SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] padme

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 92018

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777696
Biodra i uda muszą iść razem ale czasem łatwiej chwycić technikę jak sobie wyobrazisz, że musisz te biodra wypchnąć do przodu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
w sensie jakbym przy wstawaniu z przysiadu chciała biodra wypchnąć do przodu? bo wypróbowałam tak przed chwilką "na sucho" wstać z przysiadu z takim wyobrażeniem o wypchnięciu bioder do przodu i wówczas wstawanie rzeczywiście wydaje się przychodzić tak naturalnie, bez rozkminy co ma iść pierwsze. także wskazówka dla mnie rewelacyjna :) dzięki!


Zmieniony przez - Padme w dniu 2017-07-28 13:20:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777696
To jest najlepsze w przysiadzie, że czasem prosta rada pozwoli szybko go poprawić co nie zmienia faktu, że to bardzo trudne technicznie ćwiczenie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 110 Napisanych postów 818 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 32340
Padme trzymam kciuki za triatlon ,a nie myślałas o runmageddonie? ; -)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
Ja bym mniej akcentował te biodra i raczej zgrał to lekko w czasie z ugięciem kolan
Ale wiem, że chciałaś dokładnie pokazać nam to, o czym mówił Rion
Jednak prostu zszedł bym w dół starając się trzymać w miarę prosty tułów- ale to się tak łatwo mówi
Coś jak tu (1:17), choć tutaj już pod koniec jest walka i technika kuleje


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Rion - masz racje, ćwiczenie jest mega trudne i tylko z boku wydaje sie byc proste. Ale tez tak jak piszesz - jakaś rada lub analogia do czegoś (w tym wypadku wyobrażenie sobie rdla w ruchu biodrami i wyrzucenie bioder do przodu przy wstawaniu), potrafią znacząco ułatwić wykonywanie ćwiczenia. Mnie te wskazówki pomogły bardzo.

Bodymass - dzięki. Natomiast runmaggedon, jakkolwiek fajny, nie na moja sprawność fizyczna niestety.

Czawaj - dzięki za wrzucenie fajnego filmiku (juz pisałam, ale napisze jeszcze raz - ten montaż to majstersztyk), obejrzałam przysiad Twój o którym piszesz, porównałem ze swoim. Twój wyglada fachowo ale tez masz dużo więcej doświadczenia ;) wiec porównanie od razu bez sensu.
myśle, ze ruch mi sie "uplynni" jeszcze z czasem, przynajmniej mam taka nadzieje jak te ruchy będą dla mnie bardziej naturalne. Ale ten ruch biodrami, którego wcześniej u mnie brakowało, fajnie pomaga mi napiąć tyły ud i poslad, czyli jest sprzymierzeńcem w walce o moj priorytet na pośladki. Natomiast ta spowolniona faza negatywna to dla mnie w przysiadzie fajna nowość, z która chciałabym sie chwile zaprzyjaźnić.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
Nie nie, nie porównuję nas czy też nie popisuję się, że "ja umiem lepiej" Tak naprawdę zapewne można by się do czegoś i u mnie przyczepić- może i sam Platz się za głowę złapie Każdy musi sobie wypracować optymalny ruch dla siebie, zależny od mobilności, długości kończyn, kości, czy przebytych urazów. Można jedynie się inspirować i testować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czawaj, nawet przez chwile nie odebrałam tego jako popisywanie sie czy coś. Cieszę sie, ze sa na forum osoby, które chcą sie dzielić swoimi doswiadczeniami, od których można coś podpatrzyć, zainspirować sie, potestować albo sie poradzić. I Ty jesteś jedna z takich osób :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Czawaj
Nie nie, nie porównuję nas czy też nie popisuję się, że "ja umiem lepiej" Tak naprawdę zapewne można by się do czegoś i u mnie przyczepić- może i sam Platz się za głowę złapie Każdy musi sobie wypracować optymalny ruch dla siebie, zależny od mobilności, długości kończyn, kości, czy przebytych urazów. Można jedynie się inspirować i testować


Święte słowa. Często inność nie znaczy "gorszość" czy błędność. To że coś nie wpisuje się czasem w ogólnie przyjęte idealne kanony techniczne nie oznacza że nie jest skuteczne oraz bezpieczne. Jest właśnie miejsce na tzw personalizację czy się to komuś podoba czy nie. Nie wszyscy jesteśmy idealnej budowy, bez urazów lub pozostałości po nich, u każdego z nas może lekko inaczej działać układ nerwowy itp. Ale jeśli się da to warto dążyć do doskonałości - ale właśnie jeśli się da.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
@Nightingal, powiem szczerze, że pierwszy raz nie wiem jak ugryźć to co napisałeś. rozumiem ideę, ogólny sens, zgadzam się. ale za krótka jestem/za mało mam doświadczenia, żeby coś tutaj sensownego napisać...

#
29-30/07 - rowerowo

dystans/prędkość takie sobie, ale nie dalam rady więcej w 30 stopniach na zewnątrz i na oponach 2''. szybciej i więcej nie jestem w stanie wykrzesać w takich okolicznościach przyrody. był plan dotrzeć jeszcze na basen (łooo od piątku taki plan był) ale to już mi się nie chciało. jutro też jest dzień.

trochę statystyk:





i trochę fot paszy z soboty





Zmieniony przez - Padme w dniu 7/30/2017 9:05:03 PM
1
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Najlepszy zestaw cwiczeń własnym ciałem

Następny temat

plan trening

WHEY premium