SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Olka zmienia siebie :-)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 48894

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Ola urlopujesz? Zniknęłaś tak bez śladu. Już nie mówię o tym, że projekt psyche porzucony.... :D Mam nadzieję, że się nie obraziłaś na forum :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 675 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12186
Jestem, zyje, nie umarlam. Baaaaardzo Was przepraszam za to moje znikniecie. Przeprowadzka, szukanie nowej pracy i szkola troche mnie pochlonely. Postaram sie jakos wszystko nadrobic i wrocic do prowadzenia dziennika/ dziennikow, w miare systematycznie.

Sama nie wiem co najpierw napisac.
Moze to ze znalazlam ( w sumie w szkole zauwazyli) przyczyne moich wiecznych bolow kregoslupa. Otoz spinam brzuch w bardzo dziwny sposob, np w przysiadach : cala faze ekscentryczna trzymam ladnie spiete miesnie, ,,przytrzymanie,, przysiadu tez trzymam ale jak zaczynam koncentyczna to puszczam brzuch na chwile i znowu spinam . Zrezygnowalam na razie z przysiadow, martwych ciagow, wyciskania na plaskiej, i skupiam sie na core trening.
Robie teraz trening push pull sila hiper, i powiem ze miesnie fajnie reaguja. Moglabym troche wiecej ,,meczyc,, nogi ale bez siadow ciezko. Bol plecow ustapil, poprawilam mobilnosc i mysle ze od pazdziernika wprowadze powoli przysiady. Trenuje 4 razy w tyg + 1 razy kalistenika

Ogolnie widze bardzo duzo zmiane w sylwetce ( zrobilam wreszcie taka mase jak chcialam ) zdjecia wrzuce za jakis czas, a jak to okreslila moja kolezanka ,, moje cialo zrobilo sie twarde,,
Staram sie jesc na poziomie 2400 ( jak schodze ponizej to chudne) chciaz ostatnio brak mi troche czasu na dokladnie liczenie. Teraz chce utrzymac wage a moze w lutym/ marcu pomysle o jakiejs redukcji. Na razie ciesze sie tym ile mam sily

Wiecie co, w grupie na uczelni mam ludzi z przerozna przeszloscia treningowa ( od street workout, przez biegi krotkodystansowe, bikini fitness, az po jezdziectwo konne) fajnie tak wymieniac sie doswiadczeniami ale najbardziej zszokowaly mnie ,,fitnesski,,. Nie wiem, moze zle wczytywalam sie w Wasze przygotowania do zawodow i byc moze w Polsce koncowa faza przygotowan tez tak wyglada - 2 tyg przed startem treningi 6 razy w tyg po 2-3h dieta: 400g dorsza 500g brokula i nic poza tym. Ta dziewczyna przeszla eliminacje do jakies grupy skandynawskiej ale nie wiem co dalej bo nie chcialam jej sluchac. Nazywa sie Frida Rommen, moim zdaniem jej cialo nie jest fajne. No dobra ale wiecie co jest najsmiesniejsze ( tutaj na forum ,,fitness,, jest jako styl zycia) ze dziewczyny, mam 3 w grupie co startuja w zawodach, traktuja fitness sezonowo, startowac beda w przyszlym roku jesnienia to teraz jada na zupkach knorr, pizzy i buleczkach no bo ,,od stycznia trzeba trzymac diete,,.
Ogolnie ze szkoly jestem bardzo zadowolona, bardzo duzo wymagaja, wkuwam kazdego dnia, ale tak na prawde ta szkola da mi tylko papier na to co juz wiem. Moze jak przejdziemy do kontuzji, schorzen itd to wyciagne jakies nowosci z zajec. Ale ze specyfika miesni, ukladaniem planow, zywieniem i suplementacja nie mam zadnych problemow, i to chyba dzieki temu forum. Sfd to duza skarbinica wiedzy ( a moze zna ktos z was jakas aplikacje do przecwiczenia tych wszystkich nazw miesni, stawow, wiezadel, kosci itd po lacinie?)
Lece zalatwiac setki spraw ale obiecuje ze bede pojawiac sie czesciej
1

