SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"PRYSZCZE" - wątek ogólny

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 858962

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Siemka. 2 dzien biore Roucatane i juz daly mi sie we znaki skutki uboczne. Mam nadzieje ze nie bedzie napoczatku pogorszenia zmian tradzikowych. Na ulotce pisalo ze na poczatku leczenia tradzik sie nasila i taki stan trwa wiele tygodni :/ A pozatym powie mi ktos kto juz to bral czy moge stosowac jakies masci ....... bo dermatolog mi zabronil a ja sobie kupilem Differin i stwierdzam ze jest za***isty...... ale czy moge go stosowac ?
Koss ty pisales ze brales Roucatane mozesz mi wyslac na maila dokladny przebieg kuracji wszystko wszystko czy bylo pogorszenie zmian tradzikowych na poczatku kiedy byly widoczne efekty itp itd na maila [email protected] bede bardzo wdzieczny . narex all
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 124 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1567
Nie bierz takich rzeczy jak differin... zrezygnuj z antybiotykow bo obecnie masz b. mocno obciazona watrobe i branie anty. zabija flore bakteryjna.

Differin wysusza skore wiec zamiast niego lepiej cos nawilzajacego bo ci sie zmarszczki pojawia :) Tak na serio to roaccutan nie jest taki bezpieczny bo nie stosowac sie do zalecen lekarza.

Mam nadzieje ze lekarz kazal ci robic badania (8dokladnie) co miesiac?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak Tak bede robil te badania ........to moze zamiast tego differinu ..... Propal-T .... on jest nawilzajacy(chyba) ..... kufa....... szkoda ze na efekty na Reucotanie trzeba tak dlugo czekac ... :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
eh ja tez mam pobone problemy...i to juz od kilku lat...Stosowalam masowo chyba z tyisiac kremow i innym podobnych 'cudownych' preparatow, ktore mialy mi pomoc..i co? wielkie NIC..wydalam tyle kasy na te kremiki..i efektow brak..a jesli juz byly to najwyzej na kilka dnia potem znowu tradzik powracal..najlpiej pij multiwitamine np, sondy :) i przedwszystkim duzo spij!! sen sen i sen.. najlepiej kolorowy i miluski:) i zero stresow...bierz wszystko na luz!nie daj sie poniesc. zachowaj spokuj i mysl pozytywnie!!:) dotego mozesz stosowac jakies toniki.. ja sobie ostatnio kupilam 'Adonis' kosztuje chyba cos kolo 3 zlotych, ale mi pomaga...eheh niby nie drogi ale chyba najbardziej skuteczny srodek ajki do tej pory mialam...widzisz ludziska ci teraz radza tutaj wystawic buzke na sloneczko! i to jest super pomysl..ja przed wakacjami mialam kilka pryszczy na twarzy ale posmarzylam sie na sloncu i jest lepiej!:) glowa do gory!!bedzie okeyyyyy)))))))

bibi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
NA Reacutanie straszliwie ci skore wysuszy oczy i usta -BARDZO !!!
od razu zacznij smarowac usta wazelina albo kremem nivea
nie potrzebujesz zadnych kremow na twarz a juz na pewno nie wysuszajacych !!!
po kuracjii musisz brac acidophilus -dobre bakterie bo antibiotyk ci wszystkie zabije w organizmie .mozesz kupic w health sklepie w tabletkach albo proszku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wlasnie dzisiaj polknalem pierwsza tabletke Pantethine firmy Jarrow... Na razie jedna bo dostalem ten lek dopiero na wieczor. Od jutra kazdego dnia bede bral po 3. Jestem troche podekscytowany bo jak czytalem w wielu miejscach na necie juz w ciagu tygodnia po rozpoczeciu brania b5 widoczne sa efekty.Mam nadzieje, ze tez bede ta osoba, ktorej witamina b5 pomoze, praktycznie to jestem tego pewien, od razu kupilem sobie 4 opakowania.Bede probowal Was informowac o dzialaniu tego leku u mnie, jakby zadzialal... Byloby extra, po raz pierwszy od 4 lat czysciutka twarz... Na razie dla mnie brzmi to troche bajecznie, ale slyszalem, ze u wielu osob ten lek wlasnie tak zadzialal: bajecznie... Pozdrowienia dla wszystkich!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 264 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1831
Przez dłuższy czas mam pewne problemy z cerą i dość często (okresowo) wyskakuje mi trądzik, czasami nawet bardzo "poważny" do tej pory nie stosowałem nic poza tonikami i mydełkami i tego typu pierdółkami...
Ale pomyślałem sobie, że trzeba raz na zawsze skończyć z tym....
Tak się złożyło, że ostatnio akurat mam tylko malutkie krostki w dość małej ilości na twarzy.... więc właściwie jest dobrze, ale decyzję podjąłem i poszedłem do dermatologa (dzisiaj rano) no cóż powiem, że się zawiodłem na maxa!!!! przeklinanie tej kobiety (dermatologa) zajęłoby chyba ze dwa lata więc sobie daruję..... Otóż szanowna pani doktór stwierdziła, że wszystko jest zupełnie wporządku i zdradzała objawy zdenerwowania, że niby ja tu przyszedłem zajmować jej czas i przeszkadzać w plotkowaniu z pielęgnarką i popijaniu kawki....
Oczywiście w jasny i przejrzysty sposób naświetliłem pani DOKTÓR mój problem , dokładni eopisałem rodzaj czas miejsce pojawiania się wyprysków, zajęło mi to z 10 minut, zauważyłem również że jest to okresowe i akurat tak nieszczęśliwie(???) się stało, że dzisiaj pryszczów de facto prawie nie ma... więc pani DOKTÓR oburzona niemalże moim wielkim zaciekawieniem i przejęciem sprawą własnej buzi, odesłała mnie z kwitkiem twierdząc , że "nic mi nie jest"!!!!!!!!
Normalnie zderzenie z pociągiem towarowym......
Oczywiście nie odszedłem z pustymi rękami, gdyż szanowna pani DOKTÓR przepisała mi pewną maść o nazwie ISOTREXIN.
HEH...
Na koniec spytałem się "czy to wszystko"? "nic więcej"????
Podarowała mi takie spojrzenie, że odwróciłem się plecami i trzasłem drzwiami....
Wracając do tej maści to pozwolę sobie ją pokrótce opisać (dane z ulotki, bo pani DOKTÓR nie raczyła mi nic o tym specyfiku powiedzieć)

