SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SOLARIUM - wątek ogólny

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 824966

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 777
Witam, mam pytanie odnosnie kosmetykow do opalania, gdyz mam zamiar wybrac sie na solarium aby teraz juz tak do porzadku sie opalic. A wiec do rzeczy, mam ciemnobrazowe wlosy + prawie czarne oczy + blada skore ;p i troche piegow na twarzy. pomimo ze takowy fototyp nie istatnieje mysle ze mieszcze sie w granicach fototypu #2. Jakies pol roku temu chodzilem juz na solarium tak cos kolo miesiaca co 2 dzien, ale z marnym efektem.. moze to wlasnie ze nie uzywalem kosmetykow albo to przez ta skorke bo najlatwiej opalaly mi sie nogi pozniej brzuch i plecy ale tak w granicach barki wzwyz blady a twarz wogole nie ruszona, gdy dol byl juz zloty to juz chodzilem na 10 min a twarz dalej nie ruszona... solarium dominikana nie wiem jakie tam sa lampy. Dobra teraz pytanie odnosnie kosmetykow bo chce kupic ONYX HE ejo podobno a slyszalem a mowi sie ze niby dobry? Co o nim sadzicie bo troche drogie tak 50 zl za 150ml ale jestem w stanie poswiecic sie dla dobra xD tylko czy przy mojej bladej karnacji + piegi bedzei to najlepszy wybor. Moim celem jest stopniowe brazowienie ale calosci a nie ze pojdzie tak ze nogi zlotem twarz nic pozniej nogi brazowe a twarz "prawie nic" + 2x wiecej piegow ale nadal biala. Wiem ze zawsze mozna na twarz uzyc samoopalacza tylko moim celem jest zrobienie z
takiej skory:





taka





mam nadzieje ze ktos doradzi co za kosmetyk do opalania, jaki po i jaki krem jako nawilzacz aby skora nie byla sucha nivea starczy ? :>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 933 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3035
no dobra to ja zaczne... po pierwsze sprawdź jakie tam sa lampy, albo lepiej zmien sloarium, bo jezeli chodziłeś co 2 dni po 10 min i ani nie było efektów, ani podraznienia to cosik mi tam nie pasuje... mozliwe, ze lampy na ciało, byłu jeszcze nie najgorsze, ale opalacze twarzy, i barków juz całkowice wypalone.

Po drugie proponuje nie szukac mega mocnych lamp, bo taka opaenizna jest bardzo krótkotrwała.. najlepiej chodzic na 160W. I szukac lamp Heraeus Hanau, bo sa naprawde dobre.

Dalej radze nie chodzic co 2 dni przez miesiąc, bo to troche duzo, proces pidmentacji skóry zachodzi nawet do 48 godzin po opalaniu, a efekty zobaczysz dopiero po 4- 5 wizycie w solarium. Tak wiec ze spokojem wystarycz wejsć sobie 2 razy w tygodniu, a potem raz na tydzien dla utrwalenia.

co do kosmetyku, ja nie kupowałbym Onyxa za 50 zł, bo nie wiesz, czy bedzie ci pasował, lepiej kupic sobie saszetkę na solarium i prbować róznych kosmetyków. Na początek weź sobie te dla poczatkujących, które przygotowują skóre, dalej stosuje te dla zaawansowanych ( i tu znowu są dwa rodzaje, z bronzerami i efektem tigle). ja zastosujesz kosmetyk z bronzerem to efekt będzie widoczny, ale bronzer tak jak samoopalacz z czasem się spiera, wiec trzeba byc tego świadomym.
Kosmetyki z efektem tigle są dla mocno opalonych, powodują uczucie mrowienia i lekkiego pieczenia, rozszezają naczynia krwionośne, dlatego może być efekt zaczerwnieninia, ale on schodzi po jakiejś godzine. Ważne, żeby pamiętać, ze nie wolono SMAROWAĆ NIM TWARZY. i trzeba byc naprawde chcociaz trochę opalonym, dziekim tym kosmetykom mozna przełamac tzw, barierę opalania.

Samo nawilzanie, balsam nivea starczy, wazne, zeby byl nawilzający, mozesz sobie tez kupic jakis brązujący, co pogłębu opalenizne. Polecam Dove. A z kosmetyków do opalania ja chcwalę sobie Soleo, sa niedrogie i naprawde dobre.

