SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] padme

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 92019

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Po prostu czasem lepiej jest coś robić po swojemu niż pod linijkę do wzorca. Nie mówię że akurat tak jest teraz u Ciebie w przypadku przysiadu. Po prostu teraz jest ogólne ciśnienie żeby siadać pięknie, wyciskać pięknie - tylko że właśnie nie każdy tak będzie w stanie.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
Ooo grill był widzę!
Tak jak u mnie- i sb i nd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777696
Dobry grill nie jest zły zwłaszcza jak się coś urozmaici na tym grillu to wchodzi aż miło

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nightingal - rozumiem. przypomniała mi się przy okazji taka Twoja dyskusja tutaj z Apokalipsą, gdzie gadaliście akurat w kontekście atg kontra półprzysiady no i konkluzja tam była taka jak piszesz z tego co pamiętam, że idealnie by było jakby każdy atg robił, ale nie zawsze się da po prostu ze względu na różne ograniczenia i że już wtedy lepiej te półprzysiady robić (mam nadzieję, że niczego nie pokręciłam tutaj).

Czawaj - był :) a jak. i w dodatku robił za żarcie "potreningowe" (porowerowe), więc wszedł dobrze.

Rion - pewnie, że dobry grill nie jest zły. wiadomo - im więcej urozmaicenia - tym wszystko lepiej wchodzi, ale klasyką też się nie pogardzi :)

#

31/07 basenowo/pływacko


kolejna nudna wypiska niesiłowa. krótka, bo nie ma o czym pisać. dzikie tłumy na basenie bo gorąco.


i fotograficzny przegląd paszy. z ciekawostek - robiłam dziś naleśniki bananowe z chia wg przepisu MissInvincible (https://www.sfd.pl/art/Fitkuchnia/Naleśniki_bananowe_z_chia-a490.html), wyszły bardzo fajnie.














Zmieniony przez - Padme w dniu 7/31/2017 10:10:03 PM
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Padme
Nightingal - rozumiem. przypomniała mi się przy okazji taka Twoja dyskusja tutaj z Apokalipsą, gdzie gadaliście akurat w kontekście atg kontra półprzysiady no i konkluzja tam była taka jak piszesz z tego co pamiętam, że idealnie by było jakby każdy atg robił, ale nie zawsze się da po prostu ze względu na różne ograniczenia i że już wtedy lepiej te półprzysiady robić (mam nadzieję, że niczego nie pokręciłam tutaj).



O to właśnie chodzi. Ostatnio też czytam, oglądam drążę temat treningu osób starszych. No i wypowiedzi takich doświadczonych osób z wieloletnim stażem treningowym idą właśnie również w takim kierunku.

Badania naukowe są prowadzone najczęściej na ludziach zdrowych, w sile wieku. No i nie koniecznie można to odnosić chociażby do całej populacji w każdym przedziale wiekowym.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777696
Jak się porozmawia z ogarniętym fizjo czy ortopedą to większość bywalców siłowni nie powinna wykonywać mc i przysiadu bo to grozi poważną kontuzją

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
No i właśnie też w miarę upływu lat i przybywania na liczniku wcale te idealne pełne zakresy też nie są takie super zdrowe i wskazane. Czasem wręcz lepiej wypadnie maszyna niż wielostawowe ćwiczenie. Jeszcze troszkę nam się społeczeństwo zestarzeje i będzie więcej takich tekstów i badań naukowych o tym traktujących. Bo na razie to mamy kapłanów ideału tylko w gruncie rzeczy. Ciekawe co powiedzą jak sami będą mieli dwa razy tyle lat w dowodzie co mają teraz.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777696
Tylko trzeba na to spojrzeć szerzej co nie każdemu się podoba. Mało jest trenerów współpracujących z dobrym fizjo, który wskaże ograniczenia w aparacie ruchu i wskazuje drogi rozwiązania problemu. Teraz mam przykład u siebie trenera, który wszystkich za wszelką cenę przekonuje do atg to nic, że większość nie ma takiej mobilności żeby zejść jak najniżej ale taki przysiad jest najdrowszy i koniec kropka. Często brakuje złapania perspektywy takim trenerom.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
I trenerom i królom youtuba i netu w ogóle. Ja mam teraz też na siłowni takiego instruktora, który wszystkim kumplom i kumpelom każe siadać atg i ciągnąć klasykiem w mc. Widok w niektórych przypadkach dość żenujący ze względu na ograniczenia ruchowe tych osób, ale tez tak jak piszesz - nie ma innej opcji według niego.


Zmieniony przez - nightingal w dniu 2017-08-01 10:56:58

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
napisac nic sensownego tu nie napisze ale powiem jedno - bardzo lubię Was czytać, jak tak sobie piszecie i zawsze czegoś nowego ciekawego się dowiem:)


Zmieniony przez - Padme w dniu 2017-08-01 11:08:20
2
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Najlepszy zestaw cwiczeń własnym ciałem

Następny temat

plan trening

WHEY premium