SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SOLARIUM - wątek ogólny

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 825743

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2246 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9330
no moze byc tak jak piszesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 220 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8658
prosze o ostateczne wyjasnienie kwestii blizn i opalania ich na solarium, bo po przeczytaniu poczatku wydawalo mi sie ze werdykt jest jednoznaczny ale w srodku posta jakis wernyhora wyskoczyl ze nie mozna opalac absolutnie blizn na solarze
moje pytanie jest takie :mam blizne na czole ,ale nie było szwów,bo nie poszedlem na pogotowie(bo trzeba bylo grac dalej),i jest taka blizna juz z 2 tygodnie ,nieduza ,ale jest ,pytanie brzmi :czy moge sie opalac czy nie (na solarze)?
teraz moje przemyslenie :
z moich doswiadczen wiem,ze slonce dobrze wplywa na blizny i blizny po jakims czasie maja tendencje do 'znikania'(czasie dluzszym lub krótszym),wiec czemu solar ma zaszkodzic?po drugie ,np.moja blizna jest caly czas wystawiona na promieniowanie słoneczne ,wiadomo ze nie az tak sile ,ale jednak ,i nie sadze zeby mi to szkodzilo
prosze o ostateczne wyjasnienie tej kwestii
dziekuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 220 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8658
czy nikt nie pomoze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 708 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8691
jezeli nie jest ona zbyt duza i nie jest w swuj sposub ..otwarta'' to czemu nie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jednym ze skladnikow kremow na zmniejszenie blizn jest sunblock, bo dzialanie slonca na swieze blizny jest niepozadane, powoduje ich wieksza widocznosc pozniej.
Gdy moj synek rok temu zostawil pozadny kawal skory na rurze wydechowej motoru zaparkowanego pod sklepem , to nawet juz po zagojeniu (okolo miesiaca sie goilo) mielismy wyrazny zakaz wystawiania blizny na slonce. Do konca lata nosil dlugie spodnie, albo mial opatrunek na nodze (mimo ze rany juz dawno nie bylo). Dzieki temu teraz blizna jest prawie niewidoczna.
A solarium to takie samo promieniowanie jak sloneczne, wiec odpowiedz tez jest taka sama.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 220 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8658
bylem na solarze i moja blizna zrobila sie czerwona ,od razu pobieglem do apteki po cepan hehe,ale to chyba moje przewrazliwienie i tak nie uchronie jej od slonca bo bym musial cale wakacje smigac z plastrem na czole
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 294 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6005
8.Temat nurtujacy chyba kazdego "opalacza" zarówno słonecznego i solaryjnego. Przede wszystkim przed pierwsza a potem co 2 tygodnie nalezy wykonac peeling całego ciała nie pomijajać twarzy. Dla niewtajemniczonych- peeling to zabieg złuszczajacy naskórek. Zamiast peelingu mozna po prostu poządnie wyszorowac ciało gabką. Po takim zabiegu skóra bedzie właściwie przygotowana do opalania =======Hmmm chodze do solarium od trzech tygodni, juz nieco zbrozowialem i to znaczy ze mam teraz porzadnie wyszorowac gabka cale cialo? Nie jestem znawca ale czuje ze po takim zabiegu to wlasnie cala skora mi zejdzie a tego bym bardzo nie chcial

" Lepiej żałować czegoś, czego się spróbowało, niż czegoś, czego się nigdy nie miało...."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2246 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9330
nie martw sie opalenizna nie zejdzie,zetrzesz stary NASKÓREK ktory predzej czy pozniej i tak sie złuszczy,a peeling ciała ma na celu przyspieszenie złuszczenia naskórka,w zamian za to uniekniesz plam na ciele.Zauwaz ze naskorek nie złuszcza sie równomiernie,w jednym miejscu schodzi szybko w innym wolniej jesli nie zrobisz peelingu i opalisz sie w jednym miejscu bedzie bardziej brazowe a w drugim bardziej blade.Ja co 2 tygodnie a nawet częsciej robie pozadny peeling i opalnizna jest jeszce lepsza.

Zmieniony przez - Jenna_20 w dniu 2004-06-01 11:07:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 140 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1975
Jenna mam pytanko. Pewnie jest gdzieś odp. na moje zapytanie, no ale zapytam raz kolejny. Co trzeba zrobić ? albo ile trzeba się opalać ? by mieć taką na maksa ciemną brązową skórę ?? Bo narazie to mam taki jakby pomarańcz :/

Musisz uwierzyć w siebie bo wiara czyni cuda.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13459
To może ja odpowiem....Po pierwsze to potrzeba regularności...To nie sztuka iść raz na miesiąc na 20-25 minut na bardzo mocne lampy...Na początek wydaje mi się że należy chodzić tak 2-3 razy w tygodniu powiedzmy że nawet na 8 minut.Po jakimś czasie należy zmniejszyć tą ilość nawet do jednego razu na tydzień dla utrzymania dobrego efektu...No i oczywiśćie należy używać balsamów po opalaniu.Wydaje mi się że dobrze napisałem.Może się ktoś z tym nie zgodzić...To spoko.Ja napisałem z własnego doświadczenia...
Pozdrawiam...
PA...

Carpe diem, quam minimum credula postero...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zęby mądrości?

Następny temat

glupie pytanie :-)

WHEY premium