SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - VVIZARD

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 188538

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 326 Napisanych postów 1603 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50249
Trzeba się uczyć nowych rzeczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 326 Napisanych postów 1603 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50249
Wtorek 16.05.2017

A - WOD

For time:
20 Deadlift 90kg
40 Wall Ball 9kg
Time Cap 3min
REST 3min

20 Back Squat 70k
40 Wall Ball 9kg
Time Cap 3min
REST 3min

20 Shoulder to Overhead 50kg
40 Wall Ball 9kg
Time Cap 3min

Wynik: 1,53 // 2,20 // 2,51

Nie zbyt przyjemny trening jestem zadowolony, bo wszystko oprócz ostatnich WB zrobiłem unbroken. Ostatnie WB dzielone po 6/ 5/ 4 /3 czyli jak wchodziło barki już były mocno zmęczone i nie było sił wyrzucać tej piłki. Mimo mocnej pracy nogami, lekkim wyskakiwaniem i tak były problemy z dorzucaniem. A nie którzy po 2min robili w ostatniej rundzie....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 326 Napisanych postów 1603 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50249
Czwartek 18.05.2017

A - WOD

A: 2min to find max unbroken Ring Muscle Ups

B:TEAM OF 2
AMRAP 12min
8 - 6 - 4 - 2
Ring Mu
Front Squat 80kg

Wynik: 18 // 170

Przed treningiem porobiłem sobie trochę zarzutów i podrzutów lekko.
Nowy PR - 18 Ring Muscle Ups
Przedramiona mocno pospinało po części A. Myślałem, że będzie ciężko zarzucać te 80, ale lekko wchodziły zarzuty. Co mnie cieszy
Partner A robił 8 RMU , partner B 8 FSQ i następowała zamiana. B robił 8 RMU, A, robił 8 FSQ. Potem 6 , 4, 2 i znowu wracamy do 8 itd. W sumie rozpoczęliśmy 3 rundę. Fronty i zarzut lekko. Najmocniej chwyt dzisiaj dostał.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Poza tym, że widać klasę w tym ćwiczeniu to ruch i koordynacja super

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 119 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 11168
Wojtek bierze dziś udział w zawodach Double Trouble, wyniki na bierząco (CFB Double Winners):
https://athletes.zone/challenges/967
Relacje online i zdjęcia:
https://www.facebook.com/CPM.VeraSportPL/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Czekamy na jakąś relację

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 326 Napisanych postów 1603 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50249
Relacja będzie wieczorem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Czekamy

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 326 Napisanych postów 1603 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50249
Moje pierwsze zawody w CrossFit zajęliśmy 6 miejsce na 80 drużyn. Można powiedzieć, że to jest jakiś sukces. Jednak czuję niedosyt.... Mogłaby być wygrana. Małe błędy o tym zadecydowały.
Ogólnie wszystko sprawnie przebiegało. Heat za heatem. Między WODami było około 2h przerwy. Niby dużo, a mijało szybko Sędziowie uważnie pilnowali standardów, ale z czasem już coraz bardziej przymykali oko ;-p Przynajmniej takie miałem wrażenie. Nam również zwracali uwagę, żeby prostować się, niżej siadać itp , ale no rep nie było.
WOD 1 - 1 miejsce
WOD 2 - 15 miejsce
WOD 3 - 9 miejsce
WOD 4 - 6 miejsce


WOD 1
Buy In:
6 - shuttle run 30m
AMRAP:
48 - deadlift 60kg
24 - pull-ups
42 - kb goblet squat 24kg
24 - kb snatch 24kg
48 - partner facing burpees while partner hold plank
Time Cap 12min

Bieganie z partnerem na plecach nie było jakieś ciężkie. Po bieganiu byliśmy 4-6 w swojej rundzie, ale na martwych już wyszliśmy na prowadzenie i nie oddaliśmy go do końca Jaki dzieliśmy nie chce pisać, bo bywało różnie kryzys przyszedł dopiero w drugiej rundzie burpee przez partnera trzymającego plank. Biodra była tak zmęczone, że ciężko było przeskakiwać. Trzymać plank również było nie łatwo. Najcięższy trening w całym dniu. Najcięższy trening w moim życiu ponad 30min dochodziłem do siebie, żeby wstać i iść pod prysznic. Ciśnienie skoczyło, głowa rozbolała, a nawet wymiotować się chciało....
Apetyt był wysoki po pierwszej wygranej