mam nadzieje, ze troche pomogłem
pozdrawiam i sorki za literówki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 777
No dzieki za rady, jak wyzdrowieje przejde sie tam i wezme od tej laski jakies probki i ocenie ktory krem daje najlepszy efekt. A co do tych lamp bo troche zle to opisalem. Zaczalem od 5 min, pozniej 7 itp jak bylem z 2 razy na 7 powiedzialem sobie a co sie bede pier olic i wlazlem na 10 i oczywiscie twarz zero reakcji a nogi mialem poparzone i przez 2 dni kremami na poparzenia smarowalem tak samo troche brzuch sie zjaral i to nie jest zalezne od lamp bo raz sie wkurzylem i na 2 sesjach odwrocilem sie i lezalem z pyskiem tam gdzie nogi powinny byc i znowu zero reakcji tak samo mam jak ejstem na sloncu w lato siedzialem na balkonie z mp3 w uszach przez 15 min to jak zlazlem all gorace i czulem ze cos sie dzieje a z twarzy nawet kropelka potu nie poszla nie wiem moze te 10 lat bez slonca w wakacje tylko promienie monitora crt tak mi dobily cere ze teraz to jedynie jak sie posmaruje smołą to sie opale )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 933 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3035
Dawno dawno temu, jak w sklepach nic nie było, to co bardziej zaradni opalani się na ropę, podobno skuteczne, ja nigdy nie testowałem.
Tawarz zawsze słabiej się opala, natomiast najszybciej brzych, gdzie jest najdelikatniejsza skóra.
W tym wypadku powinieneś stosowac na twarz kremy z bronzerem.
Aaaa jeżeli chcesz równomiernej opalenizny wejdź na Tube... nie jest to możej najprzyjemniejsza forma opalania, ale skiteczna napewno.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10
Witam

w niedziele bylem na solarium
wybralem pierw 8min... Lecz po opalaniu nie zauwazylem zadnych efektow. Osadzilem że to slabe solarium.
Poszłem na drugi dzień lecz wybrałem 12 min...
I własnie zrobiłem błąd.
Spiekłem się i cała skóra mnie swędzi i piecze...
Nie polecam nikomu chodzic z dnia na dzien. Jest to błąd!

Teraz musze to przetrzymac niestety...
I pojde dopiero jak wszystko mi zejdzie i zaczerwienie mi zniknie...
Już nie zrobie tego błędu...
Min co drugi dzień.
A polecam 2 razy w tygodniu...

a macie może jakieś propozycje aby pozbyc sie troche tego swedzenia skory ? bo strasznie jest to meczace i denerwujace :)
stosowalem balsamy... zimny prysznic i nic xD
Zobaczymy jak rano wstane... oby tylko bym zasnął :)
POzdro dla Was...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 777
no stary tak jak napisalem specjalny krem na poparzenia no i prze3mac to mnie pieklo z pare dni a w ten dzien co najbardziej to chyba spalem w pozycji embrionalnej czyli z glowa prawie przy jajach a rece chyba w dupie ale zasnalem mam nadzieje ze tobie tez sie udalo ;p aa tak btw solarium to nie jest machina ze wchodzisz na 10 min wychodzisz brazowy tylko czerwony to raz a dwa efekt widac dopiero an drugi dzien a tobie jak sie mialo zaczac cos robic po tym pierwszym dniu to ty wbiles na kolejna sesje i jeszcze na 12 min :P GZ! xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10
ehh zasnałem :)
Dalo rade :)

Nadal mam takie uczucie swędzenia...
Ale mniej :)
Mam nadzieje że kolejna noc bedzie wiele lepsza x)

Z tym opalaniem sam sobie narobiłem ;] bo to tylko z mojej głupoty :)

A wejde dzis do rossmana to zobacze czy jest jakiś balsam czy krem na popażenia ... ;]

Dzięki za rade ;]
PozdrO...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 933 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3035
Możesz kupić sobie w aptece PUDRODERM, on to taki talk w kremie, napoparzenia, ospę itp., naprawdę łagodzi swędzenie. Balsamy po opalaniu z d - panthenolem tez pomogą, bo nie będziesz tak mocno tej wylinik zrzucał.

Pamiętajcie efekty po opalaniu widać nawet do 48 godzin, dlatego pod żadnym pozorem nie można wchodzić 2 razy dziennie,codziennie, czy co dwa dni.
Naprawde raz w tygodniu wystarczy, żeby być brązowym przez cały rok.

Zmieniony przez - keval w dniu 2009-01-13 11:09:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 117 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 550
Zmieniony przez - Cairo112 w dniu 2009-01-13 12:17:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1
witajcie ;) tyle tutaj stron na temat opalania, że szok :> słuchajcie, sprawa jest prosta.. A mianowicie, chciałbym pójść kilka razy na solarium, ale kompletnie nie wiem 'za co się złapać'.. otóż.. Ostatnio byłem, fajnie, ale wszedłem, położyłem się i wyszedłem.. a tutaj czytam, że jakieś balsamy po opalaniu trzeba stosować, że przed samym opalaniem też czymś się trzeba potraktować.. Czy ktoś mógłby wypisać mi najlepsze środki zarówno przed jak i po opalaniu ? I czy ja, jako osoba posiadająca kilka ( kilkanaście ) typowych pieprzyków, mogę iść na solarium ? I posiadam jeszcze takie dwie białe plamki, gdzie po prostu, jak to lekarz określił, nie ma barwników w skórze i dlatego są białe. Z góry dziękuję za wyjaśnienie wszelakich kwestii, pozdrawiam ;)

Pozdrawiam, roback0 ;)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zęby mądrości?

Następny temat

glupie pytanie :-)

WHEY premium