SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pawel1235 - dziennik

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 90142

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ostatnio zacząłem. Wcześniej był stały ciężar w seriach zasadniczych, potem stosowałem rampę, a teraz do niej dorzuciłem regres. Dobre rozwiązanie.

---------------------------------
5 stycznia 2011 - czwartek

Ok. 80 min. W skrócie, bo brak mi czasu: barki - POMPA! Nogi - symbolicznie, zero mocy, bo dawno nie trenowane. Ab Wheel zabija.

BARKI + NOGI

1. Arnoldki:
- 12 x 7kg
- 12 x 9kg
- 12 x 11kg
- 12 x 11kg
- 12 x 9kg
- 12 x 7kg

2. Wznosy bokiem:
- 12 x 5kg
- 12 x 5kg
- 12 x 5kg
- 12 x 5kg
- 12 x 2,5kg
- 12 x 2,5kg
---------------------------------

3. SQ:
- 12 x 20kg
- 12 x 40kg
- 12 x 50kg
- 12 x 60kg

4. Prostowanie nóg na maszynie: 12 x IV szt. x 4

5. Uginanie nóg w leżeniu (tył nóg): 12 x III szt. x 4

6. Ab Whell: 5s x 12 p
7. Spięcia na skosie: 2s x 15-20p

8. Przedramię:
- nachwyt: 12 x 12kg x 4
- podchwyt: 12 x 17kg x 4

Zmieniony przez - pawel1235 w dniu 2012-01-05 21:43:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1904 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14939
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1838 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 21318
możliwe że chodzi o brzuch na ławeczce skośnej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Ale żeś brzuch skatował
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dextr - NomenNescio ma rację. Chodzi o kawał dechy obitej gąbką i skajem zaczepiony na drabince jak na hali sportowej w szkole. Kąt ok. 45 stopni, nogi wyżej "zaczepione" o uchwyt z ławeczki. Robię na tym spięcia na górę brzucha z ciężarkiem trzymanym za karkiem lub/i skręty z dotykaniem łokciami do kolan z dłońmi za karkiem.

Cokta - nigdy po żadnym ćw. nie miałem takich zakwasów na brzuchu jak po Ab Wheel. Nr jestem wg mnie na mięsień piwny. Proste i skuteczne, tylko trudno pilnować pozycji, ale jak się już załapie o co kamam, to ostro piecze. I nie obciąża kręgosłupa lędźwiowego jak spięcia na podłodze/krześle/ławce.

--------------------------------------------
Zauważyłem, że po odpuszczeniu ostrego pilnowania diety i nieświadomym zredukowaniu tłuszczy robi mi się mały recomp sylwetki, bez straty wagi. Ze złych wiadomości, inwestuję w górę ciała, a nogi zaniedbuję, ale cóż... Muszę pewnie dojrzeć do świadomości priorytetów.


Zmieniony przez - pawel1235 w dniu 2012-01-06 21:53:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2789 Wiek 11 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 42013
Cokta nie tylko brzuch ale barki też nieźle ruszył.
Dobrze dobrze. Oby tak dalej i pamiętaj o nogach.
Rośnij!

Jeszcze przyjdzie czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1904 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14939
ok,dzięki :D powodzenia i żeby baby cię nie dekoncentrowały na treningu :D wiem czasami ciężko niemysleć o tyłkach jak masz tak podniesiony testosteron ,ale może się uda:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
maxwell1 - No muszę je ruszyć (barki) bo jestem wąski i mam je cholernie słabe, gdyż wcześniej źle trenowałem :-/ Ostatnio wznosy bokiem już robiło mi się lżej, mniej oszukuję ruch, czyli idę w dobrą stronę.

Jakiś czas temu PanDarek zwrócił mi uwagę, że mam często więcej serii na barki niż np. nogi. Ogólnie nie trenuje idealnie, ale na swoją obronę mogę dodać, że zapisuję wszystkie serie jakie robię. Tzn, że np. dwie pierwsze w arnoldkach to była rozgrzewka.

dextr - śmieszno-smutna sprawa, zacząłem chodzić na siłownię właśnie, żeby rozładować stres po pracy i gł. po stracie pewnej dziewczyny... Dobrze, że na mojej mordowni nie ma dup. Mogę się skupić na seriach. A myślenie... Odkąd dowiedziałem się po co mi ten sprzęt między nogami, nie da się nie myśleć, mimo że z nimi same problemy są.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1904 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14939
zgodzę się w 100% :D ile razy miałem gdzieś prze*bane ,bo chciałem umoczyć tam gdzie nie trzeba :D
ale koniec OT :D ile wcinasz węgli obecnie ? g/ kg masy ciała
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 502 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3196
pawel1235

Cokta - nigdy po żadnym ćw. nie miałem takich zakwasów na brzuchu jak po Ab Wheel. Nr jestem wg mnie na mięsień piwny. Proste i skuteczne, tylko trudno pilnować pozycji, ale jak się już załapie o co kamam, to ostro piecze. I nie obciąża kręgosłupa lędźwiowego jak spięcia na podłodze/krześle/ławce.



A mnie wlasnie plecy po ab-wheelu zawsze bolaly i przy 1 powtorzeniach tak samo.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na rzezbe Dieta Plan

Następny temat

Hantle 2x8kg

WHEY premium