SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"PRYSZCZE" - wątek ogólny

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 860549

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 1377 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 12849
znajde ci 1000 produktów prawie identycznych o 50% tanszych w drogerii.wogóle sie nie opłaca.znajomy to kupił i super efektów nie było .

<<<<<możecie mnie zabić ale dla mnie tylko liczy sie ARKA GDYNIA>>>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1853
Czy stosowal ktos z was peeling z pepsyn?? http://www.pwsz.krosno.pl/~henroz/informacje_maj.html Na tej stronie na samym dole jest opisany ten peeling.

"Co nas nie zabije to nas wzmocni"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1853
Problemem zawsze są zaskórniki głębinowe. Nie można ich ani wygnieść, ani usunąć tradycyjnym peelingiem. Popularnie stosowane bibułki usuwające wągry i peelingi działają jedynie powierzchownie (na otwarte ujścia gruczołów łojowych).
Zaskórniki głębinowe nie mają ujścia na powierzchnię skóry, dlatego mało który preparat na nie działa. Bakterie mogą więc rozwijać się w nich swobodnie powodując sukcesywne występowanie kolejnych grudek i krostek trądzikowych.
W celu otwarcia zaskórników głębinowych można zastosować peelingi enzymatyczne, zawierające pepsynę, czyli enzym trawiący białko. Zrogowaciały naskórek jest zbudowany z białka keratyny.
W kosmetologii są recepturowe peelingi trawiące oparte na pepsynie i kwasie solnym.
Prof. Jerzy Mierzecki (pionier polskiej kosmetologii) podał w niektórych swoich publikacjach recepturę:
Rp. Pepsini aut Acidi hydrochlor. dil. 1,5 g (kwas solny, czyli chlorowodorowy z pepsyną)
Glicerini 10 g
Woda destylowana ad 100 g

Rp. Acidi hydrochlor. dil. 1,5 g (kwas solny, czyli chlorowodorowy)
Pepsini 3 g
Aq. destill. 30 g
Lanolini 10 g
Vaselini ad 100 g

Preparaty te powodują strawienie rogowej warstwy naskórka, czyli peeling. Należy być ostrożnym bowiem niewłaściwe zastosowanie doprowadzi do uszkodzenia skóry właściwej.
W aptekach można nabyć preparaty pepsynowe bez recepty, które stosuje się doustnie przy niedoborze tego enzymu, zaburzeniach trawienia białek, niedokwaśności, przewlekłych stanach zapalnych błony śluzowej żołądka z powodu chorób wątroby:
1. Mixt. Pepsini (Pampa) - płyn 180 ml (100 g zawiera: 2,5 g pepsyny, 1 g 10% kwasu solnego), ok. 8 zł
2. Citropepsin (ICN Polfa) - płyn 180 ml (ok. 10 zł; 180 ml zawiera: 0,18 g pepsyny, 2,16 g kwasu cytrynowego, 2,7 g jednozasadowego fosforanu sodowego )
3. Bepepsin (Laboratorium Galenowe Cefarm Gdańsk) - tabl., 50 sztuk, ok. 8 zł; (1 tabl. zawiera: 0,1 g pepsyny, 0,4 g betainy )
Dla nas te preparaty są łatwo dostępnym źródłem pepsyny do celów kosmetycznych: usuwanie zrogowaciałego naskórka, usuwanie blizn, usuwanie plam potrądzikowych, usuwanie zaskórników.
Preparaty pepsynowe działają na skórę tylko w środowisku kwaśnym (ok. 4,5-5)

Rp. Płyn pepsynowy 2004/04
Pepsyna 3 g (w tabletkach 100 mg = 0,1 g, czyli 30 tabletek)
Woda przegotowana 100 ml
Witamina C - 4 drażetki 200 mg(zmyć żółtą powłoczkę)
Kwasek cytrynowy - pół łyżeczki
Ocet winny lub jabłkowy - 10 ml
Pepsynę rozpuścić w wodzie przegotowanej, potem dodać resztę składników. Gaziki zmoczone w płynie nałożyć na 30 minut. Stosować 1 raz dziennie, co 7 dni, po 3 kuracjach rzadziej - co 2 tygodnie.

