SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] padme

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 92003

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Crossfit u mnie zdycha śmiercią naturalną - już nawet tego crossfitem nie nazywam. Przychodzi garstka ludzi zazwyczaj.

A co do mnie i fotek z treningu - to po prostu nie ma czym się chwalić. Ja raczej przerzucam żelastwo niż pracuję nad sylwetką.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5995 Napisanych postów 10061 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 214367
Padme - gratki! za sam fakt, że wzięłas udział w takim wyzwaniu należy się medal może złapiesz bakcyla i będziesz startować w kolejnych zawodach, a jak nie to i tak zawsze fajnie zbierać nowe doswiadczenia i próbować swych sił w różnych konkurencjach

A tak w ogóle - 4 godziny treningu?! wychodziłas na własnych nogach z siłowni czy Cię Yeti wynosił?

Może kiedys trening drużynowy? bo na tri to ja się nie piszę

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777696
Padme a jakie teraz plany na najbliższy czas ? Dalej triatlon czy powrót do cięższych treningów siłowych.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
trening drużynowy - dobry pomysł, jestem za. A cztery godziny to też nasze gadanie, więc nikt nie zginął.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nightingal - a szkoda, bo te zawody wydają się być bardzo fajne.

Miss - dzięki ;) w kameralniejszych zawodach chętnie jeszcze wystartuję, natomiast nie widze siebie w takich na dużą skale, gdzie na raz wskakuje do wody 100 osób albo więcej.
Te 4 godziny tylko tak brzmią "groźnie" - w rzeczywistości jak Night pisze - w tym czasie też gadaliśmy, padła z mojej strony masa pytań, była pokazywana i oceniana technika wykonywania ćwiczeń (m.in. na żywo widziałam to słynne rozciąganie śródseryjne). No i to było dzień przed zawodami - to ja działałam w trybie "oszczędzania się", natomiast Yeti swój trening robił na 120% mocy.
a trening drużynowy - świetny pomysł :)

Rion - dobre pytanie. sama się nad tym ostatnio zastanawiałam, gdy jakiś tam "etap" został zamknięty. Punktem ciężkości będzie i pozostanie na pewno trening siłowy, natomiast nie wykluczam - jak będzie ciepło jeszcze - jakiegoś rekreacyjnego już biegania na krótsze dystanse a w jakimś jesienno-zimowym okresie chciałabym zacząć poprawiać technikę pływania kraulem.
chodzi mi po głowie jeszcze taki jeden abstrakcyjny na razie pomysł/cel, ale z racji swojej abstrakcyjności to na razie nie warto o nim wspominać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777696
Ja cały czas myślałem, że będziesz płynąć kraulem ale pływanie w basenie a na otwartym akwenie to dwie różne bajki

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
Spokojnie, siła w bojach po przerwie raz rośnie, raz spada- Ty się dobrze napracowałaś nogami ostatnio więc ma prawo być lekko gorzej
Wróci zaraz z nawiązką

Haha, no to widzę, że Night ma nową (nie?)oficjalną ksywkę

Piękne Panie i nieco mniej piękni Panowie- powoli szykuje się przecież ta ustawka w Opolu (siedziba SFD!), więc może zjedziemy się tam wszyscy? Banan coś tam pisał o wrz/paź/list, dogramy termin i zrobimy imprezę jak trzeba!


Zmieniony przez - Czawaj w dniu 2017-09-01 09:13:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Rion - masz rację, nawet nie ma co porównywać pływania basenowego a na otwartej wodzie. niestety ;)

Czawaj - no też jakoś mnie ten spadek nie przejął za bardzo. jak piszesz - pewnie wróci przy regularnych treningach.
Tej ksywki dla Nighta to wolę natomiast nie nadużywać, żeby nie przegiąć czasem ;)

W sumie jakby to Opole jakiś pasujący termin miało, to idea jest całkiem zacna :)

A z wypisek:

31/08 - DNT

domsy po środzie dosyć odczuwalne. wyjście służbowe- danie główne - czarny angus w sosie truflowym. zacny był.



1/09 - DT


1. Przysiad bułgarski 5 x 10 + 1max

7/7/7/7/7/ccx18

2. Barbell glute bridge 6x10 +1max

90/90/90/90/90/90/60x30

3. Martwy ciąg na sztywnych nogach 4 x 10 +1max

r. 30x10 50/50/50/50/30x26

4. Wiosłowanie sztangielką jednorącz w podporze 4 x 10

14,5/14,5/14,5/14,5

5. Wyciskanie sztangielek na ławce ze skosem dodatnim 4 x10

10,75/10,75/10,75/10,75

6. Wyciskanie sztangielek siedząc w oparciu o pionową ławkę 4x10

8,25/8,25/8,25/8,25

7. Brzuch – freestyle 3 serie

wznosy nóg na ławce skośnej - 3x20




Treningowo - gdzieś ostatnio mam znów duży fun z robienia FBW. jak robiłam taki schemat przez pierwsze pół roku treningów - tak miałam dream o splitach, treningach góra-dół czy PPL. różnorodność w treningu czyli - ważna rzecz. Próbowałam dziś na treningu zastosować w praktyce różne szczegóły/niuanse - o których mi mówił Nightingal tydzień temu - jak sposób oparcia i rozstawienia stóp przy bułgarskim przysiadzie, kierunek wyciskania sztangielek na barki, podkładki pod pięty przy glucie czy sposób podpierania się przy wiośle. nauka na pewno w las nie pójdzie: fajnie jest próbować lekko innych ustawień przy ćwiczeniach, sprawdzać czy nam one pasują czy nie.

paszowo - zainspirowałam się dziś przepisem Cod stąd - https://www.sfd.pl/post-p18233391.html na gryczaną Margherittę z patelni. Wizualnie może mi nie wyszło mistrzostwo świata - ale smakowo - nie narzekam. Dla mnie bardzo fajna alternatywa dla jajecznic czy omletów na śniadanie, która na pewno nie raz się u mnie pojawi.








Zmieniony przez - Padme w dniu 9/1/2017 1:02:20 PM
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 1361 Wiek 59 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 26204
Jestem pełna podziwu!

お元気で

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777696
Powiem Ci sam tak mam na basenie mogę pływać opór, ale jak wyjdę na większy akwen i widzę ciemność pod sobą to mam spory niepokój, nie mówić o tym, że prawie miałem panikę w morzu jak pływałem

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Najlepszy zestaw cwiczeń własnym ciałem

Następny temat

plan trening

WHEY premium