SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

GINEKOMASTIA cz.2

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 572300

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 70 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 830
Witam.

Od jakiegoś czasu (3-4 miesiące) pod lewym sutkiem mam takie kulkowate stwardnienie. Jakby chrząstkę. Czy to może być ginekomastia i czy samo może zniknąć???

Mam 20 lat. Jestem po 1 cyklu meta/entant i 2x m-drol, aleproblem pokazał się na długo po zakończeniu cyklów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 88
Mam pytanie. Czy zdarzyło się komuś krwawienie po zabiegu? gdy nosił jeszcze opatrunek ? zauważyłem że pojawiło się trochę krwi na opatrunku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 110
Gino, mimo ze jestem zielony w tych sprawach i nie mialem nic takiego to mysle ze to normalne bo widzialem kilka zdjec jak ludzie pokazuje siebie po oberacj i na opatrunku mieli troche krwi :) wszyscy, wiec to chyba normalne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Wiek 23 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1976
Pytanie.
Ile trwa zabieg, i czy odrazu po wsiadaliiscie do pociągu/samochodu i do domu? jak długo 'trzymają' te wszystkie środki podawane przed zabiegiem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 167
Mam pytanie do osób co przeszli zabieg czy masowaliście(masaże) klatkę intensywnie(mocno) czy delikatnie? używaliście jakiejś maści na blizny planuje zakup Contractubex stosował ją ktoś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wg dr'a masc jest niepotrzebna bo tak naprawde chodzi o sam proces jej wmasowywania wiec wystarczy samo masowanie "na sucho". Ja planuje zaczac masowac za kilka dni. Zabieg trwa ok 2 godz., mozna wracac odrazu ale raczej jako pasazer, u mnie znieczulenie poscilo jakies 2h po zabiegu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 167
Gdzieś wyczytałem,że mocne masowanie rozszerza bliznę dlatego pytałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Raczej zapobiega jej rozrastaniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 22813
gino
Do wszystkich młodych z problemem gino. Faktem jest iż musicie czekać mniej więcej do 18 roku życia na podjęcie jakiś stanowczych kroków w tym kierunku (nie mówię o ćwiczeniach , chociaż moim zdaniem jeśli jest problem gino. samymi ćwiczeniami tego nie zwalczycie) , ponieważ do tego czasu istnieje prawdopodobieństwo że samo zniknie. Denerwuje mnie tylko podejście lekarzy do młodych ludzi którym mówią właśnie "Samo przejdzie , wszystko jest w porządku" , nie zdają sobie sprawy tak naprawdę jakim to jest problemem dla facetów , przede wszystkim odciska to mocne piętno na psychice. Mają takie podejście dlatego bo uważają że to nie jest choroba która w jakimkolwiek stopniu psuje zdrowie. Tym młodym ludziom powinno mówić od samego początku , poczekaj do tego i tego wieku(nie do 20 ?) , jeśli nadal się utrzyma , zrób coś z tym. W moim przypadku mówiono mi że wszystko jest OK do samego końca , aż w końcu ja zadecydowałem jakie badania chce mieć zrobione i do jakiego celu mi są potrzebne , niestety prywatnie. Rodzice też nie zrozumieją ponieważ jaki rodzic by chciał żeby jego dziecko trafiło pod skalpel? Tak jak pisał wyżej chłopak lat. 15 , ciężko w tym wieku uzbierać fundusze na zabieg , wizyty prywatne u lekarzy , a przede wszystkim bez zgody rodziców tego nigdy nie osiągniesz. Ja osobiście żałuje że zmobilizowałem się na badania i powiedziałem "dość" parę miesięcy temu , a zabieg miałem parę dni temu (lat 24.). Też miałem głupią nadzieję że może minie? może jakiś lek jest? Także apeluję , rozmawiajcie o tym z rodzicami , mówcie jaki jest to problem dla was, niech was zrozumieją i w odpowiednim czasie podejmijcie kroki.

Pytanie odnośnie pogrubionego fragmentu. Jakie konkretnie badania są potrzebne do dokładnego zdiagnozowania ginekomastii i do ewentualnego zabiegu jej wycięcia. USG "zwykłe" czy jakieś "specjalne"? Chodzi mi o konkretne nazwy. Co jeszcze poza tym?

Czy po zrobieniu badań, przeciętny człowiek jest w stanie sam orientacyjnie ocenić po wynikach (zdjęciach?) czy i jak duże jest gino? Czy jednak konieczna jest do oceny konsultacja z lekarzem?

Na koniec jeszcze jedno pytanie. Czy ginekomastia może mieć coś wspólnego z przypadkiem wystąpienia w bliskiej rodzinie nowotworu piersi (u kobiety)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 224
witam;) mam pytanie , czy ktoś może się orientuje, czy po zabiegu można pracować fizycznie czy należy zawiesić jakąkolwiek aktywność , dodam że pracuje na budowie,
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Naderwanie włókien mięśniowych

Następny temat

Ból żołądka

WHEY premium