SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przygotowania do zawodów SM Mateusz Baron i Rafał Kobylarz

temat działu:

ActivLab

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 234292

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 287
Dzieki chlopaku. Jak sie okazalo to robie cos bardzo podobnego na rozgrzewce tylko ze hantlami. Tez mam zaj**...sty problem z barkami najpierw ok 10lat temu przy wyciskaniu na plaskiej (2pow na 200kg)podwichnolem staw barkowo obojczykow ale bedac w polsce pracowalem w gabinetach rechabilitacyjnych (masazysta) wiec na biezaco sie uzdrawialem ale juz od ladnych paru lat mieszkam w uk i lipa. Na domiar w zeszlym roku przygotowywalem sie tutaj do okregowych zawodow sm i treningi na axlu mnie (barki) zniszczyly.
Jak myslicie (Ibok, Bubu) kiedy bedzie wiadomo ze lecicie czy nie na WSM?
IBOK czy w tym cwiczeniu na rotatory zwieksza sie obciazenie bo widze ze piszecie liczbe pow. ?
Pozdrawiam i zdrowka zycze!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 543 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5364
WitamMialem troche zastój z pisaniem ale niestety brak czasu:(
Napisze jak wygladaly moje oststanie treningi:
09.02.2015r Poniedzialek
-trening tira na maszynie 4x20m
-yok 4x30m
-walizki 3x40m
-rzuty kegami 5x3
-trucht na stadionie w sniegu
-brzuch 4x30
Byl to nasz pierwszy trening na sprzecie w dodatek aura nie nam nie dopisala,ale nie ma co narzekac tylko czy deszcz czy snieg trzeba walczyc.Z tygodnia na tydzien ciezary beda rosly tak aby z forma trafic na WSM.W nastepnym tygodniu bedziemy miali juz prawdopodobnie pala do przerzucania i podesty na kule.
10.02.2015 Wtorek
-rozciaganie
-wyciskanie na plaskiej 5x8(120-160)+2x10(130)
-skos 4x6(110-140)
-porecze 4x12
-rotator4x12
-butterfly 4x15
-modlitewnik na linkach 4x10
-uginanie hantlami na przemian stojac 4x10
-uginanie hantlem w oparciu o kolano 4x15
-skosne na sztandze 4x25
-2x50
11.02.2015 Sroda
-rozciaganie
-przysiad z tylu 4x8(145-235)+speed squat 145(10),125(12)
-wykroki ze sztanga 5x8(50-90)
-wyprosty na maszynie siedzac 5x15
-wspiecia na palce 5x20
-brzuch 4x25
Po treningu nog mam potworne zakwasy ktore az sa dokluczliwe a to wina wykrokow ktorych dawano nie robilem ale czuje wartosc tego cwiczenia nawet w tylku
12.02.2015 Czwartek
-pchniecie kula 7kg
-pchniecie kula 6kg
-dyskowy lekki 14kg
-wieloboje 40x
-skosne 4x25
-brzuch 4x25
-skakanka
Jutro mam dzien wolnego i poswiecie go w calosci na regeneracje a w sobote barki i triceps.Co do WSM to z Polski poleci Kobi,Radzik i Ja,start mistrzostw to 18 kwiecien Kuala Lumpur w Malezji,konkurencji nie znamy dlatego trzeba trenowac wszystko by nie byc potem zaskoczonym.Jutro Rafal zamawia owijki na kolana mimo iz nie jestem zwolnnikiem tego typu sprzetow to trzeba umiec w tym robic.
Co do rotatorow to Ja i Kobi trenujemy je 2x w tygodniu czyli do klatki i do barkow,raz robie 4x15 a raz 4x12 w zaleznosci od staopnia zmeczenia ramion,Pozdrwawiam

