SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TRENING - PYTANIA I ODPOWIEDZI v2

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 273302

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 372 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3404
Jak chcesz obliczyć wagę BMI to wpisz w google waga BMI i wejdź w pierwszy link. Tam wpisujesz swoją wagę i wzrost, a oni ci to obliczają, możesz mieć:
*niedowagę
*wagę prawidłową
*nadwagę
*otyłość

PS. Tak poza tym to nic więcej o tym nie wiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 107 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 932
google się kłania i wyszukiwarka forum
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 107 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 932
To widzę jak coś napisze bo wprowadziłem wam zamieszanie, BMI to nic innego jak najprostszy sposób sprawdzenia swojej wagi do wzrostu. Podałem najodpowiedniejszy dla piłkarzy bo taki temat i można się do niego odwoływać. Nie jest to żadna wyrocznia ani jak mammy za mało ani jak za dużo nic się nie dzieje ale warto mieć to na uwadze zwłaszcza jak mamy za duże BMI. Bo dostaje postów 10 jak poprawić szybkość, wytrzymałość itp. A najczęstszym powodem braków w tych kategoriach to niedowaga lub nadwaga. Jak ważymy 50kg to skad mamy mieć przy 175cm siły na szybki sprint a jak znowu za dużo to zwalnia nas waga. Wiec wszystkie sprawy wytrzymałościowo szybkościowe powinno się zaczynać od sprawdzenia siebie samego. A potem układania pod to trening.

Dodam jeszcze tak ogólnikowo wszyscy piłkarze od 13 do 16-17 roku życia jak nie maja problemu z kondycją (czyli nie palą, imprezują w nadmiarze) mają wporządku współczynnik BMI nie ma sensu nadmiernie poświęcać się treningowi siłowemu, szybkościowemu to jest wiek w którym kształtuje się technika i osobowość piłkarza. Szukania już w tym wieku problemów w szybkości lub kondycji a nie patrząc na technikę jest największym błędem. Z racji ze szybkość widać od razu tak samo jak siłę w wieku 14 lat i jest bardzo widoczne na meczu każdy chce ją poprawiać i dorównać kolego ale często ich szybkość sprawność zleży od budowy ciała i masy innych czynników. Ale gdy dojdziecie do wieku seniora okaże się ze każdy ma podobne warunki i tutaj czynnik szybkości i wytrzymałości nie odegra takiej roli jak technika użytkowa. Do tego będzie pod okiem trenera i na obozach przygotowawczych na których szybkość znacznie łatwiej ukształtować niż jak samemu. I na koniec robienie wszystkich czynności technicznych z piłką wymaga koordynacji ruchowej i biegania, gdy dołożymy trening szybkościowy z piłką w ogóle nie jest nam potrzebny trening siłowy jeżeli tak jak mówiłem nie mamy nadwagi. Wiem że dalej można myśleć że kolega jest szybszy lub silniejszy i ma łatwiej ale ty musisz te bramki nadrobić techniką i w momencie jak pójdziecie rocznik wyżej i twoja siła się poprawi on będzie stał w miejscu. Pamiętajcie ze ciągle rośniecie i się rozwijacie siła w waszym wieku przyjdzie sama, oczywiście można robić treningi dodatkowe jeżeli ktoś na prawdę chce, chodzić na siłownie ale nie jest to wymóg i na pewno godzina dłużej z piłką na dłuższą metę da więcej niż godzina na siłowni lub bieganiu. Niestety takie są realia i każdy starszy piłkarz lub trener ci to powie.



Zmieniony przez - Mirek186 w dniu 2009-05-22 21:17:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 372 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3404
Chyba rzeczywiście bardziej przyłożę się do techniki.

