SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SOLARIUM - wątek ogólny

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 824935

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 43 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 32
dzięki. czyli pozostanę przy moim "zwyklaku" 180w. tak jak ty chyba pisałeś kiedyś (trochę przestudiowałam temat) ze świeczką szukać słabych lamp... 180w to chyba taki standard z tego co wyczaiłam. wiem też że mam się nie nabierać na łóżka z efektem brązującym to lub owo (np. nogi) bo to oszukaństwo, chyba lepiej te pieniądze zamiast na nie wydać na przyspieszacz do nóg (?)tym bardziej, że pani w solarium nie umiała mi wytłumaczyć na czym ten efekt polega (czym się różni to łóżko w budowie od zwykłego)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 933 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3035
W budowie niczym, teoretycznie lampy są inne...ale to w zasadzie matketing, bo każda lampa jest brązująca. Standard to lampy 160W. 180W też mogą być, natomiast 200W i więcej to igranie ze zdrowiem, tym bardziej jak widze ludzi opalających się na tak mocnych lampach po 12 - 15 min!
Niebawem wchodzi dyrektywa WHO która określi maksymalne moce lamp i indeks promieniowania UVA/UVB i skończy się zakładanie tak agresywnych lamp.

A i sog za "studiowanie" tematu a nie powielanie bezmyślnych pytań!

Zmieniony przez - keval w dniu 2010-06-23 13:38:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 43 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 32
No to teraz będzie bezmyślne pytanie co to sog? ja nowa ale właśnie to zauważyłam a do tej pory nie rozszyfrowałam jest 160w u mnie na solarium, leżące ze wzmocnieniem na nogi... już nie męczyłam biednej dziewczyny z obsługi co to owo wzmocnienie oznacza hihihi - 10gr drożej za minutę, więc chyba będę chodzić zamiennie na to i na to stojące 180w. co ty na to? na stojącym lepiej się opala zakamarki typu pachy i pachwiny a na leżacym nogi, czyż tak? pzdr!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 933 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3035
Sog, to głos, który dajemy autorowi odpowiedzi za odp., która mu pomogła, coś wyjaśniła itp...(masz taką niebieską ramkę na dole każdej odp.) ja dałem Tobie za to, że zanim pytasz czytasz wszcześniejsze wypowiedzi i co waznejsze dopisałaś pytanie w tym wątku a nie założyłaś nowgo, jak robi wiele osób...

Wyjasniam co to wzmocnienie na nogi... napewno zauwazyłaś, że na leżącym łózku są inne lampy na twarz (kwadratowe z lustrzanym tyłem), inne na ciało(długie rury) i właśnie pomiędzy tymi długimi zakłada się dodatkowe wąskie lampy. Swoją drogą dochodzę do wniosku, że w większoci solarów pracują przypadkowe osoby mechanicznie czyszczące łóżka nie mające pojęcia o opalaniu, a Ty masz prawo pytać o takie rzeczy bo płacisz za to.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 43 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 32
no to SOG for U keval
szczerze mówiąc rozmowa z paniami w solarium była męcząca bo nie bardzo wiedziały co odpowiadać na moje pytania i jak sugerowałam pytająco odpowiedź to mi poprostu przytakiwały... a zaznaczam, że chodzę w moim mieście do sieciowego solarium (jest ich chyba ze 4 w mieście, w każdym po ok. 10 różnych łózek)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 80 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4400
Witam!
Mam ciemne blond włosy, niebieskie oczy, jasną skórę czyli krótko mówiąc fototyp 3. Większość wolnego, wakacyjnego czasu spędzam nad jeziorem czy nad morzem. Pierwsze tygodnie na pełnym słońcu nawet po nałożeniu kremu z filtrem fundują mi chociaż lekkiego "raczka" i zaczerwienienie skóry. Po pierwszym "spieczeniu" opalam się już w miarę na brązowo. Do czego zmierzam.
1. Czy po uzyskaniu chociaż w jakimś stopniu zadowalającej mnie kolorytem opalenizny, gdy sezon już się skończy, mogę utrwalać opaleniznę korzystając z solarium?
2. Na ile mniej-więcej minut i ile razy w tygodniu musiałbym się wybrać na solarium aby utrwalić opaleniznę?
3. Jeżeli chciałbym pogłębić kolor opalenizny > od ilu minut zacząć, na ilu się zatrzymać i ile dni przerwy pomiędzy sesjami?
4. Jakie lampy były by najlepsze?
Opalam się dość powoli i trudno mi to przychodzi. Jeżeli po opalaniu na solarium używałbym nawilżającego balsamu do ciała, a na twarz nakładałbym krem bambino również nawilżający obyłoby się od korzystania z jakichkolwiek kosmetyków do opalania bezpośrednio w solarium? Czy bez tych kosmetyków moja opalenizna również by się pojawiała tylko w wolniejszym tempie? Nie chciałbym wyrzucić pieniędzy w błoto, a opaleniznę utrzymywać przez cały rok.
Byłbym wdzięczny za pomoc i odpowiedzi,
pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
Oczywiście , że możesz utrwalać opaleniznę na solarium. Jeżeli opalenizna jest już w pełni zadowalająca wystarczy raz w tyg iść na 10 minutek. jeżeli jeszcze chcesz być bardziej opalony to co 2-3 dni na 8-9 minutek. Idź na normalne łóźko z lampami 160W
po wizycie w solarium nawilżanie jest podstawa! musisz nawilżać całe ciało. Generalnie jak pojdziesz do dobrego solarium może się obejść bez dodatkowych kosmetyków. Przyspieszacze przy Twoim fototypie są niewskazane , a blokery mijają się z celem odiwedzania solarium
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 80 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4400
Dziekuję za pomoc. SOG, pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 605
Hej :) chodzę na solarium już dość długo... ale ostatnio miałam ponad miesięczną przerwę ( wcześniej chodziłam1-2 razy/tyg w zależności na jakie łóżko- o jakiej mocy). Ostatnio postanowiłam pójść by nabrać troszkę kolorku.. poszłam na to samo łóżko co zwykle, ciut zmniejszyłam czas opalania, ale i tak mi schodzi skóra.. jest bardzo wysuszona:( próbowałam wszelkich kosmetyków z wit.A i panthenolem, masło kakaowe i inne produkty po opalaniu, ale skóra nad schodzi... Co mam zrobić aby zbilansować poziom wody, no i kiedy mogę iść się znów troszkę wygrzać?

Żeby zmieniło się nasze życie musimy najpierw zmienić samych siebie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
nawilżaj systematycznie skórę polecam balsamy J&J , zauważyłam po swojej skórze ,że po balsamach z Garniera czy też Avonu jednodniowy zastój a balsamowaniu prowadzi od razu do suchej skóry ... także może używasz złych balsamów albo za rzadko ich używasz.
w tym kierunku radzę sie przyjrzeć sprawie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zęby mądrości?

Następny temat

glupie pytanie :-)

WHEY premium