SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PORADY W DZIALE KUCHNIA SFD - czyli pojedyncze pytania na temat gotowania cz.2

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 248108

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 7513 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58469
Sera w końcu nie dałem bo nie zmieścił mi się w makro. Cukinię posypałem pieprzem kajeńskim.









Przy próbie przenoszenia "zapiekanki" na talerz wyglądało to mniej więcej tak:



Odrywały się kawałki o wymiarach łopatki Dlatego 80% zjadłem prosto z foremki

Robiłem to pierwszy raz i jutro też zamierzam zrobić, tylko nauczony doświadczeniami spróbuję:
-ubić jajko tuż przed włożeniem do piekarnika, ewentualnie dorzucić jeszcze sody - chciałbym żeby nieco podrosło
-dodać więcej przypraw - mix wyszedł bardzo ok, ale sypnąłem za mało
-dać troszkę mniej cukinii, jest wodnista i smak się nieco rozmywa
-dać troszkę więcej kiełbasy i ogórka, moje kubki smakowe cieszyły się jak na nie trafiałem
-dorzucić do środka trochę cebuli, a na wierzch żółtego sera no i po wyjęciu ketchupu

Ogólnie polecam, na redukcji świetne żarło, bdb makro i dobrze zapycha Dzięki grekar!

"Nie głaskało mnie życie po głowie
Nie pijałem ptasiego mleka
No, i dobrze! No - i na zdrowie!
Tak wyrasta się na człowieka!"

DZIENNIK http://www.sfd.pl/DT__Chudzi_moga_iśc_na_ryby__by_pilkaPN-t1006905.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 109 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11718
Jak dopracujesz to załóż temat z przepisem dla noobów jak ja :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 372 Napisanych postów 2331 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 48698
Mam szybkie pytanko :D chcę sobie zrobić pakerskie muffinki :D kupiłem kakao w proszku, chudy twaróg, wiejskie jajka na bazarku :D, prażone orzechy laskowe takie posiekane :D, aromat vanilla, do tego w promocji słodzik z kauflanda 1200 tabs za 4.59 XD. Proszę o poradę jak z tego zrobić muffinki (foremkę mam) i co ewentualnie dodać żeby z tego nie wyszło jakieś kapsko :D

You know I'm born to lose, and gambling's for fools,
But that's the way I like it baby,
I don't wanna live forever.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1158 Napisanych postów 95001 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 375707
troszkę mączki i proch od pieczenia. Do foremek nie nawewaj więcej niż na 2/3 wysokości bo wyleją się
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 244 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6471
generalnie jako mąki użyj zmielonych owsianych lub razowej żytniej (możesz też np orkiszowej), Białka lepiej oddzielnie ubij i dodaj jak reszte zmiksujesz. Daj też trochę proszku do pieczenia. A jeżeli kupiłeś taki zwykły twaróg (nie np. emilki) to ja bym go zmieli razy czy dwa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 372 Napisanych postów 2331 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 48698
Spoko zaraz podejmę próbę zrobię tak jak mówicie użyję owsianych bo nie mam mąki bo nie korzystam :) wrzuciłbym wam zdjęcie ale ciężko się robi ze stłuczonym wyświetlaczem w telefonie :D

You know I'm born to lose, and gambling's for fools,
But that's the way I like it baby,
I don't wanna live forever.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 5121 Wiek 111 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 82037
ktos wie ile ma sardynka wedzona tłuszczy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Makrela świeża 11.80 g, wędzona 15.40 g czyli przyrost tłuszczu jest ok 1/3 więc i w sardynce tyle daj

świeża ma 9.50 g to wędzona 14 i tyle

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 688 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15338
Wszystkie serki wiejskie są z solą?
Dużo osób używa do pichcenia właśnie serki wiejskie, dla mnie się po prostu nie nadają, a jedyne ich zastosowanie to z warzywami, wtedy są ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 7513 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58469
Ja dzisiaj zjadłem dwa, do obydwu dodałem po 7g wheya o smakach wanilia-kokos i jogurt-wiśnia, zayebiste Chociaż mi na redukcji wszystko smakuje

"Nie głaskało mnie życie po głowie
Nie pijałem ptasiego mleka
No, i dobrze! No - i na zdrowie!
Tak wyrasta się na człowieka!"

DZIENNIK http://www.sfd.pl/DT__Chudzi_moga_iśc_na_ryby__by_pilkaPN-t1006905.html 

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Ciasto miodowo-orzechowo-jabłkowe / Deser Sfd

Następny temat

Chleb żytni z orzechami włoskimi i laskowymi na zakwasie

WHEY premium