SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SOLARIUM - wątek ogólny

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 824925

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 933 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3035
PaoloZ 41% o ile informacja była aktualna to nie jest dużo, na ten % składa się po pierwsze ilość pepracowanych godzin, po drugie moc UV, którą sprawdza się specjalnym urządzeniem, reasumując do jeszcze dobre lampy...
- jeżeli nie było nic innego na kształt okularków to były w takim razie okularki, bo muszą one obowiązkowo znajdować się w każdej kabinie... ( czasami sa to raczej plastikowe płatki o kształcie powieki, które nie zostawią białych nieopalonych sladów bo zakrywają tylko powiekę)
- zalezy na jakim łóżku byłeś, ale ogólnie 1,0zł to ani dużo, ani mało ( raczej w normie, ja płace 0,90 zł).
- opalanie na sucho, czy z kosmetykiem to pozostawiam własnemu sumieniu ( ważniejsze jest aby po opalaniu nawilżyć skórę).
- kosmetyk Soraya to nie cud kosmetyki, ale też nie jest to badziew, raczej jeden z tańszych, ważnie, że wcierasz cokolwiek.
- jeżeli włączyło się po 5 minutach, to widocznie taka zwłoka ustawiona była na sterowniku( zwykle gdy czas zwłoki wynosi 5 min, to jak jesteś gotowy wcześniej to możesz wcisnąć też przycisk start na łóżku, to nie będziesz potrzebował czekać te 5 min, natomiast łózko zawsze wyłącza się samo, ty nic nie grzebiesz tylko czekasz aż lampy zgasną.
- 5 minut na początek to rozsądna decyzja, jeżeli nie podrazniłeś skóry to następnym razem ze możesz wejśc na 8 min.
Nooooo to przebrnołem przez morze pytań :)

Zmieniony przez - keval w dniu 2009-04-15 19:44:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 308
Dzięki Keval.

Naprawdę rozjaśniłeś mi kilka spraw. Musze cię nagrodzić bo już wiem w zasadzie wszystko co trzeba.
Jeśli chodzi o te okularki to były dokładnie takie jak opisałeś. Problem w tym że ja chciałbym opalać się na brzuchu żeby sobie dobrze d... opalić (taką mam zachciankę) i nie bardzo mam pomysł jak je założyć żeby nie spadły. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest zaciskanie ich mięśniami oczu. Ja tak dzisiaj zrobiłem i spokojnie wytrzymałem 5 minut bo jestem chłopak twardy ale np. 10 minut to by było gorzej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 933 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3035
To jeszcze jeden sekret Ci zdradze, co z tymi okularkami.... w kazdej kabinie jest mleczko do demakijazu dla Pań... wyciskasz sobie troche na palce, smarujesz tym powieki i na to przykładasz te okularki "łezki", powinny się lekko przyleić ze spokojem 10 minut wytrzymasz, nie powinny spadać, a zaciskać powieki 10 min to szalenie niekomfortowe...
P.S Ich wielka zaletą jest to, że nie masz nieopalonych śladów, minusem tak jak napisałeć spadają...
Cieszę się, że pomogłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9
Witam czy ktoś wie czy można chodzić na solarium będąc matką karmiącą czy to nie wpłynie na pokarm negatywnie.??

Wioletus

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 933 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3035
Wioletus mimo wszystko okres ciąży i karmienia nie jest wskazany do opalania jakiegokolwiek. Oczywiście delikatnie na słoneczku można, solarium lepiej sobie darować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 308
Właśnie wróciłem ze strony zdrowe-opalanie.pl
Keval widziałem cię na tamtym forum!

Dużo naczytałem się tam o dobrym działaniu "słabych lamp" 100W. Tak się teraz zastanawiam czy duża jest różnica między 100W a 160W które jest dostępne w wielu salonach.
Kurcze, muszę zapytać jakie mają w tam gdzie byłem ostatnio.

Dlaczego tak mnie to nurtuje?
Moim celem jest stopniowe opalanie się tak żeby efekt był ładny ale i długotrwały(!). Tak żebym potem mógł tylko utrwalać opaleniznę co jakiś czas.