WOD 2
Buy in:
100 Double Unders
80 Wall Ball 9kg
60 KB Swings 24kg
40 Pull Ups
20 T2B
then:
AMRAP
9 - power clean 60kg
6 - burpee

Myślałem, że po 1 WOD ten WOD będzie ciężko wykonać. Ten trening okazał się lżejszy niż 1. DU, Pull Ups i T2B podzielone na 2. WB i Kb Swing na 4 razy.
Wynikiem był ilość powtórzeń w AMRAPie. Uzyskaliśmy 80 powtórzeń. Trochę za mało i tylko 15 miejsce.... Siły były żeby robić dalej, ale zabrakło czasu. Który straciliśmy na WB przez moje 5 NO REP. Na treningach zawsze rzucamy do ściany, a tutaj musieliśmy rzucać do tarcz ( mniej więcej takich - http://media.elektronik-star.de/images/X180/10028827_0000_titel_CAPITAL_SPORTS_Hitplate_Wall_Ball.jpg), na których były 2 duże śruby znajdujące się na dole i górze tarczy. Idealnie było by trafiać pomiędzy te śruby mi to nie bardzo wychodziło i najczęściej trafiałem w tą dolną. Przez co piłka uciekała mi w różnych kierunkach i przez to nie było tej płynności w WB. Według mnie straciliśmy przez to i no repy około 20 sekund.... a w 20 sek można by było jeszcze z 10 powtórzeń w AMRAPIE i zająć nawet 6-8 miejsce. A to by zmieniło trochę klasyfikację

WOD 3
While partner A performs workout, partner B hold the bar.
For time:
50 - overhead squat 40kg
40 - push press 40kg
30 - burpee
20 - CTB
20 - power snatch 40kg ( 10 + 10 )
Time Cap 8min

To był ciekawy trening. Uzyskaliśmy 9 miejsce z czasem 5,24min. W czasie gdy jeden partner wykonywał ćwiczenie, drugi musiał wisieć na drążku. Puszczenie drążka oznaczało zmianę partnerów. Podzieliliśmy wszystko mniej więcej na 2. Power Snatch miały być wykonane przez jednego partnera w ilości 10, dopiero później mógł robić drugi partner swoje 10 Power Snatch. Tutaj również dało by się urwać kilka sekund co by mogło dać nam lepszą pozycję, gdyby nie małe błędy. Przedramiona i chwyt po tym treningu były masakrycznie wymęczone. Do tego doszły otarcia i zdarta skóra na dłoniach.

WOD 4 - Finał
For Time
Double DT
12 - deadlift 70kg
9 - hang power clean 70kg
6 - push jerk 70kg
Time Cap 12min

Do finału wchodziło 6 ekip. My awansowaliśmy z 6 miejsca Chyba nikt nie był zadowolony z finałowego WODa, zwłaszcza po trzecim treningu." DT " na treningach wykonywałem na 60kg i to na wypoczęciu. A tutaj 70kg i do tego po trzech wykonanych treningach.... Nie było chęci na wykonywanie tego benchmarka i nawet nie spieszyliśmy się z tym W pierwszej rundzie zrobiłem tak: 11 martwych, potem 1 martwy i 3 / 3 / 2 HPC, potem 1 HPC i 6 jerków, ale po każdym jednym Jerku zatrzymywałem się. W drugiej rundzie, 11 martwych , 4/4 HPC , potem 1 HPC i 6 Jerków, ale już TNG. A w 3 nie ukończyłem już. Tak jestem zadowolony, że na takim zmęczeniu udało się robić HPC na 70kg i Jerk
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Gratuluje zajętego miejsca! Ciekawe te WODy Wam zaserwowali

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy da radę połączyć ten trening z siłownią?

Następny temat

NAGRODZENI ZA AKTYWNOŚC !

WHEY premium