PS. Macie jakieś rady jak to ćwiczyć (strzały techniczne, drybling, długie podania, przyjęcie i szybkie opanowanie piłki itd.)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 107 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 932
Co do strzału, dla wielu wydaje się to śmieszne ale oprócz tzw. czucia piłki. Musisz się nauczyć jak w bilarda wiedzieć gdzie masz piłkę trafić żeby poleciała tam gdzie chcesz. Najlepszym do tego zajęciem jest strzelanie rzutów wolnych. I pamiętaj podstawa to patrz na piłkę jak strzelasz i skup się na trafieniu jej we właściwy punkt a nie patrz na bramkę i oddaj się instynktowi. Jest to największy błąd młodych piłkarzy bo tak na dobrą sprawę nigdy nie wiesz do końca gdzie strzelasz jak nadmiernie skupisz się na bramce a nie piłce. Żeby zobaczyć gdzie jest bramka potrzebujesz sekundy a resztę skup się na piłce i jej właściwym uderzeniu. Staraj się wykonywać rzut wolny z jednego punktu. I strzelaj w jedno i to samo okno. Jak trafisz okno 5 raz z rzędu możesz uznać ze w miarę opanowałeś ten wariant. Potem zmieniaj cel lub pozycje piłki. Ma to 2 plusy, 1 to znacznie poprawisz celność wszystkich swoich strzałów a 2 morze odkryjesz u siebie dar do strzelaniu rzutów wolnych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 372 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3404
A macie coś na drybling
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 553
szymon1235 pamiętaj, że piłka to gra zespołowa i piękniejsze są akcje z wymianami podać niż indywidualna akcja. Najpierw popraw panowanie nad piłką (żonglerka, odbijanie od ściany, bieg z piłką). Później podglądaj na YT kiwki zawodowców i próbuj je wykonać na pełnym biegu najlepiej w slalomie. ALE PAMIĘTAJ TO JEST DODATEK I NIE KONCENTRUJ SIĘ WYŁĄCZNIE NA TYM!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 301
sprawdziłem co to jest to bmi i z wasza pomoca juz wiem (jakbym nie wiedział )ze mam niedowage
powiedzcie czy to co jjem mniej wiecej dziennie wystarcza zcy za mało
śniadanie:
kromka chleba (albo 2) z szynka ,serem i do tego herbata
2 sniadanie:
ma forme obiadu w szkole niezbyt duza porcja
obiad:
kotlet schabowy,ziemniaki,mizeria, sok ew woda min
czasem zupa
podwieczorek:jakies słodycze ciastka czekolady itp
owoce-banany lub pomarancze lub truskawki i inne
kolacja:
4 lub 5 koromek chleba z szynka ,serem, pomidorem i do tego herbta
oczywiscie nie jem tego codziennie to tylko przykład
jakby sie komus szukac nie chciało
co jeszcze moge poprawic w swojej grze??
z niecierpliwoscia oczekuje odpowiedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 107 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 932
Kuba znowu nie ten dział, nikt tutaj ci nie powiem a na pewno nie fachowo jedz 3 kromki więcej lub mniej. Dział odżywiania jest od tego i poczytaj trochę o sposobach na nabranie wagi itp? A reszta tak jak pisałem skoro wiesz ze masz niedowagę to staraj się przybrać parę kilo i zwiększyć siłę przez to a nie bieganie w kółko i myślenie że zwiększymy próg wydolności bez tlenowej. A najważniejsze jak pisałem to technika na siłę i wytrzymałość przyjdzie jeszcze dla was czas to raz i dwa uwierzcie mi zdecydowanie łatwiej jest w późniejszym etapie pod reperować wydolność niż technikę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 301
no dobra mirek wielkie dzieki
poszukam w tym dziale odzywianie
skoro piszesz zeby sie skupic na technice i wydolnosci to doskonale bo technika to moj najmocniejszy punkt ,uwielbiam miec pilke przy nodze i ja czuc
jeszcze przytyje
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

I liga 2008/2009

Następny temat

Ofensywny środkowy pomocnik

WHEY premium