Nie bedziesz szczesliwy z bycia najlepszym, ale bedziesz najlepszy z bycia szczesliwym.
@pozytywnezycie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 675 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12186





Zmieniony przez - spennende w dniu 2016-09-15 12:28:31

Nie bedziesz szczesliwy z bycia najlepszym, ale bedziesz najlepszy z bycia szczesliwym.
@pozytywnezycie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 187 Napisanych postów 2999 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37941
Fajnie słyszeć, że wszytko w porządku!
Jeżeli chodzi o naukę mięśni, poszukaj fiszek dla studentów medycyn (są papierowe, możliwe że apka też jest).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 538 Napisanych postów 2432 Wiek 48 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 151648
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Hej dobrze wiedzieć, że nie zniknęłaś na stałe :)
Co do przygotowań bikini- jak mają takie podejście że najpierw fast food a potem przygotowania to nie dziwne że muszą na taką dietę przechodzić. Chociaż da się zaobserwować, że takie jak dla mnie retro diety nadal obowiązują w pewnych kręgach. Jak widać motywacja do wystąpienia na scenie bywa różna, dla niektórych jest to zwieńczenie ciężkiej pracy i możliwość pokazania jak styl życia przekłada się na efekty, a dla innych może chwila chwały po prostu :D

Aplikacje na pewno są bo pamiętam jak kiedyś pewien ortopeda na wizycie zajarany pokazywał mi coś w telefonie jak mi tłumaczył co mnie boli :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 675 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12186
No i znalazlam chwilke na uzupelnienie planu treningowego. Trenuje teraz 4 x w tyg planem push pull sila, hipertrofia + raz w tyg kalistenika, gimnastyka/ trening pylometryczny. Plan treningowy push pull dostalam od jednego PT w ramach ,,eksperymentu,, ( troche ciezko bylo cos ulozyc jak nie moge robic siadow, martwych ciagow itd, ale od pazdziernika zaczne powoli wprowadzacvte cwiczenia) drugi trening robie tak raczej dla zabawy ze znajomymi ( tzn ja sie bawi a oni pracuja w ten sposob ) takie cwiczenia stricte gimnastyczne bardzo dobrze poprwaily moja mobilnosc, gibkosc i zwinkosc.

Push sila poniedzialki
Mobilnosc bioder ok 15 min
Hollow body i superman 4x30s

Bulgarskie wykroki 3x12p
Goblet squat 3x12p - nogi trenuje na mniejszym ciezarze zeby ledzwie bezproblemowo sie zregenerowaly
Wyciskanie hantli skos 4x6-8p
Wyciskanie zolnierskie 5x5
Dipsy 5x5
Negatywne pompki diamenyowe 3xmax
Lydki 4x 20p
Brzuszki 3xmax

Pull hipertrofia wtorek
Core ok 15 min

Uginanie nog lezac 3x15p
Wykopy noginw tyl na wyciagu 3x15 noga
Pull ups chwyt neutralny 4x max
Wioslowanie hantlami na lawce skosnej 3x 12p
Uginanie ramion z supinacja 3x 10-12p
Odwrotne rozpietki 4x 12-15p
Przedramie - tutaj chodzi nam o wzmocnienie m. brachioradialis, mam troszke ,,niestabilny,, lokiec
Silowe stanie na rekach - tzn nie do konca jest tomstanie na rekach, daje rade zrobic z lezenia tylko takie wejscie do ,,pupy w gorze,,- to cwiczenie jest na wzmocnienie brzucha i calej obreczy biodrowej, mam nadzieje ze za pare tygodni poderwe pupke do gory

Push hipertrofia czwartek
Mobilnosc - glownie rozne wersje mostka piersiowego

Zakroki 4s 12p noga
Prostowanie nog siedzac 3s 12-15p
Wyciskanie skos 3s 10-12p - nie robie wyciskania na plaskiej bo pod koniec serii nie jestem w stanie utzrymac brzucha, ale pracuje nad tym
Pompki szeroko 3x max
Waskie wyciskanie 3x12-15
Wyciskanie barki 3x 10-12