Step by step
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 933 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3035
keval od dawna tam sie udziela...., miło, ze zauwazyłeś:)
Róznica jest b, duża pomiedzy moca tych lamp... przykładowo lampa o mocy 160W, o wpółczynniku 3,3 to bezpieczny czas opalania około 8 - 10 min!!!, lampy o mocy większej niż 200 W i tak wysokim wpółczynniku to bazpieczny czs około 6 minut, gdzie na lapach 100 W. mozesz bezpiecznie oplać się 25 - 30 minut.
Warto dodać, ne lampa 160 nie równa lampie 160, bo jeszcze ważny jest ten indeks promieniowania 3,3 to już bardzo dużo, przeważnie montuje się lampy 160W. o współczynniku 1,4 - 2,2 i na tych możemy polezeć sobie ze spokojem 10 - 15 min i nic złego nie powinno się dziać...
Co do słabych lamp... z uwagi na fakt, ze ludzie chcą teraz błyskawicznej i taniej opalenizny mało kto montuje tak słabe, niewiele osób byłoby gotowe zapłacic np. 25 zł za 30 minut opalania, a biorac pod uwage enegrie, czynsze ZUS-y, skarbówkę itp., poniżej 0,80 zł dokładasz do interesu. Kazdy biega tam gdzie zapłaci 10 zł i ma 10 minut mocnych lamp.
Opalenizna na słabych lampach dłużej się trzyma i co wazniejsze odcieć skóry jest naprawde inny, bardziej brązowy im mocniejsze lampy tym opalenizna bardziej wymuszona i odcien małonaturalny z tym, ze znalezienie solarium z lampami 100 W., baedzie bardzo trudne niestety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 308
Doszedłem do wniosku że jednak zostanę już przy lampach 160W korzystając w granicach rozsądku.
Drugi raz pójdę na 8 minut tak jak radziłeś a potem będę zwiększał o minutę, tak że przy dziesiątej wizycie dojdę do 15 minut. Mam nadzieję że po tym czasie będę już ładnie opalony. Nie ma sensu się smażyć bo podobno w solarium wcale nie chodzi o to żeby być czerwonym.

Raczej dam sobie spokój z tubą. Odstrasza mnie zbyt duża moc.
Z tym że tuba to kontrowersyjna sprawa.
Jedni twierdzą że opala równomiernie, inni że nogi od kolan w dół są bielsze.
Jedni mówią że tuba ma zdrowsze promienie niż łóżko, a ja nie wiem czy to zdrowe jeśli ładują człowieka mocnymi promieniami żeby było "szybko a dobrze".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 933 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3035
ani tuba ani łózko nie mają zdrowszych i mniej zdrowszych promieni, z tym, że łóżko zwykle zaopatrzone jesy w opalacze twarzy, natomaist tuba ma zwykle jednakowe lampy na ciało i twarz, tzw. " długie rury".
Tuba opala równomiernie, z tym, że lampy powinny byc dobre, zeby gazy w niej sie rónomiernie rozkładały, jezeli lampy sa kijowe to góra opala mocniej niz dół lampy i przez to jest efekt nierównej opalenizny..
Efekt opalnia na solarium widac już od 5 wizyty, lampyt 160 W, są ok.,a te 15 minut przesadzone, wystarczy raz w tygodniu na 10 - 12 minut.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 308
Co racja to racja.
Faktycznie przesadziłem. Przecież 15 minut to maksimum przy tej mocy.
Jakoś inaczej to sobie ustawię. Myślałem o chodzeniu 2 razy w tygodniu ale jeśli raz wystarczy to nawet lepiej.

Widzę że naprawdę jesteś w temacie więc pomyślałem że może na koniec dałbyś radę wypowiedzieć się na temat paru ofert.
Znalazłem w necie dwa nieźle zapowiadające sie salony a w nich łóżka które mnie interesują.
W pierwszym: Classic600, lampy Xtreme, niestety mocy nie podano, cena 1zł za g.
W drugim: Ergoline Turbo Power, 44 lampy, 160W, wspólczynnik 2,6 (dość dużo, myślę że max. 12 minut opalania), 5 wzmocnień na twarz 400W. Cena także 1 zł/m.
Nawet jeśli wybiorę się do któregoś z nich to raczej wtedy gdy będę trochę zaawansowany, na razie zostanę przy obecnym. Wydaje mi się że jest niezłe.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zęby mądrości?

Następny temat

glupie pytanie :-)

WHEY premium