Tutaj takie male promo co mi znajomy podeslal


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 543 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5364
Kolego kiedys tez robilismy rotatory hantlami i niestety efekty bylo zerowe..a jesli chodzi o ciezar wykonywanego cwiczenia to raz robie stalym a raz zwiekszam zalezy jak jestem zmeczony.Pozdro i zdrowia!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5053
Pasowało by zobaczyć Was wszystkich 3 w finale :) a przy losowaniu grup kwalifikacyjnych są jakieś rozstawienia zawodników ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 287
Dzieki Bubu. Swietna wiadomosc z tymi WSM.zebyscie kor.. dziwnym zbiegiem nie trafili do tej samej grupy.ale na waly nie ma rady, tak jak piszecie trzeba byc gotowym na wszystko.jestescie walczaki i wiem ze bedzie ogen. Oby bez kontuzji. Wiecie moze jak Krzychu przed sobotnimi zawodami w anglii? Wykupilem streama za $10 i czekam do soboty do13, ch** w walentynki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 543 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5364
Panowie jesli chodzi o losowanie grup to zazwyczaj w kazdej grupie dziala system pomieszania zawodnikow dobrych ze srednimi tak wiec kazdy z nas jesli bedzie w dobrej dyspozycji i bedzie mial duze szczescie to znajdzie sie w finale.Raczej nie zdazy sie tez ze dwoch Polakow bedzie w tej samej grupie,napewno bedziemy rozdzieleni.Jesli chodzi o Radzika to jest w dobrej dyspozycji bo z nim rozmiawialem i napewo powlaczy o najwyzsza lokate.
Nam teraz pozostalo dobrze trenowac,nie zayebac sie i liczyc ze konkurencje eliminacyjne spasuja..
Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 4217 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 43747
Witam, Viking jeśli chodzi o rotatory. Według mnie jest taki mięsień, gdzie niezbyt liczy się ciężar. Ważne żeby ruchy były robione dobrze techniczne i nawet lepiej jeśli jest więcej powtórzeń. Mi pomaga naprawdę, a jeszcze w ubiegłym roku platformę na barki robiłem z łzami w oczach. Co do losowania grup, to nie wierze żeby się zdarzyło że 2 zawodników jednej narodowości będzie w tej samej grupie.

1 trening w tamtym tygodniu rzucałem, nawet nieźle szło. W miarę przyzwoity poziom, pogoda dramatyczna. Wszystko topnialo, błoto itp.

2 trening to trening barków:
-Rozciąganie,
-Brzuch,
-Axel (90 x3, 100 x3, 110 x3, 120 x3), pierwsze 2 ruchy bez nóg, 3 noga.
-Belka (97 x5 BN, 111 x5 BN, 121 x4BN+2 noga, 135kg x 3 góra dół,
-Hantel (75kg / 4 x3),
-Platforma na barki (4 serie po 6 do około 125 kg w krążkach + waga platformy),
-Boki barków,
-Wyciskanie z tyłu siedząc (70 x6, 80 x6, 90 x6),
-Rotatory,
-Wyciskanie wąsko (110 x8, 120 x8, 130 x6, 140 x6),
-Hantel za głową (35kg/10 x4),

Trening bardzo szybko zrobiony, właściwie seria za serią. I zmęczenie rąk pod koniec sporee

