SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] padme

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 92016

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
Jak Rion, tez wypatruje bikini, a tu statki same

Nie no, fajne foty, jeszcze jakie piekne i klimatyczne swiatlo!

A przy cwiczeniu posladkow akcentujesz ich spiecie? Pamietam jak robilem mcnpn dawnooo albo jeszcze niedawno przy zurawiach, dopinalem dupe to potem nie moglem siedziec. Fakt, ze to dorazne odczucie, niekoniecznie wplywajace na ich ksztalt, jedrnosc itp, ale czulem, ze wchodzi. No i do bolu bede powtarzal- fronty atg i czuje tylek bardziej jak 4ki

Tez ostatnio jadlem parowki w hot dogach...co by o nich nie gadac to maja smak nie do pod**
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Rion - nie próbowałam do tej poryz gumami. tzn. dziś spróbowałam pierwszy raz (opis i film poniżej), natomiast chyba zabrakło przytrzymania w górze bioder.
Czawaj - spięcie staram się akcentować, chyba...tzn. podświadomie staram się tak robić, a w praktyce to hgw. fronty przetestowałam i również nagrałam.


wykorzystując fakt, że wrzesień mam i tak poszatkowany jeśli chodzi o regularność treningową, staram się w tym miesiącu w treningach czerpać fun z ekperymentowania, próbowania nowych rzeczy. cel czysto poznawczy, bez łudzenia się of kors że jednorazowa próba przyniesie jakiś efekt. ale fun z treningu spory, mimo że nie wszystko wychodzi jak powinno.

Dziś treningowo było sporo dla mnie nowości - po pierwsze metoda - podobnie jak poprzednio poszłam w objętość, tym razem wplatając metodę Girondy 8x8 do frontów i do HT z gumą (ta wersja ht to też nowość dla mnie).

Albo technika mocno leży i kwiczy albo już nie wiem - ponoć ta metoda to gwarancja pompy - u mnie jej zabrakło. Ani we frontach ani w ht z gumą nie poczułam pośladów, lub w znikomym stopniu :( fakt że obciążenie nie było wielkie ale też myślę, że adekwatne do ilości serii i tego co mówi reguła na temat jego dobierania w tej metodzie (czyli z 60-70% maxa).

Inna dla mnie nowość to wyciskanie ściskające sztangielek. to jedyne ćwiczenie któ©e mi dziś zapewniło pompę... ale nie tego co trzeba, czyli tricepsów ;] przeszacowałam tutaj ciężar i myślałam że pójdzie więcej niż w standardowym wyciskaniu, nie poszło. poszło mniej natomiast.

dzisiejszy trening wyglądał następująco:

1. Fronty (starałam się żeby były ATG ale ATG to chyba nie było) 8x8

30/30/30/30/30/30/30/30

2. HT z gumą wokół kolan 8x8

50/50/50/50/50/50/50/50

3. RDL 5x10

45/45/45/45/45

4. Wyciskanie ściskające sztangielek 4x10

10,75/10,75/9,5/9,5

5. Wyciskanie sztangielek siedząc 4x10

8,25/8,25/8,25/8,25

6. Brzuch - pike na trx 4x10


filmy :(
1. fronty - ostatnia seria:


2. ht z gumą - czwarta seria


3. wyciskanie ściskające - pierwsza seria -





Zmieniony przez - Padme w dniu 9/17/2017 9:53:25 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5995 Napisanych postów 10061 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 214367
Zawsze w HT masz taki kąt między udem a podudziem? spróbuj zachować mniej więcej kąt 90 stopni. I mając gumę rozpychasz mocno kolana na zewnątrz? Bo z tej perspektywy nie widać za dobrze. Na jaką szerokosć masz rozstawione stopy?
I w jakiej objętosci robisz HT? Może spróbuj zrobić po 15 powtórzeń, z progresją ciężaru, i w wolniejszym tempie? Możesz też robić 1s spięcie przy każdym powtórzeniu.
Z HT jest tak, że jak już wyczujesz ten ruch to nie ma bata - będzie wchodzić z posladki tak, że nie wysiedzisz po dobrze zrobionej serii. A gumę polecam, tylko musisz mocno rozpychać kolana przez cały czas trwania serii. Może nagraj jak to wygląda z przodu?

