Zawody Masters Olympia wracają po przerwie i już całkiem niebawem, bo 25-27 sierpnia w Cluj Napoca w Rumunii mamy nadzieję zobaczyć na scenie świetnie przygotowanych weteranów kulturystyki. Nie do końca jeszcze jest jasne, kto się pojawi. Być może organizatorzy celowo nie publikują listy zawodników, z uwagi na małe zainteresowanie. Aby zachęcić weteranów do udziału w tych prestiżowych zawodach, właśnie ujawniono, że magroda w kategorii Overall będzie wynosić 229 000 $.

Bez wątpienia zawody w Rumunii będą szansą nie tylko do zgarnięcia pokaźnej sumy pieniędzy, ale też do przypomnienia o sobie i pokazaniu siebie z jak najlepszej sportowej strony. Kulturystyka jest uważana za dyscyplinę raczej dla młodych mężczyzn i chociaż panowie po 50-tce mogą nie mieć już tak dużej masy mięśniowej, jak za młodu, wciąż udowadniają, że wiek to tylko liczba. Doskonałym przykładem jest chociażby Dexter Jackson, który był ostatnim zwycięzcą zawodów Masters Oympia.

Wiele osób jest podekscytowanych powrotem imprezy, w tym także nasza redakcja. Ujawniona nagroda dla zwycięzcy w wysokości 229 000 $ z pewnością skusi niejednego doświadczonego zawodnika.

Komentarze (2)
lordknaga

cos czytalem inline, ze jak Dexter wygral ostatnimo, to do dzisiaj nie widzi kasy...

0
Callafior

to suma wszystkich nagród a nie dla zwycięzcy - do podziału

2