Dziś wolne, jutro trening ciągów + kule. Jeszcze nie mamy podestów, ale już się będą robić. Będzie można lepiej potrenować, następnie wtorek wolny i środa sprzęt. Jeszcze w tym tygodniu nie będę mógł zrobić przerzucania pala, ale w następnym cyklu już muszę na bank. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 287
W piatek zrobilem po treningu te rotatory. Zrobilem je na na wyciagu dolnym kladlem sie na podlodze.robilem po 15-20pow, to jedno z tych cwiczen ze wogole nie da sie za wiele zalozyc. IBOK wlasnie ja teraz deszedlem do tedo momentu ze nawet na ciezarach ktorymi kiedys sie rozgrzewalem teraz mam grymas bolu. Cwicze teraz obwodowo 3x w tygodniu i po kazdym treningu bede robil te rotatory bo nie mam nic do stracenia a przez ten bol czasem zastanawiam sie po co to wszystko.
Ogladalem wczoraj na bierzaco zawody w belce, ale emocje. Szkoda krzycha ze mu tych 200 nie zaliczyli.
A wy jakie macie zyciowki w belce?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 256 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5048
jakis blad techniczny przy tych 200 radzika? bo skoro jest w formie jak pisze bubu to 200 powinno mu pojsc bez wiekszych problemow, slyszalem ze szymanski do mma idzie nie kusi was tez sprobowac? pewnie lepsza kasa niz w strongmanie ale spora byla by strata dla polskiego strongmana jak byscie zmienili dyscypline

Z tylu różnych dróg przez życie, każdy ma prawo wybrać źle.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 543 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5364
Witam
Najpierw napisze o tym co sie dzialo na ostatnich treningach
14.02.2015r Wtorek
-rozciaganie
-axel bez nog (92-132)5-1
-belka bez nog 97-126(5)+3x gora dol
-hantel 3x5(75)
-wyciskanie siedzac z przodu(80-110)8x
-wznosy hantlami na boki 4x12
-wyciskanie wasko(120-150)8
-uginanie hantlem za glowa 4x12
-sciaganie wyciagu gornego 4x15
-rotator 4x12
-brzuch 4x25
-skakanka
16.02.2015r Poniedzialek
-rozciaganie
-martwy ciag 170,200,230,260,290(8)
-speed deathlit 200(3x5)
-kula 130kg 5x5
-sklony 4x15
-sciaganie wyciagu do klatki 4x15
-sciaganie wyciagu zza karku 4x12
-ciagniecia jednoracz 4x15
-brzuch 4x25
-skosne 4x25
-przedramie 4x15
-skakanka
Jak do tej pory wszystko planowo,jestem z tego bardzo zadowolony.Jutro dzien wolnego a w srode sprzet wiec bedzie co robic i trzeba dac odpoczac plecom.
Jesli chodzi o Radzika to gadalem z nim dzisiaj i przy 200kg jeden z sedziow dal znak by opuscil a jak sie potem okazalo to mu nie zaliczyli a na poprawe boju w regulaminowych 60s poprostu braklo mocy,swoje tez dal sie we znaki podest do wyciskania ktorego podloze oblozone bylo guma i gdy ktos wybijal i pchal to pięty sie zapadaly.Jesli chodzi o moja zyciowke na belce to wynosi ona 190kg a Rafala 185kg,wiecej nie podchodzilem nigdy ale mysle ze przy odpowiednim przygotowaniu moglbym podejsc pod wiekszy ciezar bo czuje sie na silach.
PSYH tez obilo mi sie to o uszy ale nie wiem czy to prawda bo z Szymanem nie gadalem na ten temat ale sam w to watpie bo mowil mi ze sie szykuje do sezonu i ostro cwiczy ale pod katem Strongman.Trenowalem w swoim zyciu sztuki walki i wiem jaki trud musialbym wlozyc w to aby sie przekwalifikowac,zywym przykladem jest Pudzian ktory juz trenuje pare ladnych lat MMA i wie ile go to kosztuje i jakie sa efekty.
Jesli chodzi o kase to w Polskim MMA tylko nieliczne grono zarabia dobre pieniadze i sa to ludzie ktorzy maja juz nazwisko lub sa kozakami.Znam paru chlopakow ktorzy walcza i nie ciesza sie z nadmiaru pieniedzy a walcza w miare dobrze.Ja i Rafal poki co zostajemy w SM,mysle ze narazie w tym swiecie dobrze sie odnajdujemy a co pokarze przyszlosc tego nie wie nikt.Pozdrawiam
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

HMB w płynie

Następny temat

zestaw supli - rozpiska

WHEY premium