SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Biorę się za siebie. Zaczynam od zera.

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3588

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 914
Wiek :18, rocznikowo 19
Waga :61
Wzrost :168
Obwód w biuście(1) :84
Obwód pod biustem : 76
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 74
Obwód na wysokości pępka : ok. 87
Obwód bioder (3): 100
Obwód uda w najszerszym miejscu: 58
Obwód łydki : 36,5
W którym miejscu najszybciej tyjesz : boczki, biodra, uda
W którym miejscu najszybciej chudniesz : piersi
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: czasami hula-hop, orbitrek, stepper, skakanka
Co lubisz jeść na śniadanie:kanapki
Co lubisz jeść na obiad :różnie
Co jako przekąskę : coś słodkiego..
Co jako deser :
Ograniczenia żywieniowe : owoce cytrusowe
Stan zdrowia, czy regularnie miesiączkujesz, czy bierzesz tabletki hormonalne : stan zdrowia średnio wporządku, mam pewne dolegliwości z układu pokarmowego za 2tyg. idę na badania. Miesiączki normalnie występują,nie biore tabletek
Preferowane formy aktywności : orbitrek, bieganie, skakanka, hula hop
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : -
Stosowane wcześniej diety : Kiedyś katowałam się wieloma dietami typu: kapuściana, kopenhaska, 500kcal, south beach itd. :/


Mam bardzo otłuszczone ciało, rozstępy jestem poprostu leniem i mam "słomiany zapał" do ćwiczeń. Lecz w tamtym roku udało mi się przez pare miesięcy biegać i wtedy było super :). Dziewczyny pomozecie? Nie wiem nawet od czego zacząć.. czytałam wiele tematów tutaj na sfd, ale nie do końca wiem, co mam robić dokładnie. Obliczyłam sobie zapotrzebowanie, ile mam jesc, bialka, węglowodanów i tłuszczy, ale nie wiem czy dobrze mi to wyszło. Mam nadzieje, że poprawicie jeśli jest źle.

BMR - 1400 w zaokrągleniu. (1398,91kcal)

białko 122g - 488kcal
węglowodany 91,5g - 132,25kcal
tłuszcze 88,6g -

Ile razy w tygodniu ćwiczyć, ile przeznaczyć na to czasu? Jakie kupić hantelki? Nie jestem osobą aktywną, często zaczynam jakieś ćwiczenia/bieganie, ale szybko mi się to nudzi i je przerywam :/. Chcę to zmienić. Narazie nie mam jak wkleić zdjęć, ale myślę, że na dniach się tutaj pojawią. W sumie to nie wiem czy dieta jest potrzebna, ale jakieś ćwiczenia na pewno, lecz przytyłam teraz jakoś 3-4kg po rzuceniu palenia. Gdy ważyłam 57-59kg i był taki okres, że ćwiczyłam dużo przez dłuższy czas intensywnie to moje ciało wyglądało dobrze i dużo szczuplej mimo braku diety. Tzn. wiadomo nie obżerałam się słodyczami, chipsami tylko w miare normalnie jadłam, ale nie obżerając się i nie przesadzając z tymi "złymi" produktami. Pomożecie? Każda rada będzie dla mnie cenna :)

b - 120g
t - 80g
w - 150g

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 914
dziękuje czarnula :* i również życzę powodzenia ;) nie znam się na tym myslalam, ze na poczatek takie wystarczą, bo jednak jest troche tych powtórzeń :) no to czekam na Saidę.

b - 120g
t - 80g
w - 150g

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
przeczytaj wylinkowane tam tematy https://www.sfd.pl/Koncepcja_i_regulamin_działu-t666947.html ,

- ze zrozumieniem przeczytaj https://www.sfd.pl/-t585708.html - wyraźne zdjęcia przodem, tyłem i bokiem w neutralnej pozycji (żądnych obcasów, zdjęć w lustrze, itp.)
- wrzuć swoje dotychczasowe posiłki w www.potreningu.pl (hasło i login jak na sfd) , generuj zrzut i następne wklej do w swoim topiku

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bosz... Niecałe 19 lat, tyle diet za sobą?!

To "zapotrzebowanie", które obliczyłaś to BMR, czyli basal metabolic rate, czyli tzw. podstawowa przemana materii. Oznacza on ilość energii, jaką zużytkuje Twój organizm na podtrzymanie podstawowych funkcji życiowych, w stanie spoczynku, w temperaturze pokojowej, 12 godzin po posiłku i po 8 godzinach snu.
Czyt. leżysz brzuchem do góry i patrzysz w sufit i po prostu żyjesz.