Pull sila piatek
Core ok 10-15 min

Uginanie lezac 3x 8-10p
Wykopy nogi w tyl 3x8-10 - moze w przyszlym tyg zamienimy to na zbieranie grzybkow, na prawde moje plecki bylynw zlym stanie kilka tyg temu
Pull ups 4x max
Sciaganie drazka dolnego 4s ---> 12p 10p 20p 10p
Uginanie ramion na lawce skosnej 3s 6-8p
Barki tylny akton, linki wyciagu gornego 3x 8-10p
Podciagnie kolan do brzucha na trx 3x max

Trening kalisteniczny/ gimnastyczny to duzo core, roznych wariantow pompek ( ostatnio diamentowe to moj faworyt) l-sit, stanie na glowie/rekach, mostki i troche cwiczen pylometrycznych. Chodzi ogolnie o wzmocnienie calego ciala, no i moim celem jest muscle up za pare tygodni

Plan treningowy moze nie do konca jest idealny ale to raczej ,,rehabilitacja,, no i moje treningi wygladaja osatnio duzo inaczej bo wokol mnie na silowni jest wiele notatek, zeszytow. W szkole wymagaja okropnie duzo, na razie mamy teorie ale ja jestem z tych co musza wsszystko miec ,,jasne i zrozumiale,, dlatego teorie zabieram ze soba na silownie i sprawdzam wszystko w praktyce
Powiem Wam ze bardzo duzo szkola nas w zakresie ,,rehabilitacji i leczenia,, roznych urazow, dolegliwosci, ( zastanawiam sie nad rozpoczeciem fizjoterapii w przyszlym roku). Norwegia dazy do tego zeby ,,leczyc ludzi aktywnoscia i dieta,, rzadko kto przpisuje tutaj leki, trenerstwo personalne dopiero sie tutaj rozwija a motto wiszace na scianie w naszej szkole to ,,Gjøre Norge til verdens sunneste land- sprawic ze Norwegia bedzie najzdrowszym krajem na swiecie".
Juz teraz wiem ze wybralam w zyciu ta odpowiednia droge, jest to raczej szlak w wysokich gorach, czeka mnie duzo wyzwan, poswiecenia i ciezkiej pracy. Wiem ze moja pasja sprawi ze bede mogla pomoc wielu ludziom, moim priorytetem teraz jest osiagnac jak najlepsza sprawnosc fizyczna ale przede wszystki ,, rozkminic,, cale nasze cialo, funkcjonowanie, fizjologie itd. Kocham to co robie, i to co bede w stanie robic w przyszlosci. Teraz poswiecilam swojej zycie ,,anatomi,, nie traktuje juz treningu jako hobby, nawet nie jako podstawy przyszlej pracy, po prostu wiem ze to moj obowiazek. Dostalam od kogos tam na gorze takie umiejetnosci nie bez powodu, moze to sie wydac smieszne ale chce ,, zmienic swiat, chociaz troszke".
2

Nie bedziesz szczesliwy z bycia najlepszym, ale bedziesz najlepszy z bycia szczesliwym.
@pozytywnezycie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 538 Napisanych postów 2432 Wiek 48 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 151648
W adopcjach psow pisz: Adoptując jednego psa nie zmienisz całego świata, ale zmienisz świat tego psa
Wiec chyba analogicznie mozesz komus poprawic byt
Powodzenia, bo nie ma nic lepszego w zyciu niz praca, ktora sie lubi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 675 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12186
Strumyk, porownanie dosc interesujace mam nadzieje ze w moim zyciu bedzie wiecej ADOPCJI niz jedna

Nie bedziesz szczesliwy z bycia najlepszym, ale bedziesz najlepszy z bycia szczesliwym.
@pozytywnezycie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 538 Napisanych postów 2432 Wiek 48 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 151648
to dorzuce jeszcze dawne haslo z ochrony srodowiska: mysl globalnie, dzialaj lokalnie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chętne do badań

Następny temat

Do dziewczyn które powiększaly biust implantami kiedy mogę zacząć cykl?

WHEY premium