SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT ajronmen - cel: Bieg Ultra Granią Tatr 2017

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 164202

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 100 Napisanych postów 1142 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8681
MaGor
ajronmen
Evo, jesteś? czy wysiłkiem fizycznym można wpływać na / sterować ketozę? Kiedyś admin Tomasz K. pisał o 'wyrównywaniu' ketozy umiarkowanym wysiłkiem fizycznym. Dobrzez zrozumiałem? Ostatnio ciągnie mnie ro większej ilości tłuszczu, i czuję, że wpadam w keto. W sumie lubię to i dobrze się z tym czuję, ale podobno nadmierna ketoza zdrowa nie jest - czy lekkimi aerobami ją unormuję? Wytłumaczysz po ludzku?

To ja napiszę co wiem zanim Evo się odezwie. Ketoza to odpowiedź mózgu i organów wymagających związków wysokoenergetycznych na niedobory glukozy w organizmie. Od zwiększonej podaży tłuszczu nie pójdziesz w keto.


No nie do końca. "Niepatologiczne postacie ketozy stwierdza się przy karmieniu dietą o dużej zawartości tłuszczu oraz po intensywnym wysiłku". Biochemia Harpera coś takiego twierdzi, przypomniało mi się, gdzie dzwoniło ;)

Swoją drogą ile badaczy, tyle ocen ketozy. A chyba aż tak strasznie nie ma się co bać, bo to w końcu fizjologiczny stan. Musze poczytać ;)

Dzisiaj luz, odpadłem po wczorajszym wożeniu gruzu. Obwody: nakładanie łopatą gruzu / piasku do taczki i podjazd taczka na kontener (martwy ciąg ;))) Niestety zdarłem sobie ten pęcherz i musiałem obciąć resztki ;) boli, dzisiaj chyba nie pobiegam...

Mój dziennik:
http://www.sfd.pl/_DT_ajronmen__cel:_Bieg_Ultra_Granią_Tatr_2017_-t1040169.html

"Think of EVERY workout not as a workout but as a recharge." Ja ;)

"I owoc zwycięstwa zjem, i sławę wytarmoszę tak jak psa" ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 100 Napisanych postów 1142 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8681
adam77
Ajron jest taki jeden znany biegacz ultra z bardzo dobrymi wynikami. Nazywa się Timothy Olson i on biega na loł karbie. Wpisz sobie w google Timothy Olson diet i poczytaj z nim wywiady.

Pozdrawiam


Dzięki :) chętnie poczytam

U nas są Jędroszkowiak i Więcek, i tak jak inni planów treningowych / żywieniowych nie zamieszczają w necie ;) w zasadzie jedynie można się właśnie z wywiadów domyślać. Aczkolwiek mocni są, więc chyba działa

Mój dziennik:
http://www.sfd.pl/_DT_ajronmen__cel:_Bieg_Ultra_Granią_Tatr_2017_-t1040169.html

"Think of EVERY workout not as a workout but as a recharge." Ja ;)

"I owoc zwycięstwa zjem, i sławę wytarmoszę tak jak psa" ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pewnie Tomkowi chodzilo o niefizjologiczny wysilek (czesto beztlenowy Vo2max~ >80%),ktory skutkuje zwiekszona iloscia protonow H+ (kt "nie sa przenoszone" z cyklu krebsa na fosforylacje oksydacyjna ) w krwi,moczu i wydychanym powietrzyu. Powod brak tlenu,brak wystarczjacej ilosci szczawiooctanu,glikogenu miesniowego,brak "zapalnika",niewystarczajaca ilosc mitochondriow :)
Aspekt zywieniowy pomijam. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Takie zabezpieczenie,aby nie zakwasic sie mleczanem :)
"Jony H+ - Fosfofruktokinaza jest hamowana przez jony wodorowe, tak więc szybkość glikolizy maleje wraz ze spadkiem pH. Zapobiega to nadmiernemu tworzeniu mleczanu w warunkach beztlenowych."
Internety :D


Zmieniony przez - Evo w dniu 2015-06-25 12:45:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 100 Napisanych postów 1142 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8681
wiem, że Ty wiesz ;) ale napiszesz tak, żebym też wiedział? ja prosty chłopek jestem :D

Mój dziennik:
http://www.sfd.pl/_DT_ajronmen__cel:_Bieg_Ultra_Granią_Tatr_2017_-t1040169.html

"Think of EVERY workout not as a workout but as a recharge." Ja ;)

"I owoc zwycięstwa zjem, i sławę wytarmoszę tak jak psa" ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Kurna, przestałem rozumieć, co piszecie

Idźcie może poćwiczyć, zamiast fizolofować

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 100 Napisanych postów 1142 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8681
hehe, ok, już skumałem ;) chyba ;)

Wydawało mi się kiedyś, że wysiłkiem fizycznym można 'przygasić' ketozę - a to jest odwrotnie, wysiłek fizyczny bliski anaerobowemu stymuluje jej powstawanie. Zatem chyba przyczynek do tego, ile węgli wrzucać po treningu - im cięższy, tym więcej ;)

Pobawię się z ketozą na sposób opisany przez Doktora - większość węgli pod wieczór, jedynie przy interwałach / podbiegach wrzucę coś po treningu.

Mój dziennik:
http://www.sfd.pl/_DT_ajronmen__cel:_Bieg_Ultra_Granią_Tatr_2017_-t1040169.html

"Think of EVERY workout not as a workout but as a recharge." Ja ;)

"I owoc zwycięstwa zjem, i sławę wytarmoszę tak jak psa" ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wysilek w tlenie bedzie ok,ale niech nie bedzie to "czlapanie" nogami,rekoma. :) Taki wysilek powinien skutecznie wypalic nadmiar energii wodorowej H+. Boisz sie zakwaszenia,czy cos sobie sprawdzasz,testujesz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dodanie wegli do miski niekoniecznie spowoduje,ze ilosc cial ketonowych sie zmniejeszy. Wieksze znaczenie bedzie mial tu niefizjologiczny wysilek dla konkretnej osoby,poziom wytrenowania. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 100 Napisanych postów 1142 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8681
Evo
Wysilek w tlenie bedzie ok,ale niech nie bedzie to "czlapanie" nogami,rekoma. :) Taki wysilek powinien skutecznie wypalic nadmiar energii wodorowej H+. Boisz sie zakwaszenia,czy cos sobie sprawdzasz,testujesz?



Zakwaszenia się boję. Ostatnio nie ograniczając się zjeżdżam z ilością żarcia, może mniejszy się staję ;) może żołądek się kurczy? ;) zjem 3-4 jajka, kawę z masłem i już za bardzo miejsca nie ma na węgle ;) nie wmuszę przecież. power jest z nimi czy bez, więc może dla bezpieczeństwa np tylko węglową kolację zapodać i szluss? coś w stylu kasza z masłem?

Mój dziennik:
http://www.sfd.pl/_DT_ajronmen__cel:_Bieg_Ultra_Granią_Tatr_2017_-t1040169.html

"Think of EVERY workout not as a workout but as a recharge." Ja ;)

"I owoc zwycięstwa zjem, i sławę wytarmoszę tak jak psa" ;)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Alkohol i cała reszta...

Następny temat

muzzyman / dziennik / KREW POT I ŁZY / redukcja

WHEY premium