SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SOLARIUM - wątek ogólny

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 825549

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1652 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16945
Witam,
Różne kwestie dotyczące blizn są niejednoznacze każdy organizm może inaczej reagować na promienie UV, jednak myśle,iż blizna nie jest "świeża" i nie obejmuje dużego obszaru ciała i bez problemu możesz się opalać.Ja osobiscie preferuje opalanie w Tubie ,ponieważ ciało opala się rownomiernie jest idealna cyrkulacja powietrza i ciało nie styka się bezposrednio z powierzchnią co w jakiś sposób zapewnia nie tylko komfort ale i ochrone.Staram się dość regularnie zarzywać beta-karoten ,polecam szwedzkiej firmy "Solarin",naprawdę daje efekty i przede wszystkim chroni, po seansie na nawylżenie skóry bardzo dobry jest Nivea Body Milk z olejkiem migdałowym i witaminą E to wszyystko dla skóry ale także by zwalczyć wolne rodniki tak niebezpiecznie powodujące zmiany rakowe to by było na tyle pozdrawiam wszystkim zwoleników opalania w Solarium ----->

1971-1996-=TuPaC AmArU ShAkUr=-
-= DORADCA w dziale Uroda© =-
-= Znawca w dziale Nasze Zdjęcia© =-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1652 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16945
a apropo opalania nóg w Tubie ,otóż tak opalają się one troche gorzej,lecz nie psuje to tak ogólnego wrazenia,jeżeli jednak kogoś to bardzo razi,może skorzystać 1 z łóżka opalającego i po sprawie.....

1971-1996-=TuPaC AmArU ShAkUr=-
-= DORADCA w dziale Uroda© =-
-= Znawca w dziale Nasze Zdjęcia© =-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2246 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9330
raymond ja akurat nie widze roznicy w opalaniu nog w tubie i w lezacym łózku,wytłumacz mi róznice bo ja jej nie widze wogole.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1652 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16945
moja piękna ,otóż potwierdzam opinie na temat ,że w Tubie nogi opalają się nieco gorzej niż na łóżku ,niewiem co może być tego winikiem pozdro------>

1971-1996-=TuPaC AmArU ShAkUr=-
-= DORADCA w dziale Uroda© =-
-= Znawca w dziale Nasze Zdjęcia© =-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1652 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16945
Wiele osób tak twierdzi, jakaś prawda w tym jest, oczywiście ma się też dotego predyspozycja organizmu i ilość barwnika pod skórą......

1971-1996-=TuPaC AmArU ShAkUr=-
-= DORADCA w dziale Uroda© =-
-= Znawca w dziale Nasze Zdjęcia© =-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Wiecie tak wg mnie to coś takiego jak solarium w ogóle nie powinno powstać! Mamy słońce! Po co narażać własne zdrowie???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 280
Mam fototyp 2. Praktycznie zawsze po solarce 3/4 dni i opalenizna mi schodzi :( [smaruje kremami ale nic nie pomaga].Tak samo mam ze sloncem.Rok temu z Grecji wrocilem wszystko lux, a opalenizna zeszla po tygodniu wrrr tzn. z twarzy :/ Z reszty ciala opalenizna dlugo sie 3mala. Ogolnie cos twarz mi sie wolno opala, ale reszta body wporzodq.Co mam zrobic ? : D blado niechce wygladac ale jak sie jush opale to schodzi szybko :{

<<>>White Star Division<<>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 103 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2453
Witam

To moj pierwszy post na forum DSF - mam nadzieje ze bede tu czesciej zagladal i pisal

Jenna - mam pytanie co do pkt.16 - "16.Po wizycie w solarium nalezy odczekać godzine zanim wskoczymy pod prysznic. Woda która będziemy sie myc powinna byc raczej chłodniejsza niz gorętsza. "

Wiesz moze dlaczego nie mozna? Na stronie Ergoline'a jest informacja:

Prysznic po solarium?
Pogląd, że odświeżający prysznic po solarium zmywa i ściera opaleniznę, jest fałszywy. Opalenizna powstaje w skórze, a nie na skórze. Pielęgnowanie skóry przy użyciu prysznica i kremu nawilżającego tylko spowoduje, że opalenizna nabierze wyrazu .


Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1652 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16945
nietrzeba czekać godziny ten pogląd na ten temat jest przesadzony , mowa jest jednynie wtedy gdy chcemy się kompać w gorącej wodzie i wcierać mydło gąbką "szorować" co jest nie wskazane ,natomiast sam letni prysznic jest jak najbardziej wskazany nie tylko nawilizy wysuszoną skorę ale także będzie jędrniejsza w skutek niższej temperatury np 27-28 stopni pozdro------>

1971-1996-=TuPaC AmArU ShAkUr=-
-= DORADCA w dziale Uroda© =-
-= Znawca w dziale Nasze Zdjęcia© =-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 103 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2453
"6.Turbo to zazwyczaj łózko którego lampy maja moc około 160 V, zwykłe łóżko to około 100 V. Tak więc na łóżku Turbo opalimy sie szybciej. Jednak niektórzy właściciele solarium oszukują i często 160 zastępują 100 twierdząc ze jest to łózko Turbo. Dlatego wybieram zawsze 100"

Wszystko fajnie Chciałem dodać od siebie że moc nie jest głównym wyznacznikiem tego jak mocno opala lampa i oprócz samej mocy (np. 100 i 160W) większe znaczenie ma współczynnik rumieniowości i to wokół niego się wszystko kręci - im jest on mocniejszy tym mocniej się opalamy. Przeważnie w solariach stosuje się współczynniki 2,3 i mocniejsze 2,6 (takie lampy ostatnio założyłem u siebie i powiem jedno - przeciętna osoba (średnio opalająca się) po 12 min. wychodzi spieczona )

Zmieniony przez - Tom_s w dniu 2004-07-18 00:00:48
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zęby mądrości?

Następny temat

glupie pytanie :-)

WHEY premium