Jestem pewna, że panowie podpowiedzą bardziej konkretnie
1

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777696
Padme a powiedz mi proszę czy dysponujesz w domu talerzami ? Takimi normalnymi które zakładasz na sztangę ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Miss - Miss, wielkie dzięki za hinta. ten kąt między udem a podudziem to taki kompromis w którym wydaje mi się że coś jeszcze jestem w stanie poczuć, bo różnych ustawień próbowałam. kolana starałam się rozpychać aczkolwiek gume wziełam dosyć mocną to i kolan na zewnątrz nie dało rady wypchnąć jakoś bardzo mocno (aczkolwiek maksymalnie na ile mi pozwoliła guma, ale to raczej wąsko i tak było :( )
Objętości testowałam różne, maiłam juz i zakresy na kilkadziesiąt powtórzeń i małym ciężarze, jak i kilkunastu na większym czy kilku zaledwie - z izometrią na 20-30 sekund. także tempo było różne. za każdym razem jeśli coś paliło to albo czwórki, albo dwójki ostatecznie, kuper nigdy :(

Rion - tak dysponuję talerzami żeliwnymi z hop sportu, ok 100 kg - m.in. 2 x15 (największe), 2x10, 4x5, 4x2,5 8x1,25 + gryf ok 1,67 (10kg) + sztangielki z możliwością regulowania obciążenia

PS. kurcze wiem ze ten ht to wyjątkowo nieudolnie wyszedł...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777696
Padme spróbuj następnym razem zrobić wycisk ściskający talerzami. Jednym bądź dwoma im mniejsza średnica tym lepiej ale trzymasz talerze między dłońmi złożonymi jak do modlitwy i ten ciężar idzie góra dół, ta wersja powinna ładnie klatkę ruszyć

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Rion, dla upewnienia się czy dobrze zrozumiałam zapytam: mam wziąć do ręki same talerze bez nadziewania ich na sztangielkę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
U mnie na siłowni się praktykuje wkładanie gumy między sztangielki w tym ćwiczeniu - dobry patent. Poza tym wyciskanie ściskające nie potrzebuje pełnego zakresu ruchu - jak zaczynamy czuć baki i łapy to znaczy że za głęboko schodzimy z ciężarem. Talerz, o którym pisze rion, też dobra opcja - w dodatku można też przesuwać ten talerz na boki, żeby móc mocniej przypiąć którąś stronę klaty.


Zmieniony przez - nightingal w dniu 2017-09-18 12:07:46

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777696
Padme
Rion, dla upewnienia się czy dobrze zrozumiałam zapytam: mam wziąć do ręki same talerze bez nadziewania ich na sztangielkę?


Tak dokładnie . Sam talerz miedzy dłonie lub dwa. Tylko ostrożnie bo po pierwsze to dobrze włącza pracę klatki bo ściskasz też ciężar jak mocno się da a po drugie ostrożnie bo jak wyjedzie to spadnie na klatkę

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607799
Padme ja bym spróbowała w HT z większym kątem między udem i podudziem, tak jak napisała Miss. Ciężar tak na 12-15 powtórzeń. Zaczynasz ruch od mocnego spięcia pośladków. Wyobraź sobie, że masz między nimi np. monetę i muszą być spięte, żeby nie wpadła Ruch w górę dynamiczny, zatrzymujesz w górze na kilka sekund i dalej mocno pilnujesz spiętych pośladków. Opuszczasz powoli na dół. Tak patrząc na filmik to mam wrażenie, że brakuje tu aktywacji pośladków i świadomego ruchu, pracuje całe ciało a nie to co powinno Ja najmniej czuje pośladki przy małym zakresie i dużym ciężarze, bo też zaczynam sobie pomagać ciałem. Przy większych zakresach i wolnym tempie to tak jak wspomniała Miss, nie da się siedzieć po skończonej serii
Czytałaś może ten artykuł? Dużo ciekawych informacji: https://www.sfd.pl/Klinika_Estetyki_Pośladków_dr_Obliques_i_dr_Martuccy_:_-t941332.html 
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Najlepszy zestaw cwiczeń własnym ciałem

Następny temat

plan trening

WHEY premium