Twoje zapotrzebowanie zerowe to minimum 2000kcal, odchudzać powinnaś się na kaloryczności rzędu 1800kcal, choć nie wiem, z czego się tu odchudzać ważąc 61kg przy wzroście 168cm?

Dawaj foty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 914
No niestety, aż tyle diet.. jako nastolatka coś mi się w główce ubzdurało, że jestem gruba i zaczęły się "eskperymenty" :|. Zdjęcia będą jakoś na dniach, poszukam może jakieś w miare aktualne będe miała, bo jakiś czas temu robiłam. A teraz wrzucam dzisiejszy jadłospis, wiem, że nie jem zbyt zdrowo.. Czyli dobrze myślałam, że dieta nie jest raczej potrzebna.

b - 120g
t - 80g
w - 150g

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 914
Znalazłam jakieś zdjęcie, ale to jeszcze jak ważyłam ok. 58kg, ale wrzuce żebyście mogły zobaczyć tak mniej więcej moją budowe. Trochę siara takie zdjęcie dodać, no ale lepszego narazie nie mam ;)

b - 120g
t - 80g
w - 150g

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 13783 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111973
hadysz
Czyli dobrze myślałam, że dieta nie jest raczej potrzebna.



Nie, dieta jest ci potrzebna zdrowa

what doesn't kill you makes you stronger.
▪█─────█▪

PODSUMOWANIE PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/PODSUMOWANIE_PRZEMIANY_/_UNKNOVVN-t953320.html

PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/Konkurs/UNKNOVVN-t933010.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 914
chodziło mi o dietę redukcyjną ;) taka zdrowa to na pewno by mi się przydała :)

b - 120g
t - 80g
w - 150g

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 3070 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 64241
taka zdrowa to na pewno by mi się przydała :)
No to dajesz
Wywal śmieci typu te ciasta z galaretką, kupne wędliny, margarynę. Zwiększ liczbę kalorii dodając białka i tłuszczu, bo marnie z tym u Ciebie i chociażby dla zdrowia warto…
Przejrzyj sobie wątek co jedzą ladies i spróbuj ułożyć jeszcze raz

"Jeśli spędzasz zbyt wiele czasu myśląc o czymś, nigdy tego nie dokonasz" (Bruce Lee)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 914
Dodaje zdjęcia.. ehh, ale się zapuściłam. Teraz chyba będziecie mogły coś poradzić mam nadzieje ;) aha i wydaje mi się, że mam wadę postawy, dużo ćwiczeń przede mną :)







b - 120g
t - 80g
w - 150g

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ajć, przypominasz mi trochę sylwetkowo naszą sexy Gruszkę ( https://www.sfd.pl/-t836245.html#post3 ) na starcie, zanim zaczęła treningi

No ale dobra. Co się rzuca w oczy: efekt tych wszystkich dietek, które sobie zafundowałaś... Brzuszek Jesteś gruszką, powinnaś mieć płaski i jędrny brzuch, a u Ciebie oponka, która wskazuje na to, że Twój organizm jest zestresowany tym, co było

Ty się odchudzać nie powinnaś, bo schudniesz z góry, a dół zostanie jaki był. Musimy zrobić rekompozycję. Tzn. powiększyć optycznie górę poprzez dodanie mięśni i pomniejszyć dół poprzez spalenie tłuszczyku.

Ułóż dietę: 1800kcal, 120g białka, 150g węglowodanów i 80g tłuszczu. Dziewczyny sprawdzą i ew. poprawią.

Kupisz sobie hantelki, taśmę i piłkę do ćwiczeń?


Zmieniony przez - Martucca w dniu 2012-02-13 20:26:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 13783 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111973
hej :) widzę, że będziesz jadała tak jak ja ;) jak co to raczę pomocą powodzenia

what doesn't kill you makes you stronger.
▪█─────█▪

PODSUMOWANIE PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/PODSUMOWANIE_PRZEMIANY_/_UNKNOVVN-t953320.html

PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/Konkurs/UNKNOVVN-t933010.html

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

"Mięśnie" Ladies

Następny temat

Poczatek przygody z silownia i fitness, od czego mam zaczac?? prosze o pomoc

WHEY premium