SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SOLARIUM - wątek ogólny

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 824096

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5307 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 85331
Witam
Planuje pojsc na solarium ogolnie mam jasna karnacje i niebieskie oczy zazwyczaj jak sie opalam na sloncu to caly czerwony jestem
Na ile minut pojsc na poczatek i jakich kosmetykow uzywac ?

Zmieniony przez - ptakasraka w dniu 2014-11-28 17:31:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21736 Napisanych postów 71296 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575812
Nie iść, bo to szkodliwe.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5307 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 85331
Jesli sie chodzi z glowa to nie jest szkodliwe. Zadaje to pytanie bo temat byl zalozony jakis czas temu a wiadomo z czasem wszystko sie zmienia..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 933 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3035
w zależności od mocy lamp na solarium, ale teraz wszędzie chyba już są minimum 160 lub 180 W to proponuję zacząć od 6 minut, obserwować czy nie masz podraznień i zwiekszać sobie kolejną każdą sesję o 1 min.
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5307 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 85331
Uzywac jakis kosmetykow ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 933 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3035
Jeżeli kosmetyków to na pewno nie sklepowych, bo one zawierają silniejsze lub słabsze filtry "SPF", a te będą blokowały promienie solaryjne za które płacisz. Na solariach pełno jest aktywatorów opalania i przyśpieszaczy. Są też preparaty z efektem " Tiggle" czyli zawierające olejki rozgrzewające polecane dla opalonych ( zresztą nie smarujemy nimi twarzy, bo będzie mocno zaczerwieniona przez jakieś 2 - 3 godz. po opalaniu, potem to ustąpi )
Ja osobiście nie polecam kupowania 5ml. saszetki na solarium, bo po pierwsze wychodzi to drogo, po drugie te preparaty często zawierają bronzery potęgujące efekt opalania, który się szybko zmywa a ich skuteczność jest wątpliwa.
Bardziej polecam zaopatrzenie się w dobry balsam nawilżający w drogerii i zastosowanie go po wieczornej kąpieli po opalaniu, bo skóra może być przesuszona.
A i dodam, że pierwsza wizyta na solarium wiąże się z przeczytaniem zasad bezpiecznego opalania, które powinny być wywieszone w salonie, szczególnie zwracamy uwagę na znamiona i pieprzyki, które zakrywamy podczas opalania plastrem, albo kupujemy odpowiednio silny bloker, min SPF 50 i więcej w aptece lub drogerii ( ziaja ma takie na blizny i znamiona ) i nanosimy go punktowo w odpowiednie miejsca pół godziny przed opalaniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5307 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 85331
Wlasnie mam kilkanascie pieprzykow na calym ciele ale na takie male bardzo tez trzeba nakladac ? czyli polecasz kupic ten bloker spf50 i nalozyc a po opalaniu wystarczy balsam nawilzajacy i przed opalaniem nic wiecej nie brac ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 933 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3035
Na małe pieprzyki, które nie są wypukle i są poniżej 0,5 cm w zasadzie nie ma konieczności nakładania blokera, na duże i o nieregularnych kształtach powinno się coś nałożyć ochronnego.
To czy kupisz coś i posmarujesz się przed opalaniem to sprawa indywidualna, ale te preparaty nie mają żadnych właściwości ochronnych, jak pisałem to aktywatory minimalnie przyśpieszające proces opalania, a ogrom z nich ma bronzer - czyli lekki samoopalacz, czyli daje lepszy efekt już po pierwszej sesji opalania, tylko potem się zmywa. Ja zawsze polecam balsam nawilżający po wieczornej kąpieli, bo po opalaniu skóra jest wysuszona, zawsze możesz też nabyć po prostu balsam po opalaniu.
Pozdrawiam i miłego opalania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5307 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 85331
Dzieki za pomoc rowniez pozdrawiam :)
...
Napisał(a)
Usunięty przez krzykacz za pkt 6 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 5
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zęby mądrości?

Następny temat

glupie pytanie :-)

Wiecej