OTÓŻ nasz isotrexin to:
-substancje czynne: erytromycyna 2,0 %, izotretinoina 0,05 %
-substancje pomocnicze: hydroksypropyceluloza, butylohydroksytoluen, etanol

Działanie:
-powoduje ze skora staje sie mniej tłusta
-rozmiękcza otwarte i zamknięte zaskórniki przez co ułatwia ich usuwanie
-hamuje tworzenie się nowych zamkniętych i otwartych zaskórników oraz powstawanie przebarwień
-zmniejsza rozwój bakteri, które powodują trądzik
-ogranicza iloś trądzikowych zmian zapalnych (grudek, krostek)

Wskazania:
Leczenie łagodnej i umiarkowanej postaci trądziku pospolitego, zarówno bez zmian zapalnych jak i z nimi. Zalecany u osób z dużym łojotokiem

Przeciwwskazania sobie daruję poza tym, że odradza się "wystawianie twarzy na promienie słoneczne"

A teraz najciekawsze:
"efekty działania preparatu są widoczne po upływie 6-8 tygodni[..]leczenie należy kontynuowac conajmniej przez 3 miesiące[...]

No i tyle.... więc wydałem na ową maść 34 zł i prawdopodobie skońćzy mi się ona zanim minie miesiąc.... zresztą co to za pociecha jak efekty "zaczną" być widocznie dopiero po dwóch miesiącach.... z tym, że niekoniecznie.....

Więc podsumowując czuję się potwornie zawiedziony, choć właściwie byłem przygotowany na to, że mnie nie potraktują nieprofesjonalnie....
Co robić???????




Flajek - The God Of The Net
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja bym na twoim miejscu przypomniala tej kobiecie kim ona jest i po wlasciwie to jest... Nie wyszlabym, ja bym sie klocila:P mogles sie spytac o to lekarstwo zanim je kupiles...eh 34 zl droga nie chodzi a pozatym dosyc dlugo bedziesz musial czekac na efekty...no coz, nie pozostaje mi nic innego jak zyczyc ci milego czekania...i zeby bylo na co czekac..:P eheh na ladniutka twarzyczke a nie na porcje nowych, swierzutkich wypryskow...
powodzenia!!))))))))

bibi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
flajek nie nakladuj duzo tego ISOTREXINU..... bo ci blizny pozostaja tzn. czerwone przebarwienia i dopiero po dlugim czasie zchodza.......chociarz na ropne syfy .. po wycisnieciu i zdezynfekowaniu jak sie nalozy ten ISOTREXIN to elefancko sie goji....... dobry jest .....ale nie polecam...pozatym on tak ryja skleja ze sie mowic nie moze :>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 264 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1831
Zgadza się dość mocno "usztywnia" i wogóle zastanawiam się, czy go nie odłożyć...A wyciskać nie mam zamiaru - jakoś nie jestem do tego przekonany, ja mam narazie tlyko "mały" trądzik.... zobaczymy co bedzie dalej....

btw. Miał ktoś inny jakieś doswiadczenia z tym preparatem?

Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę iść do piekła ze względu na towarzystwo
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

depilacja

Następny temat

Czemu powstał ten dział?

WHEY premium