SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pawel1235 - dziennik

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 89656

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Macie rację, to wszystko wymówki. Żeby coś osiągnąć trzeba zapyerdalać.

Cokta - serie łączone robię dlatego, że oszczędzają czas. Poza tym na wysokich powt. zaczął się wreszcie jakiś progres. Mimo to przemyślę mieszanie planów. Raz dużo powtórzeń, raz mniej. Do końca czerwca jeszcze polecę aktualnym. Później się zobaczy. Trochę kuszą mnie ciężkie wielostawy, albo dynamiczne... Tych ostatnich nie próbowałem.

Zmieniony przez - pawel1235 w dniu 2012-06-24 22:36:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 232 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2199
Przejrzałem kilka ostatnich stron twojego DT, oraz kilka pierwszych, i :

W plecach widać poprawę, ale od razu widać że nie ogarniasz pozowania. I przez to mocno tracisz na wyglądzie.
Klata bokiem się poprawiła, z przodu jednak wygląda niedużo lepiej niż na początku.

Obiektywnie oceniając mogę powiedzieć że progres jest. Nie jest on nie wiem jak duży ale zawsze jest. Sam po pierwszym roku ćwiczeń nie wyglądałem dużo lepiej, mógłbym rzec nawet że go zmarnowałem. Ważne jest to aby wykryć swoje błędy i je poprawić. Tak żeby drugi rok był lepszy

Jak na mój gust masz trochę za wysoki BF. Gruby nie jesteś, ale kilka kg mniej zrobiło by znaczną różnicę wizualną.

Wracając jeszcze do efektów, to coś musi być nie tak z twoim treningiem. Może nie ten ciężar, liczba powtórzeń, jakiś błąd w technice lub doborze ćwiczeń, a może nawet za mała częstotliwość treningów. Coś musi być nie w porządku.

Jakim treningiem zamierzasz jechać później ?

I jeszcze taka sugestia, niech nikt nie zwala winy na genetykę czy dietę. Często wina leży w psychice lub nie poznaniu własnego organizmu.
Skoro ja, potrafiłem zbudować swoją sezonową sylwetkę jedząc często suchy chleb z gorzką herbatą lub 2 talerze ziemniaków na krzyż to każdy kto dostarcza choćby 50 % tego co organizm potrzebuje powinien zbudować 2x lepszą sylwetkę w tym samym czasie bez patrzenia na genetykę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Mówiłem mu - niech przeanalizuje cały trening. Czasem 3-4 zmiany zrobią ogromną różnicę.

Paweł zawsze można robić regresy - wtedy masz ciężkie wielostawy i wysokie, taki kompromis
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dajecie mi sporo do myślenia. W tym tygodniu zaplanuję jakiś nowy tren (regresy zostaną na bank). Pewnie będzie nastawienie na redukcję i wrócę do treningu nóg. Na razie nie mam czasu bo jestem w pracy, ale wieczorem coś ogarnę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
25.06.2012

KLATKA + TRICEPS

1. WL hantlami poziomo:
- 12 x 13kg
- 12 x 16kg
- 20 x 20kg
- 20 x 13kg
2. DIPS klatkowe: 3s. x 8p. x cc.
3. Pompki trójkątne: 3s. x 10p. x cc.

4. Prostowanie ramion na wyciągu górnym: 3s. x 10p. x VI

---------------------------------------------------------------
45 min.

Robię sobie tydzień, czy dwa lekkich treningów.
Wrażenia? WL słabo, więcej siły mam na skosie. Dipsów klatkowych za cholerę nie czuję. Na pewno nie da się ich robić optymalnie na typowych poręczach równoległych. Pompki i wyciąg przytyrały triceps. Jakoś niespodziewanie spompowało. Triceps do tej pory jest spięty.

Ogólnie to dziękuję za opinie i sugestie zmian, tylko... mało konkretów i przykładów. Zdemotywowało mnie to z deka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kistos
W plecach widać poprawę, ale od razu widać że nie ogarniasz pozowania. I przez to mocno tracisz na wyglądzie.

