te 6 kg do 80kg to będę zadowolony i wtedy zwiększając pobór kalorii pomyślę o jakiejś zdrowej masie na okres jesienno zimowy, bez zatłuszczania się do niezdrowych granic

Co do fotek to mam nadzieję, że jeszcze uda mi się dzisiaj coś wrzucić. Niestety z marca przed rozpoczęciem redukcji nie mam fotek, tylko filmik. Postaram zrobić z niego parę zrzutów

Plan mojego treningu nie jest żadną wymyślną rewelacją.
Na duże grupy mięśniowe robię 12 serii, na małe 9. Wszystko po 12 powtórzeń. Przerwy w dużych grupach to 60 sec, w małych 30 sec.
Podczas treningu staram się, żeby tętno było ok. 135-140 uderzeń, tak samo podczas aerobów po treningu.

Brzuch to 8 serii na każdym treningu.
Zwyczajowo na każdą grupę przewiduję 3 ćwiczenia.
Poniedziałek:
klatka, barki, bicepsy, brzuch.

Środa:
nogi, prostowniki grzbietu, brzuch

Piątek:
plecy, tricepsy.

Próbowałem TSE z Olimpa, ale nie czułem specjalnego pobudzenia. Raz nawet jakoś dziwnie mi ciśnienie spadło po połknięciu tabsów. :-/ Mroczki miałem wszędzie...

Dodam może, że hm.... będzie już 10 lat temu w szkole średniej mocno byłem zapatrzony w kulturystykę. Niestety wtedy byłem chudziną i nie mogłem ruszyć z masą do przodu. Mnóstwo błędów popełniłem, szczególnie w diecie.
Teraz to wiem, ale wiek już nie ten, żeby powalczyć na serio hy hy hy
Będę zadowolony gdy moja sprawność będzie się polepszać, a koszulka będzie leżała jak ulał, bez odstawania w dolnej części tułowia

Życie to niej**ajka...

Jestem ON przez cały rok-dietanabol 6 x ed.

Drobny cwaniak !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
VLAD.IV ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 10634 Wiek 49 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36062
tzn mozliwe jest zrzucenie tych 10 kg, tylko na pewno nie będzie to neutralne dla Twojego zdrowia...
z jednej strony nie powinno się polecać hardcorowych metod, z drugiej często takie są konieczne, bo człowiek, który uzyskuje zbyt słabe (wg jego oczekiwan) efekty na samym początku, zniechęca się i odpuszcza...
miejmy nadzieje, że autorowi to nie grozi...


Ps jak miło poczytać dziennik treningowy osoby, ktora faktycznie ma REALNY problem, a nie wydumany oparty na internetowej autokreacji

Ps2 zbyt mało aerobów wg mnie...
ja robie obecnie na reduncji 5-6 tazy w tygodniu po 70 min....
tzn nie mowie, ze tez tyle musisz, ale ja bym zwiększył ich ilosc do co najmniej 4 razy w tygodniu...



Zmieniony przez - VLAD.IV w dniu 2007-06-21 11:49:34

członek-mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1548 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16018


Dziękuję za miłe słowa.
Mi również jest miło zobaczyć, że są tu nie tylko maniacy masy, maniacy siły ponad wszystko, wszelkimi środkami.
Założyłem sobie tego posta ze względów motywacyjnych. Często jest tak, że mam dosyć, chcę odpuścić w te upały aeroby. Zjeść coś słodkiego.
A tak, w momencie gdy na forum będę mówił o tym co chcę osiągnąć będzie mi po prostu głupio wycofać się. Taki przymus.
Moim celem jest w tej chwili zdrowy wygląd i zdrowe samopoczucie.
Życie raczej już mam poukładane, co nie odbyło się jednak bez poniesienia kosztów, łącznie z psychotropami na czele. Ale ufam, że okres ten mam za sobą i teraz chcę odnowy psychicznej i fizycznej

Tu jest screen zrobiony z filmiku jaki nakręciłem sobie w marcu. Aparatu nie posiadam

Życie to niej**ajka...

Jestem ON przez cały rok-dietanabol 6 x ed.

Drobny cwaniak !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1548 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16018
Tak, sądzę, że zbyt mało aerobów robię.
Przyznaję jednak, że ma tu znaczenie również ograniczona ilość wolnego czasu.
Myślę, że wydłużę aeroby po treningu o 10 min 3xtyg.

Życie to niej**ajka...

Jestem ON przez cały rok-dietanabol 6 x ed.

Drobny cwaniak !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
VLAD.IV ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 10634 Wiek 49 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36062
nieźle najszerszy grzbietu wygląda na tej focie...widzę u Ciebie jakies takie lekkie objawy lipomastii...
ciekawe czy po zredukowaniu się zejdzie Ci ten tłuszcz...
(ale jakby co to nie pękaj - mnie nigdy do konca nie schodzi )

jesli masz czasem nieodpartą ochotę na coś słodkiego, to kup sobie batony low carbowe - mogą byc te olimpa np...
zawsze to lepsze niż nic...

członek-mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1548 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16018
Dooookładnie tak: lipomastia !
Cholera mam z tym problem. Nawet jak koszule kupuję to patrzę, żeby wzorek to maskował. Obym to zgubił. Bo inaczej tego raczej nie usunę prawda ?

Staram się ww unikać. Ochotę na słodkie rozwiązałem tak, że biorę serek wiejski i dosypuję troszkę rodzynek. Nie mam kaca, że za dużo węgli zjadłem.
Póki co wytrzymuję. Zauważyłem również, że chrom pomaga mi w opanowaniu uczucia ssania. Kiedyś miałem z tym problem, tak mnie ssało, aż na wymioty mi się zbierało. Teraz jest ok.

Życie to niej**ajka...

Jestem ON przez cały rok-dietanabol 6 x ed.

Drobny cwaniak !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
VLAD.IV ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 10634 Wiek 49 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36062
Lipomastie mozesz zlikwidowac operacyjnie...
o ile chcesz się ciąć...
wg mnie to bez sensu...
a co do koszulek, to nie przejmuj sie, bo w koszulce zazwyczaj wyglada to jakbys miał nieźle klate rozwinętą
Wiem, że Ty to widzisz inaczej, ale to tylko Twoja krytyczna autosugestia

członek-mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1548 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16018
Wlad IV zajrzałem na Twój profil i widzę, że wzrostowo i wiekowo jesteśmy do siebie podobni. Widzę też, że Twoje wymiary są imponujące. Czy masz gdzieś na forum swoje fotki, tak, żebym mógł porównać sobie sylwetki ?

Życie to niej**ajka...

Jestem ON przez cały rok-dietanabol 6 x ed.

Drobny cwaniak !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
VLAD.IV ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 10634 Wiek 49 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36062
Nie wklejam swoich fotek na internecie

Ja mam ogolnie tak, że w ubraniu wyglądam ok, po rozebraniu sie widac, ze ćwicze, ale mam dosc słabą separacje mięśni no i genetycznie spory bf...
przestałem sie juz tym przejmowac, bo po kilkunastu latach zabawy w ten sport raczej nie stresuje sie juz takimi rzeczami...
Na lato redukuje sie tyle ile sie da i koniec...
to, że nie jestem pociachany jak Frank Zane w formie startowej wisi mi po prostu

członek-mafia.suple.hardcor.pl

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odrzywki, czy nie zaszkodzi ?

Następny temat

łamana czy prosta

WHEY premium