Podobnie stosować Citropepsin i Mixt. Pepsini (bez rozcieńczania - okłady z gazy). Zachować ostrożność w razie zbyt silnego działania rozcieńczyć wodą przegotowaną w proporcji 1 część preparatu + 0,5 cz. wody.

Enzym trawi nie tylko naskórek, ale również grzyby, bakterie oraz ewentualne roztocza skórne.
Przy likwidacji blizn stosować miejscowo.
Po zabiegu skórę należy zmyć wodą rumiankową, a następnie wodą z dodatkiem soku cytrynowego (1 łyżka soku na pół szklanki wody).
Preparaty przechowywać w lodówce !!!
Oczywiście preparaty pepsynowe to nie jest zabawka typu mielona łupina orzecha. Jest to aktywny związek chemiczny - enzym. Pepsyna stosowana jest również do likwidacji keloidów, czyli przerostów blizn, zmian niezmiernie trudnych do farmakologicznego leczenia:
Rp. Pepsini 10 g
Acidi hydrochlor. 1 g
Phenoli liq. 1 g
Aquae destil. ad 200 g
Do okładów na keloidy

"Co nas nie zabije to nas wzmocni"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1853
Oczywiscie to co napisalem nie jest mojego autorstwa tylko pochodzi ze strony http://www.pwsz.krosno.pl/~henroz/informacje_maj.html. Od razu sie czuje lepiej jak oczyscilem sumienie, czuje sie taki lekki na duchu hehehe

"Co nas nie zabije to nas wzmocni"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 454 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3468
hmmm.. jakos mi ten link nie działa

"w życiu piękne są tylko chwile"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4281
a jak czesto smarowac sie ta perla inkow?? ten krem jest tlusty ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 1377 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 12849
po pierwsze perła mi sie wydaje mało opłacalna do jakości ale to moje zdanie jak chcesz to se używaj.ja już ją miałem i tak sobie zadowolony byłem.za 70zeta bym wolał zdecydowanie coś innego.krem nie jest lekki i wogóle i napewno nie ma właściwości matujących.ja bym go uzywał wieczorem bo jak skóra ci sie przetłuszcza to lepiej zadbać o to by tego nie było.ale jak nie masz takiego problemu to rano i wieczorem na dokładnie oczyszczoną cere

<<<<<możecie mnie zabić ale dla mnie tylko liczy sie ARKA GDYNIA>>>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kur....wa juz mnie trafia szlag, mam dosc tego gowna kazde lekarstwo kupione przezemnie pomaga na chwilke albo wcale. Bylem chyba 2 razy u dermatologa w przychodni i oczywiscie mialem przepisane antybiotyki i jakies inne gowna ktore pomogly na jakis czas. Mam pieniadze na lekarstwa, moge przeznaczyc na to calkiem spora sume ale chce zeby to mi pomoglo bo dosc juz mam jakis masci ktore dzialaja tydzien albo wcale. Zastanawiam sie czy nie pojsc do prywatnego dermatologa gdzies we wroclawiu. Tylko czy warto? Czy to nie jest kolejne zawracanie sobie dupy i wydawanie kasy na darmo tak jak do tej pory. Narazie moge stwierdzic jedno najlepsze jest slonce nie dosc ze k.u...rwa za darmo to najlepiej pomaga co by nie mowic o jego szkodliwym dzialaniu to dla mnie jest najlepsze ale niestety nie zawsze swieci a po odstawienu "slonca" znow wszystko wraca. Co mam zrobic jak sobie pomoc ? HELP ME !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 39 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 170
hmm no więc ja nie wiem czy to ktos jescze przeczyta;p ale polecam paste do zebow...moze to smieszne ale naprawde pomaga...w pascie jest soda ktora wyciaga tluszcze...tak wiec po dokladnym umyciu naloz na skore cięką warstwe pasty do zebow(moze troche piec na poczatek-ale zeby byc pieknym trzeba cierpiec;)) i poloz sie slodko spac...rano umyj twarz i gotowe;] po 2 razach powinno byc ok...oczywisicie nie zapobiega to powstawaniu pryszczy ale skutecznie je usowa;]

uśmiechnij się...jutro bedzie gorzej;);p

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hehe jakej pasty uzywawsz do takich celow ? LOL :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

depilacja

Następny temat

Czemu powstał ten dział?

WHEY premium