Zdaję sobie z tego sprawę, ale ogólnie pozowanie amatorów jest o kant du.py roztłuc. Nikt nie chodzi spięty na co dzień. Nie przywiązuję do tego uwagi. Liczy się wygląd na luzie.

kistos
Jak na mój gust masz trochę za wysoki BF. Gruby nie jesteś, ale kilka kg mniej zrobiło by znaczną różnicę wizualną

Też tak myślę.

kistos
Wracając jeszcze do efektów, to coś musi być nie tak z twoim treningiem. Może nie ten ciężar, liczba powtórzeń, jakiś błąd w technice lub doborze ćwiczeń, a może nawet za mała częstotliwość treningów. Coś musi być nie w porządku.

Cholera wie.

kistos
Jakim treningiem zamierzasz jechać później?

Takim, na który będzie mi pozwalał tryb życia. Zostanie SPLIT i pewnie będą trenowane partie współpracujące, dwa razy w tygodniu. W cholerę ciężko, dużo podstaw, przez jakieś 6 tyg. (pod warunkiem, że zdecyduję się na redukcję)

kistos
I jeszcze taka sugestia, niech nikt nie zwala winy na genetykę czy dietę.

Nie zgadzam się do końca, ale niech będzie.

kistos
Skoro ja, potrafiłem zbudować swoją sezonową sylwetkę jedząc często suchy chleb z gorzką herbatą lub 2 talerze ziemniaków na krzyż to każdy kto dostarcza choćby 50 % tego co organizm potrzebuje powinien zbudować 2x lepszą sylwetkę w tym samym czasie bez patrzenia na genetykę.

To JEST jakiś konkretny przykład. Szkoda, że mało takich na forum.


Cokta
Ja bym na Twoim miejscu dokładnie przemyślał plan, czy aby na pewno wysokie non-stop i dual-sety są koniecznie potrzebne do rozwoju.

Coktuś - przemyślę to. Pewnie zacznę mieszać mikrocykle, tak jak wcześniej napisałem.

Cokta
Nic Ci nie będe proponował - sam ustal co jest teraz NAPRAWDĘ potrzebne Ci do rozwoju, a nie ludzie z forum.

Hmmm... ustalę sam, tylko kwestia czy znowu zawalę rok, czy nie. Zacząłem kopiować plan od Antosa i zrobił się progres. Póki co siła idzie (raczej szła, bo robię teraz lżejsze treningi), a teraz mam to zmieniać... Ciekawy jaki będzie efekt. Nie trenuję na tyle dużo, żeby wiedzieć co jest mi naprawdę potrzebne. Potrzebuję przykładów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Siła? Z całym szacunkiem ale wiosełko hantlem 20kg to robią suchary wakacyjne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cokta
Siła? Z całym szacunkiem ale wiosełko hantlem 20kg to robią suchary wakacyjne.

No proszę Cię, wiesz doskonale, że siła jest totalnie subiektywna. Jeśli robiłem np. 4 serie po 15 powt. hantlem 13kg, a teraz np. to samo, ale hantlem 20kg, to nie jest to wzrost siły? No Cokta no...
Też chciałbym zapie.rdalać wiosło jednorącz hantlem 50kg... ale do tego długa droga. Takimi tekstami to raczej demotywujesz do wpisywania czegokolwiek na tym forum.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Nie demotywuje - to nie progres, to naturalna siła. Ja miałem przykładowo zacząć w tym tygodniu wl od 45 x 10 i powoli dokładać, ale dzisiaj spróbowałem i poszły trzy serie więcej ostatnia 60kg x 10, z zapasem. Kumasz? Pewne progi ciężarowe są normalne. Sam robilem wyższe dłuższy czas, doskonale wiem do czego pijesz, ale nie wiem czy to już ten moment żeby je robić - nie lepiej mieć te kapke siły?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 536 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
że tak spytam, o czym Ty pyerdolisz Cokta? co jest dla Ciebie naturalną siłą??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na rzezbe Dieta Plan

Następny temat

Hantle 2x8kg

WHEY premium